Missa inte

SMÅLANDSIDROTTEN

RF-SISU Smålands utbildningskatalog 2020

SMÅLANDSFOTBOLLEN

Seriesegrare Div 2 Futsal
Assyriska FC

Distriktsmästare futsal Dam
Emmaboda IS

SM-KVAL/DM

Distriktsmästare futsal F17 
IFK Kalmar

Kvalificerade lag till regionala SM gruppspelet F17
IFK Kalmar och IFK Värnamo

Distriktsmästare futsal P17
Värnamo Södra FF

Kvalificerade lag till regionala SM gruppspelet P17
Värnamo Södra FF och IFK Berga

Div 4 Vimmerby Dam Matchinformation: Gullringens GoIF (9-m) mot HM IS (9-m) 2018-06-04 (0-13)

Div 4 Vimmerby Dam
Arena: Gullemon
Domare: Mats Jonsson
0 - 13
HM IS (9-m)
  • 5 Amanda Hjort
  • 12 Lovisa Stålebrink
  • 14 Linnéa Kronstrand
  • 17 Amanda Hjort
  • 18 Lovisa Stålebrink
  • 26 Linnéa Kronstrand
  • 43 Saga Stejdahl
  • 48 Felicia Wennbring
  • 51 Saga Stejdahl
  • 54 Saga Stejdahl
  • 61 Felicia Wennbring
  • 64 Lovisa Stålebrink
  • 76 Amanda Hjort
Avslutad
Starttid: 2018-06-04 19:00
Halvtidsresultat: 0 - 7

Händelser

  • 0-1 Amanda Hjort
  • 0-2 Lovisa Stålebrink
  • 0-3 Linnéa Kronstrand
  • 0-4 Amanda Hjort
  • 0-5 Lovisa Stålebrink
  • 0-6 Linnéa Kronstrand
  • 0-7 Saga Stejdahl
  • 0-8 Felicia Wennbring
  • 0-9 Saga Stejdahl
  • 0-10 Saga Stejdahl
  • 0-11 Felicia Wennbring
  • 0-12 Lovisa Stålebrink
  • 0-13 Amanda Hjort

Uppställningar

Gullringens GoIF (9-m)

  • 1. Erica Andersson (MV)
  • 2. Tuva Backstad
  • 3. Ida Bergvall (K)
  • 4. Alicia Eriksson
  • 5. Emina Tihic
  • 6. Stina Sandh
  • 7. Julia Fridell Florin
  • 9. Daniella Eklund
  • 11. Merel Nijdam
  • 12. Olivia Södrup
  • 13. Eva Nijdam
  • 15. Ebba Sandh
  • 16. Ida Pettersson
  • 17. Kajsa Ström
  • 21. Denise Stolpe
  • 23. Elin Linder

HM IS (9-m)

  • 1. Elin Andersson
  • 2. Amanda Hjort
  • 3. Malin Lockström (K)
  • 4. Linnéa Kronstrand
  • 6. Tilda Stejdahl
  • 7. Rosita Kwang-Im
  • 8. Saga Stejdahl
  • 9. Felicia Wennbring
  • 10. Lovisa Stålebrink
  • 11. Emma Sjökvist
  • 12. Moa Svensson
  • 17. Hannah Adolfsson
  • 18. Natalie Skarhed Frisk
  • 19. Ella Ingvarsson

Matchinformation