Missa inte

SMÅLANDSIDROTTEN

RF-SISU Smålands utbildningskatalog 2020

SMÅLANDSFOTBOLLEN

Dam DM-slutspel i Emmaboda Sporthall den 18 januari
Semifinaler, match om tredjeplats och final kommer att spelas under dagen med start 10:00

SM-KVAL/DM

Distriktsmästare futsal F17 
IFK Kalmar

Kvalificerade lag till regionala SM gruppspelet F17
IFK Kalmar och IFK Värnamo

Distriktsmästare futsal P17
Värnamo Södra FF

Kvalificerade lag till regionala SM gruppspelet P17
Värnamo Södra FF och IFK Berga

Juniorer Pojkar Div 2A Matchinformation: Jonsereds IF mot Landvetter IS 2019-10-01 (3-4)

Juniorer Pojkar Div 2A
Arena: Jonsereds IP 2 Konstgräs
3 - 4
Jonsereds IF
  • 42 Vilgot Hallgren
  • 42 Sebastian Svedberg
  • 58 Okänd spelare
Landvetter IS
  • 12 Eric Schelin
  • 15 Ahmed Hussain
  • 63 Eric Schelin
  • 78 Henning Stangvik
Avslutad
Starttid: 2019-10-01 18:50
Halvtidsresultat: 2 - 2

Händelser

  • 0-1 Eric Schelin
  • 0-2 Ahmed Hussain
  • Varning Eric Nylund
  • 1-2 Vilgot Hallgren
  • 2-2 Sebastian Svedberg
  • Varning Oscar Lennhede
  • 3-2 Okänd spelare
  • 3-3 Eric Schelin
  • Varning William Gustavsson
  • 3-4 Henning Stangvik

Uppställningar

Jonsereds IF

  • 4. Arild Linhem
  • 5. Axel Nyqvist
  • 6. William Rogbrant
  • 7. Vilgot Hallgren
  • 11. Sebastian Svedberg (K)
  • 13. Malte Lundberg
  • 15. Olle Lundberg
  • 24. Isak Stolpe
  • 26. Alfons Råwall
  • 29. Rasmus Nyberg Byman
  • 99. Arvid Stenvaller

Ersättare

  • 14. Abdishukur Abdulkadir Osman
  • 16. William Jung
  • 17. Joel Bigarura
  • 18. Eric Moberg
  • 25. Jean Luc Bigarura

Landvetter IS

  • 2. Felix Landström (K)
  • 7. Eric Nylund
  • 10. William Gustavsson
  • 11. Eric Schelin
  • 14. Simon Kronberg
  • 15. Albin Grapatin
  • 16. Ahmed Hussain
  • 17. Filip Nordin
  • 18. Elias Peters
  • 24. Lucas Moberg
  • 35. Nicola Altmarker

Ersättare

  • 6. Amir Hussein Jafarzadeh
  • 8. Henning Stangvik
  • 9. Elias Persson
  • 12. Oscar Lennhede

Matchinformation

Domare: Afshin Karimi, Göteborg

Matchnummer: 060246066