Matchändringar - Smålands Fotbollförbund

Visa ändringar för tävling
Matchändringar
Datum Match Ändrades
U17 Div.1 Södra Götaland
2018-05-27 13:00 Ängelholms FF - IF Lödde 2018-05-22 09:00
Div 5 NV
2018-05-26 16:00 Norrahammars IK - Tabergs SK 2018-05-21 08:28
2018-06-04 19:00 Bankeryds SK - Tabergs SK 2018-05-22 10:49
2018-06-14 19:00 Tabergs SK - Jönköpings BK 2018-05-17 13:27
2018-09-15 16:00 Tabergs SK - Bankeryds SK 2018-05-22 10:48
Div 5 Södra
2018-05-24 19:30 Växjö BoIS - Konga SK 2018-05-22 11:50
Div 5 SV
2018-05-25 19:00 Burseryds IF - Kulltorps GoIF 2018-05-21 14:52
2018-05-30 19:00 Kulltorps GoIF - Agunnaryds IF 2018-05-17 14:12
Div 6 JKPG Södra
2018-05-28 19:00 FC Real Internacional - Skillingaryds IS 2018-05-18 15:13
2018-05-29 19:00 FC Real Internacional - Bottnaryd/Wallgårda 2018-05-22 09:34
2018-05-30 19:00 Norrahammars GIS - Aledals IK 2018-05-22 13:53
2018-06-14 19:00 FC Real Internacional - Månsarps IF 2018-05-18 15:13
2018-08-18 13:00 FC Real Internacional - Norrahammars GIS 2018-05-18 15:13
2018-09-02 15:00 FC Real Internacional - Barnarps IF 2018-05-18 15:14
2018-09-09 12:00 FC Real Internacional - Torpa FF 2018-05-18 15:14
2018-09-23 12:00 FC Real Internacional - Hooks IF 2018-05-18 15:14
2018-10-07 12:00 FC Real Internacional - Klevshults SK 2018-05-18 15:14
Div 6 Kalmar/Öland
2018-06-19 19:00 Mörbylånga GoIF - Söderåkra AIK 2018-05-22 09:16
Div 6 Emmaboda
2018-06-25 19:00 Kungshall IF - Johansfors IF 2018-05-22 13:47
Div 6 Växjö
2018-06-27 19:00 Tolgs IF - Åby/Tjureda IF 2018-05-17 14:21
Utv A SÖ
2018-06-05 19:00 Glömminge-Algutsrums IF - Lindsdals IF/Ängö BK 2018-05-22 14:01
Utv A SV
2018-08-26 11:30 Växjö BK - IFK Grimslöv/V. Torsås 2018-05-22 13:10
Utv B Kalmar/Öland
2018-05-28 19:00 Persnäs AIF (9-m) - Böda/Högby (9-m) 2018-05-17 13:13
2018-09-02 17:00 Böda/Högby (9-m) - Persnäs AIF (9-m) 2018-05-17 13:12
Utv B Nybro
2018-05-27 17:00 Trekantens IF - Alsterbro IF A 2018-05-23 11:12
Utv B Torsås
2018-05-27 11:00 Möre BK - Torsås/Norra Tång 2018-05-18 14:49
Utv B Ljungby
2018-07-01 17:00 Liatorp/Eneryda IF - Agunnaryd/Ling (9-m) 2018-05-22 09:24
2018-08-07 19:00 Liatorp/Eneryda IF - Angelstads IF (9-m) 2018-05-22 09:23
Junior P18 Herr SV
2018-08-25 16:30 Växjö BK - Gislaveds IS 2018-05-23 13:49
Div 4 Höglandet Dam
2018-06-14 19:00 Hultsjö IF U (9-m) - Forserums IF (9-m) 2018-05-21 13:15
Div 4 Vimmerby Dam
2018-05-28 19:00 IFK Hult/Höreda GIF (9-m) - Gullringens GoIF (9-m) 2018-05-23 17:30
Utveckling Götaland Dam Västra
2018-05-30 19:15 Trollhättans FK/Halvorstorps IS - Göteborgs DFF U 2018-05-23 15:29
2018-06-28 20:00 Vänersborgs FK U - Göteborgs DFF U 2018-05-23 16:03
2018-08-29 19:30 Skoftebyns IF U - Vänersborgs IF U 2018-05-22 12:58
Hyundai Cup herr Cupspelet
2018-05-29 19:30 Kalmar AIK FK - Högsby IK 2018-05-21 14:03
2018-05-30 19:00 Vimmerby IF - Nässjö FF 2018-05-22 11:35
2018-06-05 19:00 Hovshaga AIF - Växjö United FC 2018-05-23 13:18
Hyundai Cup Dam Cupspelet
2018-05-26 13:00 Färjestadens GoIF - Växjö BK 2018-05-17 14:11
2018-06-06 15:00 Mariebo IK - Burseryds IF 2018-05-22 12:59
2018-06-13 FC Vetlanda Dam - Vrigstads IF 2018-05-23 17:34
2018-06-20 19:00 Smedby/Trekanten - Sandsbro AIK 2018-05-17 15:05
P02 Nö Kompisligan
2018-05-27 12:00 IF Hebe 9-m - Västerviks FF 2018-05-17 14:13
P15 Elit Kompisligan
2018-06-19 19:00 Gnosjö IF 1 - Värnamo Södra FF 1 2018-05-23 16:15
P03 Nv1 Kompisligan
2018-06-16 16:00 Jönköpings Södra IF - Waggeryds IK 2018-05-21 13:34
P03 Nv2 Kompisligan
2018-05-24 19:00 Norrahammars IK 9-m - Tabergs SK 9-m 2018-05-22 09:23
2018-06-01 19:00 Värnamo Södra FF 2 9-m - Norrahammars IK 9-m 2018-05-17 11:04
P03 Nö Kompisligan
2018-06-06 16:00 Holsby SK - Västerviks FF 2018-05-17 15:53
2018-06-07 19:00 Tenhults IF - Nässjö FF 2 2018-05-23 13:04
2018-06-09 14:00 Västerviks FF - Nässjö FF 2 2018-05-17 10:55
2018-08-16 19:00 Holsby SK - Tenhults IF 2018-05-17 15:54
2018-08-30 19:30 Holsby SK - Lekeryd-Svarttorps SK 9-m 2018-05-17 15:55
P03 Sö Kompisligan
2018-06-30 12:00 IFK Borgholm - Blomstermåla komb. 9-m 2018-05-20 17:56
P03 S1 Kompisligan
2018-06-03 13:00 Ljungby IF - Markaryds IF 9-m 2018-05-23 08:06
2018-06-10 17:00 Alvesta GoIF - Ljungby IF 2018-05-23 21:33
P04 Nv1 Kompisligan
2018-09-08 16:00 Jönköpings Södra IF 1 - Nässjö FF 1 2018-05-21 13:37
2018-09-23 10:00 Jönköpings Södra IF 1 - Waggeryds IK 2018-05-21 13:33
P04 Nv2 Kompisligan
2018-05-25 18:00 Hvetlanda GIF - Vetlanda FF 2 9-m 2018-05-20 16:20
2018-06-13 19:00 Jönköpings Södra IF 2 - Hovslätts IK 2018-05-21 13:28
P04 Nv3 Kompisligan
2018-06-03 17:00 Gripenbergs BK 9-m - Tranås FF 2018-05-21 11:31
P04 Nö Kompisligan
2018-05-30 19:00 IFK Västervik - Vimmerby IF 2018-05-21 07:24
2018-06-11 19:00 Hultsfreds FK - Hjorted/Totebo 9-m 2018-05-22 08:08
P04 Sö1 Kompisligan
2018-05-25 18:15 IFK Berga 1 - Persnäs AIF 9-m 2018-05-23 11:02
2018-08-18 15:00 Visby AIK - Oskarshamns AIK 1 2018-05-23 08:41
P04 Sö2 Kompisligan
2018-05-28 18:30 Kalmar Södra IF - RM/SSG IF 2018-05-17 07:19
2018-06-05 18:45 Nybro IF 2 9-m - Kalmar Södra IF 2018-05-22 15:32
P04 S1 Kompisligan
2018-06-06 10:00 Virestadss komb. 9-m - Östers IF 1 2018-05-17 14:23
P04 S2 Kompisligan
2018-06-10 17:00 Alvesta GIF - Ljungby IF 2 2018-05-23 22:22
P05 Nv3 Kompisligan
2018-06-19 19:00 Holsby SK - Aneby/Bälaryd 2018-05-22 21:10
P05 Sö1 Kompisligan
2018-05-25 18:30 Lindsdals IF 1 - IFK Borgholm 2018-05-21 08:39
2018-05-27 11:00 Oskarshamns AIK 1 - Färjestadens GoIF 1 2018-05-18 11:56
2018-06-03 17:00 Färjestadens GoIF 1 - Kalmar Södra IF 2018-05-20 21:59
P05 Sö2 Kompisligan
2018-06-06 18:00 Smedby BoIK - Torsås UFF 7-m 2018-05-17 21:43
2018-07-04 18:30 Lindsdal IF/Läckeby 2 - Ljungbyholms GOIF 2018-05-18 12:41
P05 Sö3 Kompisligan
2018-05-27 16:00 Läckeby/Lindsdal 3 - Alsterbro IF 7-m 2018-05-22 18:32
2018-06-21 18:00 Läckeby/Lindsdal 3 - Kalmar FF 2 2018-05-23 17:53
P05 S1 Kompisligan
2018-06-01 17:30 Rottne IF 1 - Räppe GOIF 2018-05-22 20:37
P05 S2 Kompisligan
2018-05-27 17:00 Ingelstad/Nöbbele - Strömsnäsbruks IF 2018-05-21 06:40
2018-05-28 19:00 Älmhults IF - Växjö BK 2 2018-05-21 21:06
P05 S3 Kompisligan
2018-05-27 17:00 Skruvs IF - Alvesta GIF 2018-05-21 22:20
P05 Sv1 Kompisligan
2018-06-05 18:30 Gnosjö IF 1 - Smålandsstenars GoIF 2018-05-21 07:54
P06 Nv svart Kompisligan
2018-05-31 18:30 Malmbäcks IF - Norrahammars GIS 2018-05-20 21:02
P06 Sö vit Kompisligan
2018-05-22 18:30 Södermöre komb. - IFK Berga vit 2018-05-17 19:50
P06 S blå Kompisligan
2018-05-27 18:00 Ljungby IF Vit - Rydaholm/Bor 2018-05-21 10:20
P07 Nv röd Kompisligan
2018-05-24 18:00 Assyriska/Öxnehaga - Egnahems BK orange 2018-05-18 11:47
P07 N röd Kompisligan
2018-05-18 11:00 Aneby/Bälaryd blå - Stockaryd/Rörvik 2018-05-19 08:30
P07 Nö vit Kompisligan
2018-05-31 18:00 Vimmerby IF svart - Hultsfreds FK vit 2018-05-23 10:52
P07 S svart Kompisligan
2018-05-28 18:45 Ljungby IF svart - Liatorp/Eneryda IF 2018-05-22 11:36
P07 Sv röd Kompisligan
2018-05-23 18:00 Bredaryd Lanna IK - Reftele Ås GOIF 2018-05-18 09:46
P07 Sv vit Kompisligan
2018-05-25 17:30 Skillingaryds IS - Burseryds IF 2018-05-21 16:24
P08 Nö vit Kompisligan
2018-06-03 17:00 Vimmerby IF svart - Västerviks FF vit 2018-05-17 19:51
2018-06-26 18:30 Hultsfreds FK vit - Oskarshamns AIK vit 2018-05-17 09:38
P08 Sö röd Kompisligan
2018-05-27 15:00 Smedby BoIK - Alstermo IF 2018-05-20 23:23
P08 Sö vit Kompisligan
2018-06-17 11:00 Kalmar FF vit - Högsby IK 2018-05-19 22:00
P08 Sö blå Kompisligan
2018-05-27 10:00 Glömminge-Algutsrums IF - IFK Borgholm 2018-05-21 12:28
P08 Sö gul Kompisligan
2018-06-07 17:20 Orrefors IF - Lenhovda IF 2018-05-23 15:01
2018-08-09 17:30 Hovmantorp GoIF - Orrefors IF 2018-05-18 08:05
P08 Sv vit Kompisligan
2018-06-03 15:00 Unnaryds GOIF - IFK Värnamo vit 2018-05-19 11:40
DM P15 (03) Åttondelsfinaler
2018-06-10 19:00 IFK Grimslöv - Gnosjö IF 2018-05-22 21:43
F03 N2 Kompisligan
2018-05-27 17:00 Gränna AIS 9-m - Hestra/Grimsås 9-m 2018-05-21 20:35
F03 Ö Kompisligan
2018-05-27 16:30 Team Södermöre - P18 IK 2018-05-21 14:32
2018-06-02 11:00 P18 IK - Mönsterås GOIF 9-m 2018-05-23 22:29
2018-06-17 16:00 Timmernabbens IF 9-m - IFK Visby komb. 2018-05-17 06:36
F03 S Kompisligan
2018-06-12 19:00 Emmaboda IS 9-m - Lessebo/Hovmantorp 2018-05-22 20:15
F04 Nv1 Kompisligan
2018-05-24 18:30 Tabergs SK - Vrigstads IF 9-m 2018-05-18 15:54
F04 Nö Kompisligan
2018-05-24 18:30 Rödsle BK 9-m - Hjältevads Mariannelunds IS 9-m 2018-05-23 09:28
2018-05-28 19:00 Södra Vi IF 9-m - Västerviks FF 2018-05-17 10:16
F04 Sö Kompisligan
2018-06-01 19:00 Madesjö IF 9-m - IFK Kalmar 2018-05-18 19:58
2018-06-12 19:00 Lindsdals IF 9-m - Färjestadens GOIF 9-m 2018-05-22 10:07
F04 S Kompisligan
2018-06-17 14:30 Vederslöv-Dänningelanda komb 2 7-m - Älmhults IF 2018-05-20 21:05
F05 Nv1 Kompisligan
2018-06-02 16:00 Norrahammars GIS - Bankeryds SK 1 2018-05-17 10:18
F05 Ö1 Kompisligan
2018-09-13 18:30 Rödsle BK - Vimmerby IF 2018-05-21 16:30
2018-10-06 15:00 IFK Kalmar - Emmaboda komb. 2018-05-21 08:58
F05 S1 Kompisligan
2018-09-15 14:30 Hovshaga AIF - Vetlanda FF/Bäckseda IF 2018-05-18 10:50
F06 Nv vit Kompisligan
2018-06-13 19:00 Mariebo IK - Barnarps IF vit 2018-05-21 07:54
F06 M Kompisligan
2018-05-20 17:00 Aneby/Bälaryd - IF Eksjö Fotboll 2018-05-20 14:00
F06 Nö Kompisligan
2018-05-27 11:30 IFK Kalmar blå - Madesjö IF röd 2018-05-21 15:33
F07 Nö Kompisligan
2018-05-26 11:30 Nässjö FF röd - Rödsle BK 2018-05-17 11:48
F07 S röd Kompisligan
2018-05-27 10:30 Växjö DFF blå - Växjö BK 2018-05-18 16:29
F07 S vit Kompisligan
2018-08-25 11:00 Grimslöv/Vislanda - Växjö DFF svart 2018-05-17 22:13
F07 Sv Kompisligan
2018-05-31 18:30 Smålandsstenars GOIF - Grimsås/Hestra 2018-05-22 14:54
F08 Nö Kompisligan
2018-05-29 18:30 Västerviks FF - Hultsfreds FK 2018-05-18 06:57
DM F15 (03) Åttondelsfinaler
2018-06-05 19:15 Tranås FF/Gripenbergs BK - Mullsjö IF 2018-05-17 08:38
2018-06-06 11:00 Nässjö FF - Ljungby IF 2018-05-23 14:40
DM F14 (04) Åttondelsfinaler
2018-06-06 14:00 IFK Värnamo - Rödsle BK 2018-05-18 07:39
2018-06-06 15:00 Nässjö FF - Vimmerby IF 2018-05-21 07:57
2018-06-07 19:00 Emmaboda komb. - Alvesta GOIF 2018-05-17 13:55
2018-06-09 15:00 Mariebo IK - Älmhults IF 2018-05-18 19:15
2018-06-10 16:30 Tenhults IF - Lindsdals IF 2018-05-21 09:52