Matcher idag - Smålands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2020-09-27
Tid Match Resultat Anläggning
P17 EM-kval 1 2020
Israel - Kazakstan Uppskj.
Sverige - Finland Uppskj.

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2020-09-27
Tid Match Resultat Anläggning
Ettan Norra 2020
14:00 IFK Berga - Gefle IF FF 0 - 0 Bergavik IP 1
Ettan Södra 2020
14:00 Oskarshamns AIK - Eskilsminne IF 4 - 0 Arena Oskarshamn
15:00 Assyriska Turabdin IK - Tvååkers IF 0 - 0 Rosenlunds IP 1
17:00 IFK Värnamo - FC Trollhättan 2 - 0 Finnvedsvallen
P17 Allsvenskan Södra 2020
12:00 Jönköpings Södra IF - Helsingborgs IF 0 - 1 Junebäckens IP - Konstgräs
14:00 Kalmar FF - IF Elfsborg 1 - 3 Gasten IP
P17 Div.1 2020 - Region 3
13:00 IK Tord - Åtvidabergs FF Inst. Rosenlunds IP
15:00 Värnamo Södra FF - Hjulsbro IK Inst. Norregård
P17 Div.1 2020 - Region 3 - A-slutspel
12:00 Östers IF - Värnamo Södra FF 6 - 0 Värendsvallen
P17 Div.1 2020 - Region 3 - Fortsättningsserie
12:00 Husqvarna FF - Smedby AIS 1 - 2 Vapenvallen
12:00 IFK Värnamo - Åtvidabergs FF 1 - 2 Ljusseveka
Svenska Spel F19 Södra 2020
16:30 Växjö DFF - Jitex Mölndal BK 4 - 0 Värendsvallen
Damsjuan
17:00 Emmaboda IS - Vissefjärda GIF 12 - 0 Emmaboda IP
17:00 Gullabo SK/Gullaboås IF - IF Trion 1 - 1 Dackehed
Div 5 NV
15:00 Bankeryds SK - IFK Öxnehaga 6 - 1 Furuvik
Div 5 Mellersta
15:00 Rottne IF - Skede IF 6 - 1 Vidingeskans
16:00 Malmbäcks IF - Rydaholms GoIF 4 - 0 Önnemo IP
16:00 Näshults IF - IF Eksjö Fotboll 2 - 6 Näshults IP
Div 5 NÖ
16:00 Djursdala SK - Södra Vi IF 1 - 6 Dalavallen
Div 5 SÖ
12:00 Mörbylånga GoIF - Möre BK 2 - 0 Skansen
15:00 Torsås/Norra Tång - Trekantens IF 5 - 1 Norrvallen
Div 5 Södra
14:00 Flygsfors/Gadd. IF - Nöbbele BK 2 - 4 Flöget
16:00 Häradsbäck/Ryd - Flerohopps GoIF 8 - 2 Härliden
Div 5 SV
14:00 Nissafors IS /Hestra SSK - Strömsnäsbruks IF 0 - 7 Isamon
16:00 Bosna IF - Burseryds IF Gisle IP
Div 6 JKPG Södra
12:00 Aledals IK - Hooks IF 2 - 3 Ekevallen
12:00 Mariebo IK - Norrahammars GIS 1 - 3 Mariebovallen
14:00 Tord FC - Barnarps IF 0 - 8 Rosenlunds IP
14:00 Österängen IF - Husqvarna IF 1 - 1 Rocksjövallen
16:00 Skillingaryds IS - Bottnaryd/Wallgårda 2 - 1 Movalla
Div 6 JKPG Norra
12:00 Annebergs GIF - Bälaryds IK 2 - 0 Flexatorvallen
12:00 Asby IF - Solberga GoIF 1 - 9 Bryggvallen
12:00 Gränna AIS - Lekeryd/Svart. SK 2 - 3 Ribbavallen, Gränna
12:00 Lommaryds IF - Adelövs IK 2 - 0 Norrvalla
16:00 Torpa AIS - IK Vista 1 - 1 Torpavallen
Div 6 Vetlanda
15:00 Ekenässjöns IF - Frödinge/Brant. SK 3 - 1 Idrottsplatsen Ekenässjön
15:00 Myresjö IF - Holsby SK 3 - 3 Myrvalla
15:00 Åseda IF - VSGF/JAIK 5 - 1 Stena Parken
15:00 Österkorsberga IF - Farstorps IK 2 - 2 Salomonslyckan
Div 6 V-vik/O-hamn
12:00 Ankarsrums IS - Gunnebo IF 1 - 3 Bruksliden
12:00 B.O.IF - IK Tuna Södra 4 - 0 Odenskans
12:00 Hjorted/Totebo - Hammarsgärde BK 5 - 1 Tollevi
12:00 Krokstorps IF - IF Ariel Furulid
12:00 Överums IK - Rödsle BK 6 - 3 Överums IP
Div 6 Högsby/Nybro
14:00 Alsterbro IF - Orrefors IF 3 - 2 Hindsjövallen
14:00 Fagerhults AIK - BB 2001 2 - 8 Ekingen
14:00 Fågelfors IF - Alstermo/Älghult 0 - 2 Hyltamalm
14:00 Örsjö IF - Långemåla IF 3 - 2 Strandängens IP
Div 6 Kalmar/Öland
12:00 Bergkvara AIF - Rockneby IK 3 - 6 Hagaborg IP
12:00 Football Primetime FC - Tvärskogs IF 1 - 1 Fredriksskans
12:00 Högsrums FF - Ljungbyholms GoIF 2 - 1 Rällavallen
12:00 Persnäs AIF - Gullabo/Gullaboås 1 - 3 Solvallen
12:00 Söderåkra AIK - Degerhamns IF 15 - 1 Ekvallen
Div 6 Växjö
12:00 Skruvs IF - Kosta IF 5 - 1 Skruvs IP
13:00 Alvesta United FK - Lenhovda IF 6 - 1 Virdavallen
13:00 Wexiö FK - Urshults IF 0 - 1 Norremark
Div 6 Älmhult
12:00 GoIF Ling - Göteryds BK 1 - 1 Lingvallen
12:00 HiTs - Hamneda GoIK 0 - 4 Sparbanksvallen Hinneryd
16:00 Hallaryds IF - Kånna IF 4 - 6 Åvallen
16:00 Råstorp/Timsfors - Kurd Älmhult FF 4 - 1 Råstorps IP
16:00 Virestads IF - Agunnaryds IF 1 - 4 Kvarnavallen
Div 6 Värnamo
12:00 Angelstads IF - Klevshults SK 0 - 6 Lagan Turf Arena
12:00 FC Peking - Hillerstorps GoIF 3 - 4 Gisle IP, konstgräs
12:30 FK Liljan - Ryssby IF 9 - 1 Gröndal Arena - Konstgräs
Utv A NV A-slutspel
15:00 Waggeryds IK - Gnosjö IF 5 - 5 Vaggeryds IP
Utv A SV B-slutspel
16:00 Älmhults IF - Ingelstads IK 4 - 3 Älmevallen - Älmekulla
17:00 Lagans AIK - Vederslöv/Dänn.IF 2 - 2 Ringvallen
Utv B Jönköping
17:00 Ekhagens IF - IF Haga 11 - 1 Ekhagsvallen
17:00 Lekeryd/Svart. SK - IF Hallby FK Furuvi
17:00 Tenhults IF - Ölmstads IS (9-m) 2 - 4 Kabevallen
Utv B Nässjö
15:00 Forserums IF - Höreda GIF (9-m) 8 - 2 Trollevi
Utv B Oskarshamn
17:00 Ruda IF (9-m) - Fagerhults AIK (9-m) 12 - 2 Tallåsvallen
Utv B Växjö
15:00 Tolgs IF - Lessebo GoIF Komb 3 - 0 Dackevallen
17:00 Konga SK (9-m) - Vislanda IF Örmovallen
Utv B Gislaved
15:00 Skeppshults BK - Reftele GoIF Inst. Idrottsparken
Junior P18 Herr NV
12:00 Hvetlanda GIF - Habo IF 2 - 1 Heds Arena - Konstgräs
13:00 Mullsjö IF - Hovslätts IK 1 - 6 Gruveredsvallen
Div 2 Östra Götaland Dam
14:00 Glömminge-Algutsrums IF - Växjö BK 1 - 2 Glömmingelunden
Div 3 NV Dam
16:00 Gnosjö IF - RÅs LB 1 - 0 Töllshov
16:00 IF Hallby FK - Waggeryds IK 4 - 7 Skandiamäklarna IP
16:00 IFK Värnamo U - Bors SK 2 - 0 Ljusseveka
16:00 Jönköpings Södra IF - Husqvarna FF B 7 - 0 Jordbrovallen
16:00 Mariebo IK B - Skillingaryds IS 3 - 2 Mariebovallen
Div 3 Norra Dam
16:00 Egnahems BK B - Nässjö FF 1 - 5 Runnåkra IP
16:00 Hultsfreds FK - IF Eksjö Fotboll U 11 - 0 Knektavallen
16:00 Tranås/Torpa B - Holsby SK 2 - 4 Bredstorps IP
16:00 Vimmerby IF B - Frödinge-Brantestad SK 2 - 2 Arena Ceosvallen
16:00 Öis/Vista - Fredriksdal/Äng 2 - 1 ÖIS-gården
Div 3 SÖ Dam
16:00 IFK Borgholm - Emmaboda IS B 1 - 1 Borgholms IP
16:00 Kallinge SK - Kristianopels GoIF 0 - 4 Jernvallen
16:00 Madesjö IF - Ramdala IF 3 - 1 Madesjövallen
16:00 Mörbylånga GOIF - Färjestadens GOIF B 0 - 2 Skansen
Div 3 SV Dam
16:00 Alvesta GIF - IFK Grimslöv 4 - 2 Virdavallen
16:00 Olofströms IF/BK Union - Åseda IF 5 - 1 Brunnsängen IP
16:00 Tingsryd United FC - Hovshaga/Sandsbro 5 - 1 Tingsryds IP
Div 4 Tingsryd Dam
10:30 Hällaryds IF B - Ingelstads IK B (9-m) 4 - 1 Klockarebacken
F16 Dam Norra
12:00 Gripenbergs BK (9-m) - FC Vetlanda Dam Komb 1 - 6 Smévallen
12:00 Mariebo IK - Rosenfors IK (9-m) WO (3 - 0) Mariebovallen
F16 Dam Södra A-slutspel
16:30 FK Karlskrona/Karlskrona FF - Madesjö IF 6 - 0 Hästö IP 1
P16 Elit
12:00 Tingsryd United FC - Gislaveds IS 3 - 0 Tingsryds IP
14:00 Assyriska IK - Jönköpings Södra IF 1 Rosenlunds IP 1
14:00 IF Haga - Östers IF 0 - 3 Strömsbergsvallen
18:15 IFK Berga - Vetlanda FF/Bäckseda 1 1 - 0 Bergavik IP
P05 Nv1
11:00 IF Eksjö Fotboll - Nässjö FF 5 - 0 Ränneborg
13:00 Egnahems BK - Sävsjö FF Runnåkra IP
P05 Nv2
13:00 Gnosjö IF 1 - Assyriska IK 3 - 0 Töllshov
16:00 Smålandsstenars GoIF 1 9-m - IF Hallby FK 0 - 2 Domarvallen
P05 Nv3
11:00 Stensjöns IF 9-m - Tranås FF 2 1 - 5 Runeplan
14:15 Bäckseda IF - Jönköpings Södra IF 2 3 - 2 Paradisvallen
P05 Nö
12:00 Storebro komb 9-m - Vimmerby IF 3 - 2 Bruksvallen
P05 Sö1
11:00 Färjestadens GoIF 1 - Smedby BoIK 9-m 3 - 1 Tallhöjdens IP
14:00 IFK Borgholm - IFK Berga 3 - 1 Borgholms IP
P05 Sö2
11:00 Pukebergs BK - Ljungbyholms GoIF 9-m Pukevallen
P05 S2
13:00 Växjö Norra IF 2 - Sandsbro AIK 2 1 - 2 Åbo Idrottsplats
14:00 Moheda IF 7-m - Braås GoIF 9-m Moheda IP
P05 Sv
11:00 Burseryds IF komb 9-m - RÅs LB 1 - 11 Granbacken
P06 Nv2
13:00 Ölmstads IS - Tabergs SK 0 - 8 ÖIS-gården
16:00 IF Haga 2 - Jönköpings Södra IF 2 12 - 4 Strömsbergsvallen
17:00 Gränna/Vista - Mullsjö IF 10 - 2 Ribbavallen, Gränna
P06 Nv3
11:00 Malmbäcks IF - Tenhults IF 5 - 5 Önnemo IP
13:00 Bankeryds SK 2 - Frinnaryds IF 7-m 8 - 3 Furuvik
13:00 Hvetlanda GIF 2 - Aneby/Bälaryd 1 - 6 IP Vetlanda
14:30 Ekhagens IF 2 7-m - IK Tord 2 2 - 4 Ekhagsvallen
P06 M
11:00 Hvetlanda GIF 1 - Nässjö FF 2 2 - 2 IP Vetlanda
15:00 IF Eksjö Fotboll - Myresjö IF 10 - 0 Ränneborg
16:00 Bodafors SK - Torpa AIS 7-m 4 - 3 Emåvallen
P06 Nö
11:00 Vimmerby IF 1 - IFK Berga 2 0 - 2 Ceosvallen
11:00 Västerviks FF - IF Ariel Karstorp
12:00 IFK Västervik - Oskarshamns AIK 3 - 5 Örbäcken
13:00 Rödsle/Fårbo - Hultsfreds FK 4 - 7 Fredriksbergs IP
P06 Sö
17:00 Mönsterås GIF - IFK Berga 1 Nynäs
P06 S1
10:00 Hovshaga AIF - Växjö BK 1 - 2 Hagavallen, konstgräs
17:00 Ljungby IF 1 - Lessebo GOIF 9 - 2 Lagavallen
P06 S2
11:00 Älmhults IF - Alvesta GIF 1 4 - 6 Älmevallen
16:00 IFK Grimslöv - Östers IF 2 3 - 6 Furuskans, Grimslöv
P06 S3
12:00 Hovmantorp GoIF - Räppe GOIF 1 - 13 Hovmantorps IP
12:00 Åseda IF - Växjö Norra IF 2 3 - 6 Stena Parken
16:00 Alstermo IF - Konga SK 7-m 2 - 3 Amokabel Arena
P06 V
17:00 Gislaveds IS - Värnamo Södra FF 3 - 2 Ryttarvallen
P07 Nv2
09:30 Mariebo IK 2 - Hovslätts IK 2 - 3 Mariebovallen
12:00 Gränna AIS - Habo IF 2 5 - 2 Ribbavallen, Gränna
13:00 Assyriska IK - Tenhults IF 9 - 1 Öxnehaga IP
13:00 Bankeryds SK 2 - Jönköpings Södra IF 2 Furuvik
P07 Nv3
11:00 Mullsjö IF - IF Hallby FK 4 - 1 Gruveredsvallen
12:00 Husqvarna FF 3 - IF Haga 5 - 0 Vapenvallen
15:00 Habo IF 3 - Månsarps IF 7-m 6 - 5 Slättens IP
P07 N1
16:00 Bäckseda IF - Hvetlanda GIF 1 4 - 3 Paradisvallen
17:00 Sävsjö FF 1 - Husqvarna FF 2 1 - 1 Hofgårdsvallen
P07 Nö1
16:00 Västerviks FF - Vimmerby IF 1 2 - 4 Karstorp
P07 Nö2
13:30 Hjältevads Mariannelunds IS 7-m - Överums IK 7-m Hjältemon
P07 Sö1
14:00 Kalmar Södra IF 1 - Oskarshamns AIK 1 4 - 2 S:a utmarken
15:00 Hossmo BK 1 - RM/SSG IF 2 - 7 Rinkabyvallen
P07 Sö2
10:00 Lindsdals IF 2 - Hossmo BK 2 8 - 1 Lindsdals IP
17:00 Pukebergs BK - Smedby BoIK 1 - 1 Pukevallen
P07 S1
11:00 IFK Värnamo 1 - Växjö Norra IF 2 - 2 Ljusseveka
11:00 Ljungby IF 1 - Sandsbro AIK 1 1 - 1 Lagavallen
11:00 Räppe GOIF - Växjö BK 1 - 5 Räppevallen
14:00 Tingsryd United FC - Östers IF 1 Ivansvall (Väckelsång)
P07 S2
17:00 IFK Lammhult - Tolgs IF/Åby/Tjureda IF Norrvalla
P07 S3
15:00 Liatorp/Eneryda IF 7-m - Hovshaga AIF 2 0 - 12 Bokliden
16:00 Markaryds IF - Alvesta GIF 2 0 - 14 SparbanksParken
16:00 Vederslöv-Dänningelanda IF 7-m - Slätthögs BoIF 7-m 2 - 1 Dänningevallen
17:00 Ljungby IF 3 - Älmhults IF 2 3 - 10 Lagavallen
P07 V
11:00 Skillingaryds IS - Smålandsstenars GOIF 1 - 5 Movalla
16:00 Bors SK - IFK Värnamo 2 4 - 3 Rastavallen
P08 Nv gul
10:00 Egnahems BK - Lekeryd-Svarttorps SK Runnåkra IP
10:00 Husqvarna FF vit - Tranås FF vit Vapenvallen
P08 N vit
10:30 Tranås FF svart - Sävsjö FF svart Bredstorps IP
15:00 Hvetlanda GIF vit - Aneby/Bälaryd vinröd Nydala
15:00 Stensjöns IF - Annebergs GIF Runeplan
P08 Nö röd
11:00 Rödsle BK/IFK O-hamn - Tjust IF FF Fredriksbergs IP
16:00 Västerviks FF gul - Hultsfreds FK grön Karstorp
P08 Sö vit
00:00 Glömminge-Algutsrums IF - IFK Berga vit Enbacka
10:30 Orrefors IF - Pukebergs BK vit Orrevallen
15:00 Södermöre komb. - Böda/Högby IF Biskopsskogen 7-manna
P08 Sö blå
11:00 Mönsterås GOIF vit - Emmaboda komb. Nynäs
12:30 Lindsdals IF svart - Timmernabbens IF Lindsdals IP
P08 S röd
10:00 Östers IF röd - Sandsbro AIK grön Åbo Idrottsplats
11:00 Älmhults IF röd - Tingsryd United FC Älmevallen
12:00 Växjö Norra IF - Markaryds IF Åbo Idrottsplats
P08 S vit
10:30 Hovshaga AIF vit - Rydaholms GoIF Hagavallen, konstgräs
11:00 Ljungby IF Vit - Lessebo GOIF gul Lagavallen
P08 S blå
10:00 Hovmantorp GoIF - Hovshaga AIF blå Hovmantorps IP
11:00 Ljungby IF blå - IFK Grimslöv Lagavallen
15:00 Braås GOIF - Växjö BK gul Nya Ulvaskogsvallen
16:00 Lenhovda IF - Lessebo GOIF blå Lenhovda IP
P08 S gul
14:00 Ryds SK - Urshults IF Trojavallen
16:30 Hovshaga AIF röd - Älmhults IF blå Hagavallen, konstgräs
16:30 Pjätteryds GOIF - Strömsnäsbruks IF Björkövallen
P08 Sv vit
00:00 Waggeryds IK - Värnamo Södra FF vit Vaggeryds IP
P09 Nv röd
10:00 IF Hallby FK blå - Tabergs SK röd Skandiamäklarna IP
12:00 Husqvarna FF röd - Habo IF blå Vapenvallen
16:00 IF Haga - IFK Värnamo röd Strömsbergsvallen
P09 Nv vit
11:00 Habo IF vit - Mullsjö IF Slättens IP
14:00 Jönköpings Södra IF vit - IF Hallby FK vit Jordbrovallen
P09 Nv blå
15:00 Egnahems BK svart - Ekhagens IF röd Runnåkra IP
15:00 IK Vista - Jönköpings Södra IF grön Vistavallen
17:00 Mariebo IK gul - Tabergs SK gul Mariebovallen
P09 Nv gul
10:00 Bankeryds SK gul - Husqvarna FF blå Furuvik
11:00 Ölmstads IS - Norrahammars GIS vit ÖIS-gården
P09 N röd
11:00 Sävsjö FF röd - Vetlanda FF Hofgårdsvallen
15:00 IFK Lammhult - Ekenässjöns IF Norrvalla
P09 Nö röd
11:00 IF Stjärnan - IFK Västervik blå Örnehed
P09 Nö vit
11:00 Hjältevads Mariannelunds IS - Fårbo FF Hjältemon
13:00 Västerviks FF svart - Vimmerby IF vit Karstorp
14:00 Vimmerby IF svart - Rödsle BK/IFK O-hamn Ceosvallen
16:00 Oskarshamns AIK vit - IFK Västervik vit Ernemar IP - konstgräs
P09 Sö röd
10:00 Kalmar FF röd - Hossmo BK röd Gasten IP
17:30 IFK Berga vit - Persnäs AIF Bergavik IP
P09 Sö vit
14:00 Pukebergs BK - Kalmar Södra IF vit Pukevallen
16:00 IFK Påryd/Tvärskogs IF - Torsås UFF Tvärskogs IP
18:00 Nybro IF vit - Kalmar FF vit Victoriavallen
P09 Sö blå
16:00 IFK Berga blå - Trekantens IF Bergavik IP
16:00 Rockneby IK - Kalmar Södra IF blå Dampevallen
17:00 Färjestadens GOIF blå - Smedby BoIK Tallhöjdens IP
P09 S vit
10:30 FK Älmeboda/Linneryd - Ingelstad/Nöbbele Linneryds IP
P09 S blå
10:00 Sandsbro AIK gul - Gransholms IF Sandavi
14:00 Ryssby IF - Hovshaga AIF vit Lunnavallen
P09 S gul
11:30 Rottne IF vit - Ljungby IF blå Vidingeskans
14:00 Växjö Norra IF gul - Åby/Tjureda IF Åbo Idrottsplats
16:00 Norrhults BK - Alvesta GoIF vit Odenplan
16:00 Åseda IF - Räppe GOIF svart Stena Parken
P09 Sv röd
11:00 Hooks IF - Gnosjö IF Lindevallen
12:00 Gislaveds IS röd - Waggeryds IK Ryttarvallen
14:00 Ljungby IF röd - RefteleÅs GOIF Lagavallen
P09 Sv vit
17:30 Klevshults SK - Värnamo Södra FF vit Åängsvallen
P10 Nv gul
12:00 Råslätt SK röd - Hovslätts IK vit Råslätts IP
13:00 Mullsjö IF svart - Habo IF blå Gruveredsvallen
15:00 Bottnaryds IF - Norrahammars IK röd Bottnaryds IP
16:00 Bankeryds SK gul - IK Vista Furuvik
P10 N röd
10:00 Holsby SK röd - Annebergs GIF Brunnsvallen
14:00 Vetlanda FF grön - IF Eksjö Fotboll Vitalavallen
16:00 Höreda GOIF - Bäckseda IF svart Höredavallen
P10 N vit
11:00 Stockaryd/Rörvik - Hvetlanda GIF vit Njudungsvallen
17:00 Nässjö FF vit - Vetlanda FF vit Skogsvallen
P10 Sö vit
10:00 Lindsdals IF svart - Pukebergs BK vit Lindsdals IP
14:00 Timmernabbens IF - Färjestadens GOIF vit Tillingevallen
P10 S röd
10:00 Växjö BK röd - Hovshaga AIF röd Sportfältet Teleborg
10:00 Växjö Norra IF svart - Ljungby IF röd Åbo Idrottsplats
15:00 Markaryds IF - Alvesta GOIF vit SparbanksParken
15:00 Moheda IF - Sandsbro AIK grön Moheda IP
P10 S vit
11:00 IFK Grimslöv - Älmhults IF vit Furuskans, Grimslöv
11:00 Ingelstad/Nöbbele - Hovshaga AIF vit Ingelvi
14:00 Vederslöv-Dänningelanda IF - Växjö BK svart Dänningevallen
P10 S blå
10:00 FC Växjö - Sandsbro AIK gul Arabyvallen, konstgräs
10:00 Lenhovda IF - Räppe GOIF Lenhovda IP
12:30 Växjö BK gul - Östers IF blå Sportfältet Teleborg
13:30 Hovshaga AIF blå - Åseda IF Hagavallen, konstgräs
15:00 Lessebo GOIF - Hovmantorp GoIF Lessebo IP
P10 S gul
12:00 Växjö Norra IF gul - Tingsryd United FC grön Åbo Idrottsplats
14:30 Virestads IF - Östers IF röd Kvarnavallen
P10 Sv röd
16:00 Smålandsstenars GOIF - Hillerstorps GoIF Domarvallen
F05 N1
11:00 Jönköpings Södra IF - Norrahammars GIS 8 - 0 Jordbrovallen
15:00 Växjö DFF 1 - Egnahems BK 0 - 7 Östra IP
F05 N2
11:30 Ormaryds IF 9-m - Skillingaryds IS 9-m 0 - 9 TT-Vallen
F05 Ö
14:00 Färjestadens GoIF - IFK Kalmar 0 - 1 Tallhöjdens IP
14:00 Vimmerby IF - Lindsdals IF 6 - 0 Ceosvallen
15:00 Rödsle BK/IFK O-hamn - Västerviks komb. 9-m 6 - 0 Fredriksbergs IP
F05 S
14:00 Råstorp/Timsfors IF Komb 9-m - Vislanda/Grimslöv 3 - 2 Timsfors IP/Ängaltet
F06 Nv1
17:00 Hvetlanda GIF komb. 1 - Tenhults IF 1 - 1 IP Vetlanda
17:00 Jönköpings Södra IF 1 - Habo IF 4 - 2 Jordbrovallen
17:00 Ölmstad/Vista - Tranås FF Vistavallen
F06 Nv2
16:00 Bankeryds SK - IF Haga 2 7-m 4 - 3 Furuvik
F06 Ö
16:30 Blomstermåla IK 7-m - Rödsle BK 0 - 9 Blomstermåla IP
F06 S
16:00 Sandsbro AIK - Hovmantorp/Lessebo Sandavi
17:00 Gnosjö IF 1 - IFK Värnamo 3 - 7 Töllshov
F06 V
15:00 Vrigstads IF 7-m - Smålandsstenars GOIF Tallåsen
16:00 Skeppshults BK - Ljungby IF 2 Idrottsparken
F07 Nv1
10:00 Bankeryds SK 1 - Habo IF 4 - 1 Furuvik
11:00 Gislaveds IS - Anderstorps IF 7-m 2 - 0 Ryttarvallen
F07 Nv2
16:00 Mullsjö IF - Bottnaryds IF Gruveredsvallen
F07 Nv3
15:00 Gränna AIS - Forserums IF 2 - 1 Ribbavallen, Gränna
15:00 Tranås FF 2 - Mariebo IK 2 1 - 1 Bredstorps IP
17:00 Lommaryds IF - IF Hallby FK 2 Norrvalla
F07 Ö1
10:00 Hossmo BK - Lindsdals IF 1 - 1 Rinkabyvallen
10:00 Madesjö IF - Färjestadens GOIF 3 - 3 Madesjövallen
10:00 Trekantens IF - Team Södermöre 4 - 2 Åvallen
16:00 Persnäs AIF komb. 7-m - IFK Kalmar 1 0 - 4 Solvallen
17:00 Emmaboda komb. - IFK Borgholm komb 7-m Långasjö IP
F07 Ö2
11:00 Hjältevads Mariannelunds IS 7-m - Rödsle BK 0 - 6 Hjältemon
16:30 Rosenfors IK Komb - Blackstad/Odensvi IF 7 - 2 Rosenfors IP
F07 S1
16:00 Växjö BK - Ljungby IF 1 - 0 Sportfältet Teleborg
F07 S2
11:00 Ryssby IF - Råstorp/Timsfors IF 7-m 1 - 3 Lunnavallen
11:00 Vederslöv-Dänningelanda IF - Bor/Rydaholm 7-m 4 - 1 Dänningevallen
13:30 Vislanda/Grimslöv 7-m - Rottne IF 7-m 10 - 3 Furuskans, Grimslöv
14:00 Ingelstad/Nöbbele 7-m - Hovshaga AIF 2 1 - 3 Ingelvi
F08 Nv röd
10:00 IF Hallby FK vit - Lekeryd-Svarttorps SK Skandiamäklarna IP
10:00 Jönköpings Södra IF - Norrahammars GIS röd Jordbrovallen
17:00 Barnarps IF vinröd - Egnahems BK orange Barnarps IP
F08 Nv vit
13:00 Ekhagens IF - Husqvarna FF vit Ekhagsvallen
17:00 Habo IF vit - Bankeryds SK gul Slättens IP
17:00 Nässjö FF röd - Tabergs SK Skogsvallen
F08 Nv blå
10:00 Husqvarna FF blå - Tenhults IF vit Vapenvallen
14:00 IF Hallby FK blå - Gripenbergs BK Skandiamäklarna IP
17:00 Ölmstad/Vista - Norrahammars GIS blå Vistavallen
F08 M
11:00 IF Eksjö Fotboll blå - Vrigstads IF Ränneborg
11:00 Vetlanda FF - Ekenässjöns IF Vitalavallen
15:00 Stensjöns IF - Hultsjö IF Atom Runeplan
16:00 Holsby SK - Nässjö FF blå Brunnsvallen
16:00 Landsbro/Myresjö - Hvetlanda GIF Borovallen
F08 Ö röd
11:00 Södra Vi IF - IFK Kalmar blå Ulfveskog
F08 Ö vit
17:00 Lindsdals IF vit - RM/SSG IF Lindsdals IP
F08 S röd
12:00 Lagans AIK - Ljungby IF blå Ringvallen
15:00 Alvesta GIF grön - Växjö DFF blå Virdavallen
F08 S vit
13:00 Sandsbro AIK gul - Älmhults IF Sandavi
13:00 Virestads IF - Hovshaga AIF vit Kvarnavallen
14:00 Hovmantorp GoIF - Växjö DFF svart Hovmantorps IP
14:00 Rydaholms GoIF - Tingsryd United FC vit Kungshall, Rydaholm
F08 V
11:00 Reftele Ås GOIF - IFK Värnamo Rönneljung
16:00 Forsheda IF - Waggeryds IK Bollagården
17:00 Skillingaryds IS - Gnosjö IF Movalla
F09 Nv blå
10:00 Bankeryds SK svart - IF Hallby FK blå Furuvik
12:00 Habo IF blå - IF Eksjö Fotboll Slättens IP
13:00 Barnarps IF vinröd - Hvetlanda GIF Barnarps IP
F09 Sö
00:00 Hossmo BK - Färjestadens GOIF
10:00 IFK Kalmar vit - Team Södermöre Gröndals IP
13:00 IFK Borgholm komb. - Lindsdals IF Borgholms IP
14:00 Madesjö IF - Smedby BoIK Madesjövallen
F09 S röd
13:00 Moheda IF - Älmhults IF Moheda IP
13:00 Växjö DFF blå - Växjö BK gul Östra IP
14:00 IFK Grimslöv - Alvesta GIF grön Furuskans, Grimslöv
14:00 Ljungby IF blå - Sandsbro AIK grön Lagavallen
F09 S vit
13:00 Växjö DFF vit - Emmaboda komb. Östra IP
13:30 Hovshaga AIF vit - Hovmantorp GoIF Hagavallen, konstgräs
F09 V
15:00 Hestra SSK - Waggeryds IK Isamon
15:00 IFK Värnamo - Bredaryd Lanna IK Ljusseveka
F10 Nv vit
10:00 Ölmstad/Vista - Norrahammars GIS Vistavallen
F10 Sö röd
14:00 Rödsle BK - Möre BK Fredriksbergs IP
F10 Sö vit
10:00 Madesjö IF - Mörbylånga GOIF Madesjövallen
F10 S röd
11:00 Tingsryd United FC - Vederslöv-Dänningelanda IF Tingsryds IP
14:00 Älmhults IF - Liatorp/Eneryda IF Älmevallen
F10 S vit
11:00 Bor/Rydaholm - Braås GOIF Rastavallen
16:30 Hovshaga AIF vit - Räppe GOIF Hagavallen, konstgräs
F10 V
11:00 Hultsjö IF Atom - Gnosjö IF Hultsjövallen
13:00 Skillingaryds IS - Hestra SSK Movalla
15:00 IFK Värnamo blå - Vrigstads IF Ljusseveka
Flickor, Div 1 Västergötland 17+ - Vår
13:00 Jönköpings Södra IF - Lidköpings FK 3 - 1 Jordbrovallen
F 12 A1
11:00 IFK Västervik/Västerviks FF - Svärtinge SK Örbäcken