Spelprogram - Svenska Spel F19 Södra

Sortera spelprogram på:

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Mars
2019-03-31 16:30 KIF Örebro DFF - Växjö DFF 4 - 2 32 Behrn Arena
April
2019-04-07 14:00 Lidköpings FK - KIF Örebro DFF 2 - 2 60 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-04-11 19:00 Växjö DFF - Kristianstads DFF 2 - 0 Tipshallen, Växjö
2019-04-13 16:00 Lidköpings FK - IF Limhamn Bunkeflo 1 - 3 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-04-15 18:00 Kopparbergs/Göteborg FC - FC Rosengård 2 - 1 50 Valhalla 1 Konstgräs
2019-04-19 17:30 IFK Kalmar - Lidköpings FK 1 - 1 50 Gröndals IP
2019-04-22 15:00 Asarums IF FK - Kopparbergs/Göteborg FC 0 - 1 Asarums IP A-plan
2019-04-23 19:00 IF Limhamn Bunkeflo - Växjö DFF 1 - 2 Limhamns IP, konstgräs
2019-04-29 18:00 Växjö DFF - IFK Kalmar 1 - 0 Värendsvallen
2019-04-29 18:00 Asarums IF FK - FC Rosengård 2 - 0 Asarums IP A-plan
2019-04-30 19:00 Kopparbergs/Göteborg FC - KIF Örebro DFF 2 - 2 60 Valhalla 1 Konstgräs
Maj
2019-05-04 15:00 FC Rosengård - Lidköpings FK 8 - 0 Malmö IP
2019-05-05 14:00 KIF Örebro DFF - Asarums IF FK 9 - 0 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-05-06 18:00 Kristianstads DFF - Kopparbergs/Göteborg FC 3 - 2 Vilans IP A-plan
2019-05-12 15:00 Växjö DFF - Lidköpings FK 5 - 0 47 Värendsvallen
2019-05-12 16:45 Kopparbergs/Göteborg FC - IF Limhamn Bunkeflo 3 - 2 Valhalla 1 Konstgräs
2019-05-13 18:00 Asarums IF FK - Kristianstads DFF 0 - 2 50 Asarums IP A-plan
2019-05-18 14:00 Kristianstads DFF - KIF Örebro DFF 1 - 3 Vilans IP A-plan
2019-05-21 18:00 IFK Kalmar - Kopparbergs/Göteborg FC 1 - 1 Gröndals IP
2019-05-22 19:00 IF Limhamn Bunkeflo - Asarums IF FK 6 - 2 Limhamns IP, konstgräs
2019-05-26 15:00 Kristianstads DFF - FC Rosengård 1 - 0 Kristianstads Fotbollsarena
2019-05-26 15:00 KIF Örebro DFF - IF Limhamn Bunkeflo 3 - 2 Behrn Arena
2019-05-30 14:00 Växjö DFF - IF Limhamn Bunkeflo 1 - 3 Värendsvallen
2019-05-30 15:00 IFK Kalmar - KIF Örebro DFF 0 - 3 Gröndals IP
Juni
2019-06-02 13:00 KIF Örebro DFF - FC Rosengård 0 - 2 32 Behrn Arena
2019-06-02 14:00 IF Limhamn Bunkeflo - Kristianstads DFF 6 - 2 Limhamns IP, konstgräs
2019-06-02 14:30 Lidköpings FK - Kopparbergs/Göteborg FC 1 - 2 100 Lockörns IP A
2019-06-08 15:00 Asarums IF FK - Lidköpings FK 1 - 5 45 Asarums IP A-plan
2019-06-08 15:00 Växjö DFF - Kopparbergs/Göteborg FC 8 - 7 Värendsvallen
2019-06-09 15:00 Kristianstads DFF - IFK Kalmar 2 - 2 Vilans IP A-plan
2019-06-12 19:00 IF Limhamn Bunkeflo - FC Rosengård 2 - 0 40 Limhamns IP, konstgräs
2019-06-17 19:00 Växjö DFF - Asarums IF FK 13 - 0 Värendsvallen
2019-06-23 14:00 Kristianstads DFF - Lidköpings FK 7 - 4 Vilans IP A-plan
2019-06-29 15:00 FC Rosengård - IFK Kalmar 8 - 0 Malmö IP
Juli
2019-07-28 14:00 Asarums IF FK - IFK Kalmar 4 - 3 Asarums IP A-plan
2019-07-28 15:00 FC Rosengård - Växjö DFF 3 - 4 100 Malmö IP
Augusti
2019-08-04 15:00 Lidköpings FK - IFK Kalmar 6 - 0 40 Lockörns IP A
2019-08-11 14:00 IF Limhamn Bunkeflo - Lidköpings FK 4 - 0 Limhamns IP, konstgräs
2019-08-11 15:00 Kristianstads DFF - Växjö DFF 3 - 1 70 Vilans IP A-plan
2019-08-11 15:00 FC Rosengård - Kopparbergs/Göteborg FC 1 - 2 Malmö IP
2019-08-17 16:00 FC Rosengård - Asarums IF FK 10 - 0 Malmö IP
2019-08-19 19:00 KIF Örebro DFF - Kopparbergs/Göteborg FC 3 - 3 Behrn Arena
2019-08-21 19:00 IFK Kalmar - Växjö DFF 1 - 3 70 Gröndals IP
2019-08-23 18:45 Lidköpings FK - FC Rosengård 0 - 8 Framnäs IP A-plan
2019-08-24 16:00 Asarums IF FK - KIF Örebro DFF 2 - 2 12 Marieborg
2019-08-25 15:00 IFK Kalmar - IF Limhamn Bunkeflo 0 - 1 Gröndals IP
2019-08-26 18:00 Kopparbergs/Göteborg FC - Kristianstads DFF 7 - 1 Valhalla 1 Konstgräs
September
2019-09-01 15:00 Lidköpings FK - Växjö DFF 3 - 9 37 Lockörns IP A
2019-09-01 15:00 IF Limhamn Bunkeflo - Kopparbergs/Göteborg FC 1 - 4 Limhamns IP, konstgräs
2019-09-01 15:00 Kristianstads DFF - Asarums IF FK 5 - 2 Vilans IP A-plan
2019-09-01 15:00 FC Rosengård - KIF Örebro DFF 5 - 0 Malmö IP
2019-09-05 18:00 Växjö DFF - FC Rosengård 1 - 1 50 Värendsvallen
2019-09-08 14:00 KIF Örebro DFF - Kristianstads DFF 2 - 3 156 Behrn Arena
2019-09-08 15:00 Kopparbergs/Göteborg FC - IFK Kalmar 6 - 0 35 Valhalla 1 Konstgräs
2019-09-08 15:00 Asarums IF FK - IF Limhamn Bunkeflo 0 - 16 25 Asarums IP A-plan
2019-09-14 16:00 IF Limhamn Bunkeflo - KIF Örebro DFF 2 - 1 Limhamns IP, konstgräs
2019-09-16 19:00 IFK Kalmar - Asarums IF FK 4 - 1 Gröndals IP
2019-09-21 14:00 KIF Örebro DFF - IFK Kalmar 2 - 0 Behrn Arena
2019-09-22 14:00 Kristianstads DFF - IF Limhamn Bunkeflo 3 - 3 Vilans IP A-plan
2019-09-22 17:00 Kopparbergs/Göteborg FC - Lidköpings FK 16 - 0 Valhalla 1 Konstgräs
2019-09-29 14:00 Lidköpings FK - Asarums IF FK 5 - 0 50 Lockörns IP A
2019-09-29 15:00 FC Rosengård - IF Limhamn Bunkeflo 3 - 3 65 Malmö IP
2019-09-30 18:30 IFK Kalmar - Kristianstads DFF 1 - 3 35 Gröndals IP
2019-09-30 19:00 Kopparbergs/Göteborg FC - Växjö DFF 6 - 1 Valhalla 1 Konstgräs
Oktober
2019-10-06 14:00 Asarums IF FK - Växjö DFF 0 - 10 Asarums IP A-plan
2019-10-06 15:00 IF Limhamn Bunkeflo - IFK Kalmar 12 - 0 Limhamns IP, konstgräs
2019-10-06 15:00 KIF Örebro DFF - Lidköpings FK 6 - 0 42 Behrn Arena
2019-10-12 14:00 Lidköpings FK - Kristianstads DFF 1 - 6 25 Lockörns IP A
2019-10-13 15:00 Kopparbergs/Göteborg FC - Asarums IF FK 10 - 0 65 Valhalla 1 Konstgräs
2019-10-13 16:45 Växjö DFF - KIF Örebro DFF 2 - 0 50 Värendsvallen
2019-10-14 18:00 IFK Kalmar - FC Rosengård 3 - 2 40 Gröndals IP
2019-10-21 18:00 FC Rosengård - Kristianstads DFF Malmö IP