Matchändringar - Smålands Fotbollförbund

Visa ändringar för tävling
Matchändringar
Datum Match Ändrades
P17 Div.1 - Region 3
2019-08-18 14:00 Växjö Norra IF - FC Linköping City 2019-08-13 13:12
2019-09-21 15:00 Åtvidabergs FF - Jönköpings Södra IF 2019-08-13 08:19
Div 5 NV
2019-08-30 19:00 Jönköpings BK - BK Rondinella 2019-08-13 11:01
2019-09-13 19:00 Jönköpings BK - Bosna IF 2019-08-13 11:02
Div 5 NÖ
2019-08-21 19:30 Rödsle BK - Ruda IF 2019-08-14 10:35
Div 6 Oskarshamn
2019-08-18 18:00 Långemåla IF - IFK Kåremo 2019-08-13 11:38
Div 6 Gislaved
2019-08-18 16:00 Skeppshults BK - SWEBIH IF 2019-08-16 15:19
Utv A NV
2019-09-23 19:00 Gnosjö IF - Dalstorp/Gällstad 2019-08-13 11:40
Utv A SÖ
2019-09-23 19:00 IFK Oskarshamn - Ängö BK/KAIK 2019-08-12 10:54
Utv B Kalmar
2019-08-18 12:30 Lindsdals IF - Timmernabbens IF (9-m) 2019-08-13 13:09
2019-09-18 17:30 S:t Sigfrids IF - Trekantens IF (9-m) 2019-08-16 10:33
Utv B Nybro
2019-09-16 17:45 Flerohopps GOIF (9-m) - Älghults IF (9-m) 2019-08-14 13:43
2019-09-23 19:00 Emmaboda IS (9-m) - Flygsfors/Gadd. IF (9-m) 2019-08-16 10:04
Utv B Ljungby
2019-08-19 18:30 Angelstad/Kånna (9-m) - Guddarps IF 2019-08-12 08:53
2019-09-03 18:00 Agunnaryd IF (9-m) - Torpa IF (9-m) 2019-08-16 13:04
Utv B Gislaved
2019-08-20 18:15 Reftele GoIF - Kärda IF (9-m) 2019-08-12 09:19
Junior P18 Herr NV
2019-08-20 18:45 Habo IF - Bankeryds SK 2019-08-12 08:27
2019-09-11 19:00 Habo IF - Husqvarna FF 2019-08-13 08:34
Div 3 NV Dam
2019-08-19 19:00 IFK Värnamo U - Bankeryds SK 2019-08-16 15:26
Div 3 Norra Dam
2019-09-29 16:00 Öis/Vista - IF Eksjö Fotboll U 2019-08-14 21:40
Div 3 SÖ Dam
2019-08-18 17:30 Bäckebo GOIF - Kristianopels GoIF 2019-08-16 15:13
Div 4 JKPG/Gislaved Dam
2019-09-07 15:00 Mullsjö IF (9-m) - Torpa FF (9-m) 2019-08-12 11:37
Div 4 Nässjö Dam
2019-08-19 18:45 IFK Hult/Höreda GIF (9-m) - Nässjö FF U (9-m) 2019-08-16 12:57
2019-08-19 19:15 FC Vetlanda Dam U - Öis/Vista U 2019-08-16 10:40
Div 4 Vimmerby Dam
2019-08-19 19:30 Vimmerby IF C (9-m) - Krokstorps IF (9-m) 2019-08-14 10:19
Div 4 Växjö Dam
2019-08-18 18:00 Vederslöv-Dänningelanda IF - Liatorp IF/Eneryda IF Dam 2019-08-12 15:44
Div 4 Ljungby Dam
2019-08-29 18:30 Vrigstads IF (9-m) - Ryssby IF (9-m) 2019-08-14 10:57
F16 Dam NV
2019-08-28 19:00 Husqvarna FF - Holsby SK (9-m) 2019-08-13 07:50
F16 Dam SÖ
2019-08-18 12:00 IFK Visby F03/Dalhem IF - Räppe GOIF 2019-08-12 13:52
Toyota Cup Dam Cupspelet
2019-09-04 IFK Kalmar - Mariebo IK 2019-08-16 16:10
P16 Elit
2019-08-18 11:00 Gnosjö IF - Östers IF 1 2019-08-14 10:51
2019-08-25 12:00 IFK Berga - Nässjö FF 2019-08-13 09:12
2019-09-29 11:00 Gnosjö IF - IFK Värnamo 2019-08-14 10:53
P03 Nv
2019-08-30 18:00 Värnamo Södra FF 2 - RÅs LB Komb 2019-08-16 13:11
2019-09-06 18:00 IF Hallby FK 2 9-m - Värnamo Södra FF 2 2019-08-14 13:38
P03 Sv
2019-10-06 15:00 IFK Grimslöv komb. 9-m - Stockaryd/Rörvik/VIF 9-m 2019-08-13 10:30
P04 Nv1
2019-09-19 18:30 Nässjö FF 1 - Gislaveds IS 1 2019-08-13 08:16
P04 Nv3
2019-08-24 11:00 Bäckseda IF 2 9-m - Gislaveds IS 2 2019-08-15 21:17
2019-09-17 17:30 Bodafors SK - Nässjö FF 2 2019-08-16 07:37
P04 Ö1
2019-08-18 12:00 Visby AIK - Västerviks FF 1 2019-08-14 22:34
2019-09-29 11:00 Vimmerby IF - Kalmar FF 2019-08-14 16:41
P04 S2
2019-08-21 18:30 Bor/Rydaholm 9-m - Liatorp/Eneryda IF 9-m 2019-08-14 17:08
2019-08-24 16:00 Forsheda IF - Räppe GoIF 9-m 2019-08-16 22:08
2019-09-06 18:00 Forsheda IF - Bor/Rydaholm 9-m 2019-08-17 09:10
P05 Nv1
2019-08-22 19:00 Ekhagens IF - Aneby/Bälaryd 2019-08-11 22:28
2019-09-10 19:00 Bankeryds SK - Habo IF 2019-08-12 09:21
P05 Nv2
2019-09-07 11:00 Mullsjö IF - IF Hallby FK 2019-08-13 11:01
2019-09-09 18:30 Barnarps IF - Nässjö FF 2 2019-08-13 09:28
P05 Ö1
2019-08-26 19:30 Hossmo BK - Färjestadens GoIF 1 2019-08-11 21:34
P05 Ö2
2019-08-18 11:00 Färjestadens GoIF 2 - Ljungbyholms GOIF 2019-08-11 09:13
2019-09-01 11:00 Färjestadens GoIF 2 - Oskarshamns AIK 2 2019-08-11 09:20
2019-09-03 18:30 Lindsdals IF 2 - Timmernabbens IF 2019-08-12 11:16
2019-09-29 15:00 Lindsdals IF 2 - Alsterbro IF 7-m 2019-08-12 11:13
P05 Ö3
2019-09-03 18:00 Storebro IF - Gullringens GoIF 2019-08-13 11:17
P06 Nv1
2019-08-16 Habo IF 1 - Jönköpings Södra IF 1 2019-08-15 23:47
2019-09-07 11:00 Tranås FF - IF Haga 1 2019-08-15 06:20
P06 Nv2
2019-08-18 11:30 Skillingaryds IS - Barnarps IF 2019-08-12 21:03
2019-08-31 15:30 Ekhagens IF 2 - Assyriska IK 2019-08-14 20:28
2019-09-07 15:00 Ekhagens IF 2 - Gränna AIS 2019-08-12 16:34
2019-09-19 17:30 Assyriska IK - IF Hallby FK 1 2019-08-14 18:04
P06 Nv3
2019-08-19 18:30 Lekeryd-Svarttorps SK 7-m - Månsarps IF 2019-08-13 22:11
2019-08-24 11:00 Habo IF 2 - IK Vista 2019-08-15 23:48
2019-09-29 12:00 Ölmstads IS - Bankeryds SK 2 2019-08-14 21:40
P06 Nv4
2019-08-17 11:00 Stockaryd/Rörvik/Vrigstad - Aneby/Bälaryd 2019-08-15 09:46
2019-08-19 18:30 Frinnaryds IF 7-m - Bodafors SK 2019-08-14 20:23
2019-08-24 15:30 Nässjö FF 2 - Bodafors SK 2019-08-13 09:04
P06 Nö
2019-08-24 10:00 Oskarshamns AIK 2 - Västerviks FF 2019-08-13 10:00
2019-08-27 18:30 IF Ariel - Rödsle/Fårbo 2019-08-16 09:28
P06 Sö1
2019-08-20 18:30 Oskarshamns AIK 1 - Färjestadens GOIF 1 2019-08-15 17:49
2019-08-27 18:30 Kalmar FF 1 - Pukebergs BK 2019-08-13 20:39
2019-09-15 12:00 Pukebergs BK - Mönsterås GIF 2019-08-12 11:45
P06 Sö2
2019-09-02 19:30 Hossmo BK - Södermöre komb. 7-m 2019-08-11 21:00
P06 S2
2019-08-31 15:00 Växjö BK 2 - Urshults IF 2019-08-14 08:42
P07 N vit
2019-08-31 11:00 Ekenässjöns IF - Vrigstad/Stockaryd/Rörvik 2019-08-17 14:30
P07 Nö röd
2019-08-18 12:45 Rödsle BK - Hultsfreds FK grön 2019-08-14 13:35
P07 Sö vit
2019-08-15 17:20 Lindsdals IF - IFK Borgholm 2019-08-13 16:46
P07 Sö blå
2019-08-27 19:00 Mönsterås GOIF - Smedby BoIK 2019-08-16 09:32
P07 S svart
2019-08-22 18:30 Slätthögs BoIF - Kosta IF 2019-08-16 08:04
P07 Sv röd
2019-10-01 19:00 Ljungby IF röd - Skillingaryds IS 2019-08-16 15:48
P08 Nv röd
2019-08-18 Jönköpings Södra IF röd - Ekhagens IF 2019-08-15 09:58
P08 Nv blå
2019-08-19 17:30 IK Tord - Jönköpings Södra IF grön 2019-08-12 08:47
P08 Nv gul
2019-08-18 13:00 Hvetlanda GIF blå - Forserums IF 2019-08-14 11:27
P08 N röd
2019-08-14 18:00 Annebergs GIF - Adelövs IK 2019-08-13 15:48
2019-08-22 18:30 Gripenbergs BK - Annebergs GIF 2019-08-15 21:20
2019-09-18 17:30 Nässjö FF röd - Adelövs IK 2019-08-15 08:00
P08 N vit
2019-08-18 15:00 Hvetlanda GIF vit - Holsby SK 2019-08-14 11:28
P08 Nö röd
2019-08-17 11:00 Vimmerby IF gul - Rödsle BK 2019-08-13 10:06
P08 Sö vit
2019-09-02 18:30 Högsby IK - Orrefors IF 2019-08-12 21:29
P08 S gul
2019-08-14 18:30 Lenhovda IF - Urshults IF 2019-08-13 22:09
P08 Sv vit
2019-08-18 18:00 Forsheda IF - Hillerstorps GoIF 2019-08-12 20:33
P09 Nv gul
2019-09-07 12:00 Bankeryds SK gul - Ölmstads IS 2019-08-15 09:52
P09 Sö gul
2019-08-13 18:30 Persnäs AIF - Orrefors IF 2019-08-13 16:27
P09 S röd
2019-08-28 Östers IF röd - Sandsbro AIK grön 2019-08-15 20:27
P09 Sv vit
2019-08-14 18:00 Skillingaryds IS - Gislaveds IS vit 2019-08-12 13:50
DM P16 (03) Semifinaler
2019-08-22 19:00 Jönköpings Södra IF - Östers IF 2019-08-14 13:29
F15 Elit
2019-08-18 14:00 IFK Kalmar - Tenhult/Taberg 1 2019-08-12 09:32
2019-09-08 18:30 Forsheda IF - Tranås FF 1 2019-08-15 01:57
F04 NV1
2019-08-24 16:00 IF Hallby FK - Jönköpings Södra IF 2019-08-12 11:56
2019-08-28 18:00 Gislaveds IS komb. - Taberg/Tenhult 2 2019-08-14 12:43
2019-09-04 19:00 IF Hallby FK - Aneby/Bälaryd 9-m 2019-08-14 09:39
F04 Nv2
2019-08-19 18:30 Skillingaryds IS - Ormaryds IF 9-m 2019-08-12 13:44
F04 S
2019-09-03 19:15 Ljungby IF - Hovshaga/Sandsbro 2019-08-13 09:34
F05 Ö1
2019-09-28 14:00 Vimmerby IF - IFK Kalmar 1 2019-08-15 09:17
F05 S1
2019-08-20 18:30 Liatorp/Eneryda IF - Alvesta GIF 9-m 2019-08-12 20:55
2019-09-16 18:00 Grimslöv/Vislanda 1 - Liatorp/Eneryda IF 2019-08-16 10:19
2019-09-22 Alvesta GIF 9-m - Liatorp/Eneryda IF 2019-08-12 15:05
2019-09-29 18:30 Grimslöv/Vislanda 1 - Räppe GOIF 2019-08-16 10:18
F05 S2
2019-08-24 10:00 Vislanda/Grimslöv 2 - Åseda IF 2019-08-15 21:28
2019-08-25 18:30 Hovshaga AIF - Rottne IF 2019-08-15 09:38
2019-10-06 17:00 Hovshaga AIF - Bredaryd Lanna komb. 2019-08-12 08:43
F06 Nv1
2019-08-29 18:30 IFK Värnamo - Jönköpings Södra IF 2019-08-15 15:57
2019-09-04 18:30 Habo IF 1 - IF Hallby FK 2019-08-12 08:38
2019-09-21 09:00 Jönköpings Södra IF - IF Hallby FK 2019-08-15 15:30
F06 Ö1
2019-08-18 18:00 Emmaboda komb. - Färjestadens GOIF 2019-08-13 20:20
F06 Ö2
2019-09-05 14:00 IFK Kalmar 2 - Timmernabben/MÖnsterås 2019-08-16 16:21
F06 S1
2019-08-29 17:30 Alvesta GIF - Växjö BK 2019-08-15 20:29
F07 Sö
2019-09-01 14:00 IFK Kalmar - Färjestadens GOIF 2019-08-14 16:17
F07 S vit
2019-08-28 17:00 Hovshaga AIF vit - Växjö DFF blå 2019-08-11 08:34
F08 N
2019-09-02 17:15 Hvetlanda GIF - Vrigstads IF 2019-08-14 10:13
F08 Sö röd
2019-08-24 11:30 Hossmo BK röd - IFK Kalmar blå 2019-08-15 10:04
F08 Sö vit
2019-08-28 17:30 Hossmo BK vit - RM/SSG IF 2019-08-11 15:32
F09 Nv röd
2019-09-25 18:00 Mariebo IK - Mullsjö IF 2019-08-13 08:14
F09 S vit
2019-08-22 18:30 Emmaboda komb. - Tingsryd United FC vit 2019-08-16 16:30