Matcher idag - Smålands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2020-08-12
Tid Match Resultat Anläggning
Superettan 2020
19:00 Jönköpings Södra IF - Dalkurd Stadsparksvallen
Ettan Norra 2020
18:00 IFK Berga - Sollentuna FK Bergavik IP 1
Ettan Södra 2020
18:00 Oskarshamns AIK - Motala AIF FK Arena Oskarshamn
19:00 Assyriska Turabdin IK - Utsikten Rosenlunds IP 1
Svenska Cupen 2020/21 omg. 1-3
19:15 Emmaboda IS - IFÖ/Bromölla IF Emmaboda IP
19:30 Hultsjö IF - Nittorps IK Hultsjövallen
Damsjuan
19:00 Emmaboda IS - Bodabruk GoIF Emmaboda IP
Div 5 NV
19:00 Tabergs SK - IFK Öxnehaga Tabergs IP
Div 6 Värnamo
19:00 Västboås GoIF - Ryssby IF Ryavallen
Utv A SV Östra
19:00 Sandsbro AIK - Rottne IF Norremark 3
Utv A SV Västra
18:30 Lagans AIK - Räppe GOIF Lagan Turf Arena
Junior P18 Herr NV
19:00 Bankeryds SK - Mullsjö IF Furuvik
19:00 Habo IF - IK Tord Slättens IP
19:00 Hovslätts IK - IK Vista Hovets IP
19:00 Hvetlanda GIF - Tenhults IF (9-m) IP Vetlanda
19:00 Månsarps IF - IF Hallby FK Månsarps IP
Junior P18 Herr Västra
19:00 Gnosjö IF - Vrigstads IF Töllshov
19:00 Markaryds IF - Sandsbro AIK Skärsjövallen
19:00 Stockaryd/Rörvik - IFK Grimslöv Enevi
19:00 Waggeryds IK - Ljungby IF Vaggeryds IP
Junior P18 Herr Östra
19:00 Nybro IF - IFK Borgholm Victoriavallen
19:00 Torsås UFF - Lindsdals IF Norrvallen
Div 2 Östra Götaland Dam
18:30 Smedby/Trekanten - RBK/IFKO Tingbyskans
Div 3 SV Dam
19:00 IFK Karlshamn B - Hovshaga/Sandsbro Vägga IP
Div 4 JKPG Dam
19:00 Öis/Vista U - Mullsjö IF ÖIS-gården
19:30 IF Hallby FK B (9-m) - Jönköpings Södra IF B Skandiamäklarna IP
Div 4 Nässjö Dam
19:00 Vrigstads IF (9-m) - Fredriksdal/Äng B Tallåsen
Div 4 Tingsryd Dam
19:15 LGOIF/HGOIF - Hällaryds IF B Lessebo IP
Div 4 Växjö Dam
19:00 Moheda IF B (9-m) - Hjortsberga IF (9-m) Moheda IP
Div 4 Västbo Dam
19:00 Lagans AIK - Gnosjö IF B (9-m) Ringvallen
19:00 Liatorp/Eneryda B (9-m) - Smålandsstenars GoIF B (9-m) Enevallen
F16 Dam Norra
19:00 Bäckseda IF (9-m) - Mullsjö IF (9-m) Paradisvallen
F16 Dam Södra
19:00 Emmaboda IS Komb - Jämjö GoIF Simhallsplanen
19:00 Madesjö IF - FK Karlskrona/Karlskrona FF Åkrahälls IP 1 Konstgräs
Toyota Cup Dam Cupspelet
19:00 Madesjö IF - Älmhults IF Madesjövallen
19:30 Mariebo IK - Vimmerby IF Junebäckens IP - Konstgräs
P16 Elit
19:00 Värnamo Södra FF - Östers IF Norregård
P04 Ö
19:00 Färjestadens GoIF - Emmaboda Komb. Tallhöjdens IP
P05 Nv1
18:45 Aneby/Bälaryd - Sävsjö FF Tallåsen
P05 Nv2
17:30 Assyriska IK - Barnarp/NIK/NGIS 1 Rosenlunds IP
19:00 Tenhults IF - Gnosjö IF 1 Kabevallen
P05 Nö
18:30 Gullringens GoIF 9-m - Vimmerby IF Gullemon
P05 S1
19:00 Sandsbro AIK 1 - Räppe GOIF Sandavi
P06 Nv3
19:00 Malmbäcks IF - Tranås FF Önnemo IP
P06 M
18:30 Vimmerby IF 2 - Myresjö IF Ceosvallen
P06 S1
18:30 Bors SK - Hovshaga AIF Rastavallen
P06 S2
19:00 Hinneryd/Traryd komb. - Östers IF 2 Sparbanksvallen Hinneryd
P07 Nv2
17:45 Jönköpings Södra IF 2 - Tenhults IF Jordbrovallen
19:00 Habo IF 2 - Bankeryds SK 2 Slättens IP
P07 Nö1
19:00 IFK Västervik 1 - Södra Vi IF Örbäcken
P07 Nö2
18:45 Hultsfreds FK 2 - Hjältevads Mariannelunds IS 7-m Hagadal
P08 Nö vit
18:30 Hultsfreds FK vit - Högsby IK Fotbollsfältet 7-m
P08 Sv röd
19:00 IFK Värnamo - Bredaryd Lanna IK Ljusseveka
P09 Nö röd
18:00 Mönsterås GOIF - IF Stjärnan Nynäs
P09 Nö vit
18:00 Hultsfreds FK - Vimmerby IF svart Fotbollsfältet 7-m
P09 Sö vit
18:00 Pukebergs BK - Torsås UFF Pukevallen
P09 Sö blå
18:00 Trekantens IF - Kalmar Södra IF blå Åvallen
P09 Sv röd
18:30 RefteleÅs GOIF - Hooks IF Rönneljung
P09 Sv vit
19:00 Gislaveds IS vit - Smålandsstenars GOIF Ryttarvallen
F05 N1
19:00 Egnahems BK - IFK Värnamo 9-m Runnåkra IP
F06 S
19:00 Sandsbro AIK - Växjö DFF 1 Norremark
F06 V
19:00 Ljungby IF 2 - Gislaveds IS Lagavallen
F09 Nö
19:00 Västerviks FF gul - IFK Västervik Karstorp
F09 Sö
17:30 Lindsdals IF - Smedby BoIK Lindsdals IP
F10 V
19:00 Gislaveds IS - Hultsjö IF Atom Ryttarvallen
DM F15 (05)
19:00 Mariebo IK - IFK Kalmar Mariebovallen
Dam Division 2 Nordöstra Götaland
19:00 IF Eksjö Fotboll - Tjust IF FF Ränneborg