Spelprogram - Div 5 SV

Sortera spelprogram på:

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2019-04-11 18:30 141306001 Agunnaryds IF - Delary/Pjätteryd 0 - 5 Ekvallen
2019-04-12 18:30 141306004 IFK Lammhult - Alvesta GoIF 1 - 0 Norrvalla
2019-04-12 18:30 141306005 Torpa IF - Häradsbäck/Ryd 0 - 1 Sparbanksvallen Hinneryd
2019-04-12 18:30 141306006 Angelstads IF - Vislanda IF 2 - 8 Lagan Turf Arena
2019-04-12 19:00 141306002 IFK S/RIF - Vederslöv-Dänn.IF 0 - 3 Hofgårdsvallen - konstgräs
2019-04-17 18:30 141306007 Vislanda IF - Torpa IF 0 - 3 Tallevi
2019-04-17 18:30 141306008 Häradsbäck/Ryd - IFK Lammhult 3 - 0 Trojavallen
2019-04-17 18:30 141306009 Alvesta GoIF - Liatorps IF/Eneryda IF 1 - 5 Virdavallen
2019-04-17 18:30 141306011 Vederslöv-Dänn.IF - Agunnaryds IF 3 - 0 Dänningevallen
2019-04-18 18:30 141306012 Delary/Pjätteryd - Angelstads IF 7 - 0 Björkövallen
2019-04-25 18:45 141306015 Liatorps IF/Eneryda IF - Häradsbäck/Ryd 3 - 1 Bokliden
2019-04-25 18:45 141306017 Torpa IF - Angelstads IF 6 - 0 Lagan Turf Arena
2019-04-26 18:45 141306014 IFK S/RIF - Alvesta GoIF 2 - 2 Njudungsvallen
2019-04-26 18:45 141306016 IFK Lammhult - Vislanda IF 2 - 1 Norrvalla
2019-04-26 18:45 141306018 Vederslöv-Dänn.IF - Delary/Pjätteryd 0 - 3 Dänningevallen
Maj
2019-05-03 19:00 141306019 Angelstads IF - IFK Lammhult 1 - 1 Angelvi
2019-05-03 19:00 141306020 Vislanda IF - Liatorps IF/Eneryda IF 3 - 1 Tallevi
2019-05-03 19:00 141306022 Alvesta GoIF - Agunnaryds IF 1 - 1 Virdavallen
2019-05-03 19:00 141306024 Delary/Pjätteryd - Torpa IF 3 - 0 Björkövallen
2019-05-10 19:00 141306025 Agunnaryds IF - Häradsbäck/Ryd 1 - 2 Ekvallen
2019-05-10 19:00 141306026 IFK S/RIF - Vislanda IF 1 - 1 Njudungsvallen
2019-05-10 19:00 141306027 Liatorps IF/Eneryda IF - Angelstads IF 11 - 2 Enevallen
2019-05-10 19:00 141306028 IFK Lammhult - Torpa IF 5 - 1 Norrvalla
2019-05-11 15:00 141306030 Vederslöv-Dänn.IF - Alvesta GoIF 1 - 0 Dänningevallen
2019-05-17 19:00 141306031 Torpa IF - Liatorps IF/Eneryda IF 2 - 0 Skogsängen
2019-05-17 19:00 141306032 Angelstads IF - IFK S/RIF 2 - 3 Angelvi
2019-05-17 19:00 141306033 Vislanda IF - Agunnaryds IF 1 - 1 Tallevi
2019-05-17 19:00 141306034 Häradsbäck/Ryd - Vederslöv-Dänn.IF 2 - 0 Härliden
2019-05-17 19:00 141306036 Delary/Pjätteryd - IFK Lammhult 3 - 2 Björkövallen
2019-05-23 19:00 141306040 Alvesta GoIF - Delary/Pjätteryd 0 - 1 Virdavallen
2019-05-24 19:00 141306037 Agunnaryds IF - Angelstads IF 1 - 1 Ekvallen
2019-05-24 19:00 141306038 IFK S/RIF - Torpa IF 4 - 1 Njudungsvallen
2019-05-24 19:00 141306039 Liatorps IF/Eneryda IF - IFK Lammhult 2 - 0 Bokliden
2019-05-24 19:00 141306042 Vederslöv-Dänn.IF - Vislanda IF 8 - 0 Dänningevallen
2019-05-29 19:00 141306043 IFK Lammhult - IFK S/RIF 1 - 0 Norrvalla
2019-05-29 19:00 141306044 Torpa IF - Agunnaryds IF 4 - 0 Skogsängen
2019-05-29 19:00 141306045 Angelstads IF - Vederslöv-Dänn.IF 0 - 1 Angelvi
2019-05-29 19:00 141306047 Häradsbäck/Ryd - Alvesta GoIF 3 - 0 Trojavallen
2019-05-29 19:00 141306048 Delary/Pjätteryd - Liatorps IF/Eneryda IF 2 - 2 Björkövallen
Juni
2019-06-01 14:30 Matchen uppskjuten pga av snö på planen. 141306021 IFK S/RIF - Häradsbäck/Ryd 0 - 0 Njudungsvallen
2019-06-05 19:00 141306049 Agunnaryds IF - IFK Lammhult 0 - 4 Ekvallen
2019-06-05 19:00 141306050 IFK S/RIF - Liatorps IF/Eneryda IF 0 - 2 Njudungsvallen
2019-06-05 19:00 141306051 Häradsbäck/Ryd - Delary/Pjätteryd 3 - 3 Härliden
2019-06-05 19:00 141306052 Alvesta GoIF - Vislanda IF 4 - 1 Virdavallen
2019-06-06 13:00 141306054 Vederslöv-Dänn.IF - Torpa IF 0 - 1 Dänningevallen
2019-06-11 19:00 141306055 Liatorps IF/Eneryda IF - Agunnaryds IF 4 - 0 Enevallen
2019-06-12 19:00 141306060 IFK S/RIF - Delary/Pjätteryd 1 - 1 Njudungsvallen
2019-06-13 19:00 141306058 Angelstads IF - Alvesta GoIF 3 - 3 Angelvi
2019-06-13 19:00 141306059 Vislanda IF - Häradsbäck/Ryd 2 - 3 Tallevi
2019-06-14 19:00 141306056 IFK Lammhult - Vederslöv-Dänn.IF 2 - 1 Norrvalla
2019-06-18 19:00 141306061 Agunnaryds IF - IFK S/RIF 1 - 1 Ekvallen
2019-06-18 19:00 141306062 Delary/Pjätteryd - Vislanda IF 5 - 0 Björkövallen
2019-06-18 19:00 141306066 Vederslöv-Dänn.IF - Liatorps IF/Eneryda IF 1 - 1 Dänningevallen
2019-06-19 19:00 141306063 Häradsbäck/Ryd - Angelstads IF 2 - 1 Trojavallen
2019-06-19 19:00 141306064 Alvesta GoIF - Torpa IF 2 - 1 Virdavallen
2019-06-25 19:00 141306067 Delary/Pjätteryd - Agunnaryds IF 2 - 0 Björkövallen
2019-06-25 19:00 141306068 Vederslöv-Dänn.IF - IFK S/RIF 1 - 1 Dänningevallen
2019-06-25 19:00 141306071 Häradsbäck/Ryd - Torpa IF 2 - 0 Härliden
2019-06-25 19:00 141306072 Vislanda IF - Angelstads IF 2 - 1 Tallevi
2019-06-29 13:00 141306073 Torpa IF - Vislanda IF 4 - 0 Skogsängen
2019-06-29 15:00 141306074 IFK Lammhult - Häradsbäck/Ryd 2 - 1 Norrvalla
2019-06-29 15:00 141306077 Agunnaryds IF - Vederslöv-Dänn.IF 2 - 7 Ekvallen
2019-06-29 16:00 141306075 Liatorps IF/Eneryda IF - Alvesta GoIF 2 - 0 Bokliden
Juli
2019-07-01 19:00 141306078 Angelstads IF - Delary/Pjätteryd 0 - 3 Angelvi
2019-07-03 19:00 141306081 Häradsbäck/Ryd - Liatorps IF/Eneryda IF 1 - 3 Härliden
2019-07-05 19:00 141306083 Angelstads IF - Torpa IF 1 - 2 Angelvi
Augusti
2019-08-07 19:00 141306070 Alvesta GoIF - IFK Lammhult 2 - 3 Virdavallen
2019-08-09 19:00 141306086 Liatorps IF/Eneryda IF - Vislanda IF 5 - 1 Enevallen
2019-08-09 19:00 141306087 Häradsbäck/Ryd - IFK S/RIF 2 - 2 Trojavallen
2019-08-09 19:00 141306090 Torpa IF - Delary/Pjätteryd 2 - 2 Skogsängen
2019-08-10 15:00 141306085 IFK Lammhult - Angelstads IF 4 - 2 Norrvalla
2019-08-13 19:00 141306082 Vislanda IF - IFK Lammhult 0 - 10 Tallevi
2019-08-13 19:00 141306088 Agunnaryds IF - Alvesta GoIF 1 - 6 Ekvallen
2019-08-15 19:00 141306093 Angelstads IF - Liatorps IF/Eneryda IF 0 - 9 Angelvi
2019-08-16 19:00 141306092 Vislanda IF - IFK S/RIF 1 - 1 Tallevi
2019-08-17 13:00 141306096 Alvesta GoIF - Vederslöv-Dänn.IF 0 - 6 Virdavallen
2019-08-19 18:45 141306091 Häradsbäck/Ryd - Agunnaryds IF 3 - 1 Härliden
2019-08-19 18:45 141306094 Torpa IF - IFK Lammhult 0 - 2 Skogsängen
2019-08-20 18:45 141306084 Delary/Pjätteryd - Vederslöv-Dänn.IF 2 - 3 Delary IP
2019-08-21 18:45 141306080 Alvesta GoIF - IFK S/RIF 5 - 1 Virdavallen
2019-08-23 18:45 141306097 Liatorps IF/Eneryda IF - Torpa IF 1 - 1 Bokliden
2019-08-23 18:45 141306099 Agunnaryds IF - Vislanda IF 2 - 1 Ekvallen
2019-08-23 18:45 141306100 Vederslöv-Dänn.IF - Häradsbäck/Ryd 4 - 3 Dänningevallen
2019-08-23 18:45 141306102 IFK Lammhult - Delary/Pjätteryd 1 - 1 Norrvalla
2019-08-24 15:00 141306098 IFK S/RIF - Angelstads IF 5 - 3 Enevi
2019-08-29 18:30 141306103 Angelstads IF - Agunnaryds IF 0 - 1 Angelvi
2019-08-29 18:30 141306106 Delary/Pjätteryd - Alvesta GoIF 1 - 3 Delary IP
2019-08-30 18:30 141306108 Vislanda IF - Vederslöv-Dänn.IF 1 - 6 Tallevi
2019-08-30 19:00 141306105 IFK Lammhult - Liatorps IF/Eneryda IF 2 - 1 Norrvalla
2019-08-31 15:00 141306104 Torpa IF - IFK S/RIF 2 - 2 Skogsängen
September
2019-09-06 18:00 141306114 Liatorps IF/Eneryda IF - Delary/Pjätteryd 2 - 2 Enevallen
2019-09-08 15:00 141306109 IFK S/RIF - IFK Lammhult 1 - 2 Enevi
2019-09-08 15:00 141306110 Agunnaryds IF - Torpa IF 1 - 5 Ekvallen
2019-09-08 15:00 141306111 Vederslöv-Dänn.IF - Angelstads IF 10 - 0 Dänningevallen
2019-09-08 15:00 141306113 Alvesta GoIF - Häradsbäck/Ryd 3 - 2 Virdavallen
2019-09-13 17:45 141306118 Vislanda IF - Alvesta GoIF 0 - 4 Tallevi
2019-09-15 15:00 141306115 IFK Lammhult - Agunnaryds IF 3 - 1 Norrvalla
2019-09-15 15:00 141306116 Liatorps IF/Eneryda IF - IFK S/RIF 3 - 0 Bokliden
2019-09-15 15:00 141306117 Delary/Pjätteryd - Häradsbäck/Ryd 4 - 0 Delary IP
2019-09-15 15:00 141306120 Torpa IF - Vederslöv-Dänn.IF 2 - 0 Skogsängen
2019-09-22 15:00 141306121 Agunnaryds IF - Liatorps IF/Eneryda IF 0 - 4 Ekvallen
2019-09-22 15:00 141306122 Vederslöv-Dänn.IF - IFK Lammhult 4 - 3 Dänningevallen
2019-09-22 15:00 141306124 Alvesta GoIF - Angelstads IF 11 - 1 Virdavallen
2019-09-22 15:00 141306125 Häradsbäck/Ryd - Vislanda IF 2 - 0 Härliden
2019-09-22 15:00 141306126 Delary/Pjätteryd - IFK S/RIF 2 - 3 Delary IP
2019-09-29 15:00 141306127 IFK S/RIF - Agunnaryds IF 3 - 1 Enevi
2019-09-29 15:00 141306128 Vislanda IF - Delary/Pjätteryd 0 - 1 Tallevi
2019-09-29 15:00 141306129 Angelstads IF - Häradsbäck/Ryd 1 - 3 Lagan Turf Arena
2019-09-29 15:00 141306130 Torpa IF - Alvesta GoIF 1 - 7 Skogsängen
2019-09-29 15:00 141306132 Liatorps IF/Eneryda IF - Vederslöv-Dänn.IF 3 - 0 Enevallen