Missa inte

SMÅLANDSIDROTTEN

RF-SISU Smålands utbildningskatalog 2020

SMÅLANDSFOTBOLLEN

Dam DM-slutspel i Emmaboda Sporthall den 18 januari
Semifinaler, match om tredjeplats och final kommer att spelas under dagen med start 10:00

SM-KVAL/DM

Distriktsmästare futsal F17 
IFK Kalmar

Kvalificerade lag till regionala SM gruppspelet F17
IFK Kalmar och IFK Värnamo

Distriktsmästare futsal P17
Värnamo Södra FF

Kvalificerade lag till regionala SM gruppspelet P17
Värnamo Södra FF och IFK Berga

Juniorer Pojkar Div 2A Matchinformation: Solängens BK mot IF Mölndal Fotboll 2019-09-19 (6-5)

Juniorer Pojkar Div 2A
Arena: Eklandavallen Konstgräs 1
6 - 5
Solängens BK
  • 6 Jonathan Back
  • 15 Enzo Javier Diaz Marghetti
  • 21 Enzo Javier Diaz Marghetti
  • 70 Jonathan Back
  • 73 Bleon Basholli
  • 90 Rasmus Nordenberg
IF Mölndal Fotboll
  • 4 Ludwig Jakobsson
  • 23 Samuel Nilsson
  • 36 Gustav Bergman
  • 53 Alex Jubel
  • 67 Gustav Bergman
Avslutad
Starttid: 2019-09-19 20:10
Halvtidsresultat: 3 - 3

Händelser

  • 0-1 Ludwig Jakobsson
  • 1-1 Jonathan Back
  • 2-1 Enzo Javier Diaz Marghetti
  • 3-1 Enzo Javier Diaz Marghetti
  • 3-2 Samuel Nilsson
  • 3-3 Gustav Bergman
  • 3-4 Alex Jubel
  • Varning Noel Nielsen
  • Varning Adam Bergman
  • 3-5 Gustav Bergman
  • 4-5 Jonathan Back
  • 5-5 Bleon Basholli
  • Varning Adrian Korbuly
  • 6-5 Rasmus Nordenberg

Uppställningar

Solängens BK

  • 22. Tobias Stamgren (MV)
  • 3. Kristoffer Funez Valdes
  • 8. Noel Nielsen
  • 9. Pontus Liljeblad
  • 11. Bleon Basholli
  • 12. Emanuel Engvall
  • 16. Joel Heljemo
  • 18. Jonathan Back
  • 19. Enzo Javier Diaz Marghetti (K)
  • 21. Simon Hildell
  • 36. Rasmus Nordenberg

Ersättare

  • 15. Victor Liljeberg
  • 26. Filip Thomsen

IF Mölndal Fotboll

  • 1. Robin Svensson
  • 2. Brian Muhirwa
  • 3. Adrian Korbuly
  • 4. Hugo Josefsson
  • 6. Hugo Augustsson
  • 8. Samuel Nilsson
  • 9. Gustav Bergman
  • 10. Alex Jubel
  • 11. Henrik Nilsson (K)
  • 14. Adam Bergman
  • 17. Ludwig Jakobsson
  • 20. Marcus Fors

Ersättare

  • 15. Alfons Hultbäck Nattland
  • 19. Oskar Sehlin
  • 21. Olof Bergman

Matchinformation

Domare: Blerim Ferati, Angered

Matchnummer: 060246029