Missa inte

SMÅLANDSIDROTTEN

RF-SISU Smålands utbildningskatalog 2020

SMÅLANDSFOTBOLLEN

Seriesegrare Div 2 Futsal
Assyriska FC

Distriktsmästare futsal Dam
Emmaboda IS

SM-KVAL/DM

Distriktsmästare futsal F17 
IFK Kalmar

Kvalificerade lag till regionala SM gruppspelet F17
IFK Kalmar och IFK Värnamo

Distriktsmästare futsal P17
Värnamo Södra FF

Kvalificerade lag till regionala SM gruppspelet P17
Värnamo Södra FF och IFK Berga

Div 4 Vimmerby Dam Matchinformation: Krokstorps IF (9-m) mot Södra Vi IF (9-m) 2019-09-28 (23-0)

Div 4 Vimmerby Dam
Arena: Furulid
Publik: 35
Domare: Johan Olsson
23 - 0
Krokstorps IF (9-m)
  • 5 Vilma Karlsson Zetterling
  • 6 Vilma Karlsson Zetterling
  • 8 Ellen Gustafsson
  • 12 Melinda Ågren
  • 13 Melinda Ågren
  • 15 Linnéa Eos
  • 16 Melinda Ågren
  • 25 Clara Appelgren
  • 29 Linnéa Eos
  • 33 Vilma Karlsson Zetterling
  • 36 Sofie Karlsson Zetterling
  • 37 Sofie Karlsson Zetterling
  • 42 Sofie Karlsson Zetterling
  • 43 Sofie Karlsson Zetterling
  • 47 Vilma Karlsson Zetterling
  • 50 Ellen Gustafsson
  • 60 Ellen Gustafsson
  • 66 Alice Nilsson
  • 68 Ebba Fornander
  • 70 Ellen Gustafsson
  • 75 Vilma Karlsson Zetterling
  • 76 Clara Appelgren
  • 89 Sofie Karlsson Zetterling
Avslutad
Starttid: 2019-09-28 12:00
Halvtidsresultat: 14 - 0

Händelser

  • 1-0 Vilma Karlsson Zetterling
  • 2-0 Vilma Karlsson Zetterling
  • 3-0 Ellen Gustafsson
  • 4-0 Melinda Ågren
  • 5-0 Melinda Ågren
  • 6-0 Linnéa Eos
  • 7-0 Melinda Ågren
  • 8-0 Clara Appelgren
  • 9-0 Linnéa Eos
  • 10-0 Vilma Karlsson Zetterling
  • 11-0 Sofie Karlsson Zetterling
  • 12-0 Sofie Karlsson Zetterling
  • 13-0 Sofie Karlsson Zetterling
  • 14-0 Sofie Karlsson Zetterling
  • 15-0 Vilma Karlsson Zetterling
  • 16-0 Ellen Gustafsson
  • 17-0 Ellen Gustafsson
  • 18-0 Alice Nilsson
  • 19-0 Ebba Fornander
  • 20-0 Ellen Gustafsson
  • 21-0 Vilma Karlsson Zetterling
  • 22-0 Clara Appelgren
  • 23-0 Sofie Karlsson Zetterling

Uppställningar

Krokstorps IF (9-m)

  • 1. Melina Liljegren
  • 2. Elvira Lindkvist
  • 3. Alice Nilsson
  • 4. Melinda Ågren
  • 5. Vilma Karlsson Zetterling
  • 6. Linnéa Eos
  • 7. Ebba Fornander
  • 8. Elin Dunge
  • 13. Emilia Johnsson
  • 16. Sofie Karlsson Zetterling
  • 17. Ellen Gustafsson
  • 19. Alva Eliasson
  • 20. Clara Appelgren (K)

Södra Vi IF (9-m)

  • 1. Hanna Färm
  • 3. Panadda Svensson
  • 4. Ida Bogren
  • 5. Linnéa Viktoria Sallander
  • 6. Linnéa Jonsson (K)
  • 7. Angelica Andersson
  • 8. Tilda Niklasson
  • 9. Emma Jonsson
  • 10. Linnéa Niklasson
  • 11. Sabina Holmberg
  • 12. Agnes Borén
  • 13. Ellie Larsson
  • 15. Agnes Gunnarsson
  • 16. Clara Gustafsson
  • 17. Erica Jansson
  • 18. Amanda Leander

Matchinformation