Missa inte

SMÅLANDSIDROTTEN

RF-SISU Smålands utbildningskatalog 2020

SMÅLANDSFOTBOLLEN

Seriesegrare Div 2 Futsal
Assyriska FC

Distriktsmästare futsal Dam
Emmaboda IS

SM-KVAL/DM

Distriktsmästare futsal F17 
IFK Kalmar

Kvalificerade lag till regionala SM gruppspelet F17
IFK Kalmar och IFK Värnamo

Distriktsmästare futsal P17
Värnamo Södra FF

Kvalificerade lag till regionala SM gruppspelet P17
Värnamo Södra FF och IFK Berga

Div 4 Vimmerby Dam Matchinformation: Rosenfors IK (9-m) mot Frödinge-Brantestad SK B (9-m) 2018-08-22 (8-9)

Div 4 Vimmerby Dam
Arena: Rosenfors IP
Publik: 60
8 - 9
Rosenfors IK (9-m)
  • 13 Ellen Erlandsson
  • 23 Ellen Erlandsson
  • 27 Ellen Erlandsson
  • 29 Ellen Erlandsson
  • 52 Ellen Erlandsson
  • 63 Alma Karlsson
  • 82 Ellen Erlandsson
  • 84 Ida Hansson
Frödinge-Brantestad SK B (9-m)
  • 24 Felicia Arvidsson
  • 31 Felicia Arvidsson
  • 39 Felicia Arvidsson
  • 44 Matilda Sundberg
  • 50 Louise Pettersson
  • 57 Matilda Sundberg
  • 58 Felicia Arvidsson
  • 70 Sissi Fernández Alonso
  • 79 Tuva Cederlöv
Avslutad
Starttid: 2018-08-22 18:30
Halvtidsresultat: 4 - 4

Händelser

  • 1-0 Ellen Erlandsson
  • 2-0 Ellen Erlandsson
  • 2-1 Felicia Arvidsson
  • 3-1 Ellen Erlandsson
  • 4-1 Ellen Erlandsson
  • 4-2 Felicia Arvidsson
  • 4-3 Felicia Arvidsson
  • Varning Emmy Nilsson
  • 4-4 Matilda Sundberg Straffmål
  • 4-5 Louise Pettersson
  • 5-5 Ellen Erlandsson
  • 5-6 Matilda Sundberg
  • 5-7 Felicia Arvidsson
  • 6-7 Alma Karlsson
  • 6-8 Sissi Fernández Alonso
  • 6-9 Tuva Cederlöv
  • 7-9 Ellen Erlandsson
  • 8-9 Ida Hansson

Uppställningar

Rosenfors IK (9-m)

  • 1. Thérese Bogren
  • 2. Emmy Nilsson
  • 3. Alma Karlsson
  • 4. Bianca Karlsson
  • 6. Emma Adolfsson (K)
  • 8. Myrra Lundgren
  • 9. Isabella Björk
  • 10. Elsa Brorsson
  • 11. Ellen Erlandsson
  • 12. Agnes Brorsson
  • 13. Elin Iris Emelie Svensson
  • 15. Ida Hansson
  • 16. Nicole Nilsson
  • 17. Alice Hag
  • 18. Emma Mobelius
  • 19. Andrea Emanuelsson

Frödinge-Brantestad SK B (9-m)

  • 1. Felicia Johansson
  • 2. Vera Gunnarsson
  • 3. Emilia Arvidsson
  • 4. Linn Uhre
  • 5. Alice Andersson
  • 6. Alva Andersson
  • 7. Felicia Arvidsson
  • 8. Tuva Cederlöv
  • 9. Caroline Toresson
  • 10. Sissi Fernández Alonso
  • 11. Louise Pettersson
  • 13. Clara Sohlberg Perez
  • 14. Jeanette Lind
  • 16. Matilda Sundberg (K)

Matchinformation

Domare: Roger Dahlberg, Mörlunda

Matchnummer: 142302060