Matcher idag - Smålands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2018-08-19
Tid Match Resultat Anläggning
Div 3 Sydöstra Götaland, herrar
17:00 Älmhults IF - IFK Osby Skansborg
Div 1 Södra Götaland, damer
14:00 Färjestadens GOIF - Karlskrona FF Tallhöjdens IP
U19 Div.1 Norra Götaland
14:00 Husqvarna FF - IK Viljan Strängnäs Zinkensdamm - Naturgräs
U19 Allsvenskan Södra Nedflyttningsserie
14:00 Kalmar FF - Örgryte IS FF Gasten IP
U17 Div.1 Södra Götaland
15:00 IFK Berga - Mjällby AIF Bergavik IP
15:00 Växjö Norra IF - Varbergs BoIS FC Åbo Idrottsplats
U16 Nationell Grupp 1
14:00 Kalmar FF - FK Karlskrona Gasten IP
U16 Nationell Grupp 4
13:00 Jönköpings Södra IF - IK Sleipner Jordbrovallen
Damsjuan
14:00 Vissefjärda GoIF - Nättraby GoIF Widavallen
17:00 Bodabruk GoIF - IF Trion Bruksvallen
Div. 2 Damer Sydöstra Götaland
15:00 Kalmar Södra IF - Glömminge-Algutsrums IF Skyttis
15:00 Rödsle BK - IFK Karlshamn Fredriksbergs IP
Klass 3 Södra herrar
15:00 Unnaryds GOIF - Kornhult/Hishult FF Strandvallen A
Div 6 JKPG Södra
15:30 Barnarps IF - Bottnaryd/Wallgårda Barnarps IP
Div 6 Oskarshamn
13:00 Krokstorps IF - Fagerhults AIK Furulid
Div 6 Värnamo
15:00 SWEBIH IF - Bors SK Töllshov
Utv AB NÖ
17:00 IF Stjärnan - Högsby IK Örnehed
17:00 Västerviks FF - Hultsfreds FK Karstorp
Utv A SÖ
17:00 Smedby BoIK - IFK Kåremo Tingbyskans
Utv A SV
17:00 Markaryds IF - Ljungby IF Skärsjövallen
Utv A Västra
17:00 Anderstorps IF - Bredaryd Lanna IK Idrottsparken, Anderstorp
Utv B Jönköping
12:30 Visingsö AIS (9-m) - Tabergs SK Brahevallen - Visingsö
17:00 IF Hallby FK - Torpa FF Skandiamäklarna IP
17:00 Jönköpings BK - Månsarps IF (9-m) Junebäckens IP - konstgräs
17:00 Ölmstads IS - IF Haga ÖIS-gården
Utv B Tranås
17:00 Bälaryd/Lommaryd (9-m) - IFK Österbymo Norrvalla
17:00 Gripenbergs BK (9-m) - Torpa AIS Smévallen
17:00 Sommens AIF - Tranås FF Sommens IP
17:00 Örserums IK - Frinnaryds IF (9-m) Örensvallen
Utv B Nässjö
17:00 Annebergs GIF - Lekeryd/Svart. SK (9-m) Flexatorvallen
17:00 Malmbäcks IF - Höreda GIF (9-m) Skogsvallen - Konstgräs
17:00 Solberga GIF - IF Eksjö Fotboll Lindhemsvallen
17:00 Stensjöns IF - Forserums IF (9-m) Runeplan
Utv B Vetlanda
17:00 BIF/MVFK - Holsby SK Paradisvallen
17:00 Hvetlanda GIF - Näshults IF (9-m) Heds Arena, Vetlanda
17:00 IFKS/RIF/VIF - Farstorps IK (9-m) Njudungsvallen
Utv B Vimmerby
17:00 Fågelfors IF - IFK Tuna Hyltamalm
17:00 IF Ariel (9-m) - Målilla GoIF Ekskogsvallen
17:00 Storebro IF (9-m) - BB2001 (9-m) Bruksvallen
17:00 Södra Vi IF (9-m) - Frödinge/Brant. SK (9-m) Ulfveskog
Utv B Västervik
17:00 Hammarsgärde BK (9-m) - Fårbo FF (9-m) Erneberg
17:00 Hjorted/Totebo (9-m) - Ankarsrums IS/Gunnebo IF Tollevi
Utv B Kalmar/Öland
17:00 Hulterstads AIK - Kalmar City BK Kvarnvallen
17:00 IFK Borgholm (9-m) - Runsten/Möck. IF Borgholms IP
17:00 Mörbylånga GOIF - Böda/Högby (9-m) Skansen
17:00 SSG IF - Persnäs AIF (9-m) Björkvallen
Utv B Nybro
17:00 Flygsfors/Gadd. IF - Alsterbro IF A Flöget
17:00 Orrefors IF - Trekantens IF Orrevallen
17:00 Örsjö IF - S:t Sigfrids IF Strandängens IP
Utv B Torsås
17:00 Bergkvara AIF - Möre BK Hagaborg IP
17:00 Gullabo/Gullaboås - Lindås-Långasjö FF Björkvallen
17:00 Påryd/Tvärskog/Ljholm - Emmaboda IS Mörevallen
17:00 Vissefjärda GIF - Torsås/Norra Tång Widavallen
Utv B Växjö/Lessebo
17:00 Furuby IF/Nöbbele BK - Rottne IF (9-m) Furuvallen
17:00 Hovmantorp/Ormeshaga - Åryds IK Hovmantorps IP
17:00 IFK Lammhult - Vederslöv/Dänn.IF Norrvalla
17:00 Ingelstads IK - Tolgs IF (9-m) Ingelvi
17:00 Konga SK (9-m) - Tingsryd United FC Örmovallen
17:00 Lessebo GoIF - Alvesta GOIF C Lessebo IP
Utv B Ljungby
17:00 Liatorp/Eneryda IF - Hamneda GoIK (9-m) Bokliden
17:00 Ryssby IF (9-m) - Strömsnäsbruks IF Lunnavallen
17:00 Torpa IF (9-m) - Angelstads IF (9-m) Skogsängen
Utv B Värnamo/Gislaved
17:00 Forsheda IF - Bosna IF Bollagården
Div 3 NV Dam
17:00 Bankeryds SK - Smålandsstenars GoIF Furuvik
17:00 Egnahems BK - Husqvarna FF B Runnåkra IP
17:00 Gnosjö IF - Norrahammars IK Töllshov
17:00 RÅs LB - Torpa FF Rocknevallen
Div 3 NÖ Dam
14:00 IF Eksjö Fotboll U - Frödinge-Brantestad SK Ränneborg
16:00 Tranås FF/Torpa AIS B - Hultsjö IF Atom Torpavallen
17:00 Tjust IF FF - Hultsfreds FK Tjustvallen
17:00 Åseda IF - Vimmerby IF B Stena Parken
Div 3 SÖ Dam
13:00 Mörbylånga GOIF - Rödeby AIF Skansen
17:00 Nättraby GoIF B - IFK Borgholm Nättraby IP
17:00 Team Södermöre B - Kristianopels GoIF Tvärskogs IP
Div 3 SV Dam
17:00 Asarums IF FK B - Sandsbro AIK B Asarums IP konstgräs
17:00 WO-anmäld! Bors SK - Växjö BK B Rastavallen
17:00 IFK Grimslöv - SGIF/Lörby U Furuskans, Grimslöv
Div 4 Höglandet Dam
17:00 Forserums IF (9-m) - ÖIS/IK Vista Trollevi
17:00 Fredriksdal/Äng B (9-m) - Sommens AIF (9-m) Högåsavallen
Div 4 Kalmar/Öland Dam
17:00 Runsten-Möckleby IF B (9-m) - Högsby IK (9-m) Runvallen
Div 4 Växjö/Blekinge Dam
16:00 Hovshaga AIF - Hällaryds IF Hagavallen, konstgräs
16:00 Olofströms IF/BK Union - Listerby IK Lilla Holje
Utveckling Götaland Dam Västra
15:00 Vänersborgs FK U - IFK Värnamo Vänersvallen Syd Konstgräs
P16 Elit Kompisligan
19:00 Hovshaga AIF 1 - Husqvarna FF 1 Hagavallen, konstgräs
P02 S Kompisligan
18:00 Ljungby IF - Stockaryd/Rörvik 9-m
P15 Elit Kompisligan
12:00 Hvetlanda GIF - IF Hallby FK 1 Heds Arena, Vetlanda
15:00 Värnamo Södra FF 1 - Östers IF 1 Norregård
17:00 Husqvarna FF - Gnosjö IF 1 Zinkensdamm - Konstgräs
P03 Nv1 Kompisligan
14:00 Waggeryds IK - Bankeryds SK 1 Vaggeryds IP
16:00 IK Vista - IK Tord Vistavallen
P03 Nö Kompisligan
12:00 Torpa AIS komb. 9-m - Västerviks FF Torpavallen
14:00 Lekeryd-Svarttorps SK 9-m - Vimmerby IF Furuvi
P03 Sö Kompisligan
16:00 Kalmar FF 2 - Lenhovda/Alstermo 9-m Gasten IP
P03 S2 Kompisligan
13:00 Åby/Tjureda IF 9-m - Räppe GoIF Åbyvallen
13:15 Ryssby/Ling/Agunnaryd - Vederslöv/Gransholm 9-m Lunnavallen
16:00 Rydaholm/Bor - Braås GoIF 9-m Kungshall, Rydaholm
19:00 Moheda IF 9-m - Sandsbro AIK 2 9-m Moheda IP
P04 Nv1 Kompisligan
15:00 Jönköpings Södra IF 1 - IF Haga Jordbrovallen
P04 Nv2 Kompisligan
14:00 Hvetlanda GIF - Jönköpings Södra IF 2 IP Vetlanda
17:30 Hovslätts IK - Nässjö FF 2 Hovets IP
P04 Nv3 Kompisligan
14:30 Ekhagens IF 7-m - Tranås FF Ekhagsvallen
P04 M Kompisligan
12:00 Åseda IF - Sävsjö FF Stena Parken
17:00 IFK Österbymo komb. 9-m - Bodafors SK Österbymo IP
17:00 Virserums SGF 9-m - Tolgs IF 9-m Virumsvallen
P04 Nö Kompisligan
17:00 Vimmerby IF - Högsby IK Ceosvallen
P04 Sö1 Kompisligan
09:30 Oskarshamns AIK 1 - Visby AIK Traume IP A
11:00 Färjestadens GoIF - Hossmo BK Tallhöjdens IP
15:00 Emmaboda komb. - IFK Berga 1 Långasjö IP
15:00 Nybro IF 1 - Västerviks FF Åkrahälls IP
P04 S1 Kompisligan
11:00 Östers IF 1 - Växjö BK Värendsvallen
13:00 Växjö Norra IF - Markaryds IF 9-m Åbo Idrottsplats
P04 S2 Kompisligan
12:00 Ryds SK 9-m - Älmhults IF 2 Trojavallen
17:00 IFK Grimslöv 7-m - Ljungby IF 2 Furuskans, Grimslöv
P04 Sv Kompisligan
19:00 Skillingaryds IS - Bor/Rydaholm Movalla
P05 Nv2 Kompisligan
14:00 Bäckseda IF 2 - Tranås FF 2 Paradisvallen
17:00 Hvetlanda GIF - IK Tord Nydala
18:00 Barnarps IF - Habo IF Barnarps IP
P05 Nv3 Kompisligan
17:00 Bankeryds SK 2 - Aneby/Bälaryd Furuvik
P05 Nv4 Kompisligan
10:00 Lekeryd-Svarttorps SK - Bottnaryds IF 4 - 4 Furuvi
14:00 Waggeryds IK - NIK/NGIS Vaggeryds IP
14:00 Ölmstads IS - Tenhults IF ÖIS-gården
P05 Nö Kompisligan
12:00 Överums IK - Fårbo FF Överums IP
14:00 IFK Västervik - Västerviks FF 2 Örbäcken
14:00 Vimmerby IF - Målilla GOIF Ceosvallen
P05 Sö1 Kompisligan
14:00 Kalmar FF 1 - Lindsdals IF 1 Gasten IP
P05 Sö2 Kompisligan
11:00 Smedby BoIK - Nybro IF Tingbyskans
11:00 Torsås UFF 7-m - Persnäs AIF 7-m Hagaborg IP
16:00 Ljungbyholms GOIF - Färjestadens GOIF 2 Fruskogsvallen
P05 Sö3 Kompisligan
11:00 Färjestadens GOIF 3 - Läckeby/Lindsdal 3 Tallhöjdens IP
14:00 Hossmo BK - Kalmar FF 2 Rinkabyvallen
16:00 Alsterbro IF 7-m - Timmernabbens IF Hindsjövallen
P05 S1 Kompisligan
10:00 Rottne IF 1 - Växjö Norra IF 1 1 - 2 Vidingeskans
16:00 Ljungby IF 1 - Växjö BK Lagavallen
18:00 Gislaveds IS 1 - Östers IF 1 Ryttarvallen
P05 S2 Kompisligan
11:00 Östers IF 2 - Älmhults IF Åbo Idrottsplats
15:00 Liatorp/Eneryda IF 7-m - Ljungby IF 2 Bokliden
P05 S3 Kompisligan
14:00 Braås GoIF - Lessebo GOIF Nya Ulvaskogsvallen
14:00 Växjö Norra IF 2 - Skruvs IF Åbo Idrottsplats
P05 Sv1 Kompisligan
17:00 Smålandsstenars GoIF - Gnosjö IF 1 Domarvallen
18:30 Reftele Ås GOIF - Forsheda IF Rönneljung
P05 Sv2 Kompisligan
14:00 IFK Lammhult - Örjansklubben/Ramkvilla IF
17:00 Skillingaryds IS 1 - Stockaryd/Rörvik Movalla
P06 Nv röd Kompisligan
14:00 Waggeryds IK vit - IF Haga svart Vaggeryds IP
P06 Nv vit Kompisligan
11:00 Bankeryds SK vit - IF Hallby FK vit Furuvik
14:00 Hovslätts IK vit - Jönköpings Södra IF vit Hovets IP
14:00 Husqvarna FF blå - Ekhagens IF svart Vapenvallen 7-manna konstgräs
P06 Nv gul Kompisligan
10:00 Nässjö FF gul - Tenhults IF Skogsvallen
15:00 Tranås FF röd - Forserums IF Bredstorps IP
17:00 IK Vista - Gränna AIS Vistavallen
P06 N röd Kompisligan
12:30 Hvetlanda GIF blå - Vetlanda FF Nydala
P06 N vit Kompisligan
11:00 Hvetlanda GIF vit - Bäckseda IF vit Nydala
16:00 Höreda GIF - Tranås FF svart Höredavallen
P06 Nö röd Kompisligan
11:00 IF Ariel blå - IFK Oskarshamn Ekskogsvallen
11:00 IFK Berga blå - Mönsterås GIF Bergavik IP
11:00 Rödsle/Fårbo - Vimmerby IF gul Fredriksbergs IP
15:00 Oskarshamns AIK - Kalmar FF röd Ernemar IP
P06 Nö vit Kompisligan
11:00 Västerviks FF svart - IF Hebe Karstorp
13:00 Hultsfreds FK - Storebro IF Fotbollsfältet 7-m
P06 Sö röd Kompisligan
16:00 IFK Berga röd - Färjestadens GOIF röd Bergavik IP
17:00 Pukebergs BK - Kalmar FF vit Pukevallen
P06 Sö vit Kompisligan
12:00 RM/SSG IF - Färjestadens GOIF vit San Siro
16:30 Södermöre komb. - Rockneby IK Biskopsskogen 7-manna
P06 S röd Kompisligan
12:00 Växjö BK gul - FC Växjö Sportfältet Teleborg
P06 S vit Kompisligan
14:00 Hovshaga AIF Vit - Hovmantorp GoIF vit Hagavallen, konstgräs
P06 S blå Kompisligan
16:00 Räppe GOIF gul - Växjö Norra IF vit Räppevallen 7-manna
18:00 Alvesta GIF vit - Ljungby IF Vit Virdavallen
18:00 Moheda IF - Östers IF blå Moheda IP
18:00 Rydaholm/Bor - Hovshaga AIF Blå Kungshall, Rydaholm
P06 S svart Kompisligan
11:00 IFK Grimslöv - Ljungby IF gul Furuskans, Grimslöv
15:00 Vislanda IF - Angelstads IF Tallevi
15:00 Älmhults IF vit - Alvesta GIF grön Lilla 7-manna
P06 S gul Kompisligan
10:30 Ingelstad/Nöbbele röd - Alstermo IF Nöbbele
15:00 Vederslöv-Dänningelanda IF - Sandsbro AIK grön Dänningevallen
P06 Sv röd Kompisligan
14:00 Värnamo Södra FF röd - IFK Värnamo Gröndal Arena - Konstgräs
17:00 Anderstorps IF grön - Smålandsstenars GOIF svart Idrottsparken, Anderstorp
P06 Sv vit Kompisligan
17:00 Skeppshults BK - Waggeryds IK blå Idrottsparken
18:15 Anderstorps IF vit - Hestra/Grimsås Idrottsparken, Anderstorp
P07 Nv röd Kompisligan
12:00 Assyriska/Öxnehaga - Jönköpings Södra IF Öxnehaga IP
P07 Nv vit Kompisligan
14:00 Husqvarna FF vit - Gränna AIS Vapenvallen
P07 Nv blå Kompisligan
13:00 Tenhults IF svart - Bankeryds SK svart Kabevallen
16:00 Habo IF blå - Norrahammars IK Slättens IP
17:30 Mariebo IK svart - IF Hallby FK blå Mariebovallen
P07 Nv gul Kompisligan
10:00 Ölmstads IS - Råslätt SK ÖIS-gården
17:00 Lekeryd-Svarttorps SK - Tranås FF svart Furuvi
17:00 Månsarps IF - Mullsjö IF Månsarps IP
P07 N röd Kompisligan
13:30 Nässjö FF blå - Stockaryd/Rörvik Skogsvallen
16:00 Myresjö IF - Aneby/Bälaryd blå Myrvalla
17:00 Sävsjö FF röd - Tranås FF röd Hofgårdsvallen
17:00 Vrigstads IF - Hvetlanda GIF blå Tallåsen
P07 N vit Kompisligan
11:00 Ekenässjöns IF - Aneby/Bälaryd vit Idrottsplatsen Ekenässjön
14:00 IF Eksjö Fotboll - Nässjö FF vit Ränneborg
17:00 Holsby SK - Torpa AIS Ädelvallen
17:00 Sävsjö FF svart - Hvetlanda GIF vit Hofgårdsvallen
P07 Nö röd Kompisligan
14:00 Vimmerby IF gul - Rödsle BK Ceosvallen
16:00 Hultsfreds FK grön - Västerviks FF Fotbollsfältet
P07 Nö vit Kompisligan
13:00 Ankarsrums IS - Mörlunda GOIF Bruksliden
16:00 Hultsfreds FK vit - Hjorted/Totebo Fotbollsfältet
P07 Sö röd Kompisligan
15:30 Kalmar Södra IF röd - Trekantens IF S:a Utmarken
P07 Sö vit Kompisligan
11:30 Kalmar FF vit - Färjestadens GOIF vit Gasten IP
13:00 Smedby BoIK - Möre BK Tingbyskans
17:00 Kalmar Södra IF blå - Oskarshamns AIK S:a Utmarken
P07 Sö blå Kompisligan
10:00 Böda/Högby IF - Färjestadens GOIF röd Nya IP, Löttorp
13:00 IFK Borgholm - Torsås UFF gul Borgholms IP
15:00 Persnäs AlF - Johansfors IF Solvallen
P07 S röd Kompisligan
11:00 Ljungby IF röd - Räppe GOIF Lagavallen
12:00 Växjö Norra IF gul - Åryds IK Åbo Idrottsplats
13:00 Vislanda IF - Östers IF röd Tallevi
P07 S vit Kompisligan
09:30 FC Växjö - Moheda IF Arabyvallen, konstgräs
12:00 Hovshaga AIF vit - Östers IF vit Hagavallen, konstgräs
13:00 Älmhults IF vit - Alvesta GIF vit Lilla 7-manna
P07 S blå Kompisligan
11:00 Ingelstad/Nöbbele - Braås GoIF Ingelvi
15:30 IFK Lammhult - Växjö BK svart Norrvalla
P07 S gul Kompisligan
15:00 Alvesta GIF grön - Tolgs IF Virdavallen
P07 S svart Kompisligan
15:00 Ryssby IF - Vederslöv-Dänningelanda IF Lunnavallen
P07 Sv röd Kompisligan
12:30 Ljungby IF blå - IFK Värnamo blå Lagavallen
17:00 Smålandsstenars GOIF - Gislaveds IS röd Domarvallen
P07 Sv vit Kompisligan
12:00 Värnamo Södra FF vit - Bors SK Gröndal Arena - Konstgräs
14:00 Gnosjö IF - Gislaveds IS vit Töllshov
18:00 Skillingaryds IS - Klevshults SK
P08 Nv röd Kompisligan
10:00 Hovslätts IK röd - Jönköpings Södra IF röd Hovets IP
11:00 Tabergs SK röd - Habo IF röd Tabergs IP
12:00 Husqvarna FF röd - Ekhagens IF röd Vapenvallen 7-manna konstgräs
P08 Nv vit Kompisligan
15:00 Mariebo IK röd - Jönköpings Södra IF vit Mariebovallen
P08 Nv blå Kompisligan
09:00 IF Hallby FK blå - Bottnaryds IF Skandiamäklarna IP
10:00 Husqvarna FF blå - Habo IF blå Vapenvallen 7-manna konstgräs
15:00 Mullsjö IF - Mariebo IK svart Gruveredsvallen
P08 Nv gul Kompisligan
16:00 Jönköpings Södra IF grön - Tenhults IF svart Jordbrovallen
17:00 Tranås FF svart - Ekhagens IF svart Bredstorps IP
P08 N röd Kompisligan
11:00 IFK Österbymo - Aneby/Bälaryd Österbymo IP
17:00 Tranås FF röd - Hvetlanda GIF blå Bredstorps IP
P08 N vit Kompisligan
10:00 Nässjö FF blå - Annebergs GIF Skogsvallen
17:00 Forserums IF - Stensjöns IF Trollevi
P08 M Kompisligan
11:00 Vetlanda FF - Sävsjö FF Vitalavallen
11:00 Österkorsberga IF - Bäckseda IF vit Salomonslyckan
P08 Nö röd Kompisligan
11:00 Hultsfreds FK grön - Rödsle BK Fotbollsfältet
14:00 Vimmerby IF gul - IFK Oskarshamn Ceosvallen
17:00 Västerviks FF svart - Storebro IF Karstorp
P08 Nö vit Kompisligan
11:00 Frödinge-Brantestad SK - Tjust IF FF Lundavallen
11:00 Hultsfreds FK vit - Västerviks FF gul Fotbollsfältet
15:00 Södra Vi IF - Västerviks FF vit Ulfveskog
17:00 Vimmerby IF svart - Oskarshamns AIK vit Ceosvallen
P08 Sö röd Kompisligan
10:00 Möre BK - IFK Berga Loverslunden
11:00 Alstermo IF - Pukebergs BK röd Amokabel Arena
14:00 Mönsterås GoIF röd - Hossmo BK Nynäs
15:00 Smedby BoIK - Kalmar FF röd Tingbyskans
P08 Sö vit Kompisligan
10:00 Kalmar FF vit - Fliseryds IF Gasten IP
12:00 Högsby IK - Trekantens IF Frövi IP
17:00 Ljungbyholms GOIF - Mönsterås GOIF vit Biskopsskogen
P08 Sö blå Kompisligan
10:00 Färjestadens GOIF - Persnäs AIF Grövle
10:00 Kalmar FF blå - RM/SSG IF Gasten IP
11:00 IFK Borgholm - Lindsdals IF svart Borgholms IP
P08 Sö gul Kompisligan
11:00 Lenhovda IF - Åseda IF Lenhovda IP
12:00 Kosta IF - Lessebo GOIF blå Ekevallen
17:00 Emmaboda komb. - Hovmantorp GoIF Knatteplanen, Em.IP
P08 S röd Kompisligan
12:00 Östers IF röd - Växjö BK gul Åbo Idrottsplats
14:00 Växjö Norra IF - Sandsbro AIK grön Åbo Idrottsplats
P08 S vit Kompisligan
11:00 Räppe GOIF - Ljungby IF Vit Räppevallen
12:00 Hovshaga AIF vit - IFK Grimslöv Hagavallen, konstgräs
P08 S blå Kompisligan
09:30 Ljungby IF blå - Markaryds IF Lagavallen
15:00 Pjätteryds GOIF - Älmhults IF blå Björkövallen
17:00 Kånna/Hamneda/Ling - Virestads IF Kånnavallen
P08 S gul Kompisligan
10:00 Vislanda IF - Hovshaga AIF blå Tallevi
15:00 Ryds SK - Urshults IF Trojavallen
P08 Sv röd Kompisligan
14:00 Anderstorps IF - Smålandsstenars GOIF Idrottsparken, Anderstorp
14:00 Hooks IF - Skillingaryds IS Lindevallen
15:00 Gislaveds IS röd - Waggeryds IK Ryttarvallen
17:00 Hestra/Grimsås - Värnamo Södra FF röd Isamon
DM P15 (03) Kvartsfinaler
17:00 Jönköpings Södra IF - IFK Grimslöv Jordbrovallen
F03 N1 Kompisligan
16:00 Mariebo IK - Anderstorps IF komb. 9-m Mariebovallen
17:00 Holsby SK 9-m - IF Hallby FK Brunnsvallen
19:00 Tranås FF/Gripenbergs BK - Mullsjö IF Bredstorps IP
F03 N2 Kompisligan
15:00 Bottnaryds IF 9-m - Tenhults IF 9-m Bottnaryds IP
17:00 Nässjö FF - Waggeryds IK Skogsvallen
17:00 RÅsLB - Bodafors SK 9-m Ryavallen
F03 Ö Kompisligan
11:00 Timmernabbens IF 9-m - P18 IK komb. Tillingevallen
14:00 Högsby komb. - Madesjö IF Frövi IP
16:30 IFK Visby komb. - Lindsdals IF 9-m Ernemar IP
17:00 Mönsterås GOIF 9-m - Färjestadens GoIF Idrottsparken
19:30 Möre BK - IFK Kalmar Loverslunden
F03 S Kompisligan
11:00 Rottne/Åby 9-m - Tingsryd United FC Vidingeskans
11:00 Växjö BK - Liatorp/Eneryda komb. 9-m Sportfältet Teleborg
13:00 Ljungby IF - Räppe GOIF Lagavallen
18:00 Emmaboda IS 9-m - Hovshaga AIF Emmaboda Simhallsplan
F04 Nv1 Kompisligan
12:00 Barnarp/Råslätt 1 - Bankeryds SK Barnarps IP
17:00 Nässjö FF 1 9-m - Tranås FF 1 Skogsvallen
F04 Nv2 Kompisligan
15:00 Gnosjö IF 9-m - Råslätt SK 2 Töllshov
17:00 Skillingaryds IS - Forsheda IF 9-m Movalla
18:00 Gislaveds IS 9-m - Assyriska/Öxnehaga 9-m Ryttarvallen
F04 M Kompisligan
15:00 Ekenässjöns IF 7-m - IF Eksjö Fotboll Idrottsplatsen Ekenässjön
16:00 Ormaryds IF 9-m - Hultsjö IF Atom TT-Vallen
F04 Nö Kompisligan
11:00 IFK Västervik - Rödsle BK 9-m Örbäcken
16:00 Hjältevads Mariannelunds IS 9-m - Södra Vi IF 7-m Slättvallen
F04 Sö Kompisligan
11:00 Hossmo BK - Trekantens IF Rinkabyvallen
17:00 Madesjö IF 9-m - TUFF Madesjövallen
F04 S Kompisligan
Älmhults IF - Vederslöv-Dänningelanda komb 2 7-m Uppskj. Haganäs
18:00 Alvesta GIF - Ingelstad/Nöbbele/VDIF 1 9-m Virdavallen
F05 Nv1 Kompisligan
11:00 IF Eksjö Fotboll 1 - Tabergs SK Ränneborg
F05 Nv2 Kompisligan
17:00 Habo IF - Skillingaryds IS Slättens IP
F05 Nv3 Kompisligan
16:00 Hvetlanda GIF 2 - Tranås FF IP Vetlanda
18:00 Månsarps IF - Ölmstad/Vista Månsarps IP
F05 Ö1 Kompisligan
15:00 Emmaboda komb. - Lindsdals IF 1 Emmaboda Simhallsplan
16:00 Vimmerby IF - IFK Kalmar Ceosvallen
F05 Ö2 Kompisligan
11:00 Lindsdals IF 2 - Hovmantorps komb. 7-m Lindsdals IP
13:00 Persnäs AIF - Mönsterås GOIF Solvallen
F05 S1 Kompisligan
10:00 Hovshaga AIF - Sandsbro AIK 1 - 4 Hagavallen, konstgräs
13:00 Växjö BK - Vetlanda FF/Bäckseda IF Sportfältet Teleborg
17:00 Vislanda/Grimslöv 1 - Ljungby IF 1 Tallevi
18:00 Alvesta/Gransholm 1 - Hvetlanda GIF 1 Virdavallen
F05 S2 Kompisligan
10:00 Lagans AIK - Gransholm/Alvesta 2 7-m Ringvallen
16:00 Ljungby IF 2 7-m - Växjö DFF 2 Lagavallen
F06 Nv röd Kompisligan
10:00 Jönköpings Södra IF grön - IF Hallby FK Jordbrovallen
13:00 Egnahems BK orange - IFK Värnamo blå Runnåkra IP
15:00 Tranås FF röd - Bankeryds SK gul Bredstorps IP
F06 Nv blå Kompisligan
11:00 Bankeryds SK svart - Ekhagens IF Furuvik
12:00 Jönköpings Södra IF vit - Råslätt SK Jordbrovallen
15:00 Habo IF blå - Tenhults IF svart Slättens IP
17:30 Barnarps IF vinröd - Bottnaryds IF Barnarps IP
F06 M Kompisligan
11:00 Holsby SK - Hvetlanda GIF Ädelvallen
15:00 Aneby/Bälaryd - Vimmerby IF gul Tallåsen
17:00 Nässjö FF - Landsbro IF FK Skogsvallen
F06 Nö Kompisligan
11:00 IF Stjärnan - Rödsle BK Örnehed
F06 Sö Kompisligan
11:30 Färjestadens GOIF - Blomstermåla IK Grövle
17:00 Madesjö IF vit - IFK Kalmar vit Madesjövallen
F06 S röd Kompisligan
10:00 Växjö BK svart - Ljungby IF Vit Sportfältet Teleborg
11:00 Tingsryd United FC blå - Alvesta GIF Tingsryds IP
11:30 Växjö DFF blå - Sandsbro AIK Östra IP
F06 S vit Kompisligan
11:30 Växjö DFF svart - Lenhovda IF Östra IP
12:00 Lessebo GOIF - Hovshaga AIF Lessebo IP
F06 Sv Kompisligan
15:00 Gislaveds IS - Reftele Ås GOIF Ryttarvallen
15:30 Lagans AIK - Vrigstads IF Ringvallen
18:00 Gnosjö IF - Ljungby IF blå Töllshov
F07 Nv röd Kompisligan
10:00 Egnahems BK - Bankeryds SK gul Runnåkra IP
11:00 Vetlanda FF/Bäckseda IF vit - Waggeryds IK blå Paradisvallen
15:00 IF Hallby FK blå - Tranås FF Skandiamäklarna IP 1
F07 Nv vit Kompisligan
15:00 Forserums IF - Mariebo IK svart Trollevi
15:00 Gränna AIS - Lekeryd-Svarttorps SK Ribbavallen, Gränna
16:30 IF Hallby FK vit - Lommaryds IF Skandiamäklarna IP 1
17:00 Mullsjö IF - Ekhagens IF Gruveredsvallen
F07 Nö Kompisligan
14:00 Virserums SGF - Nässjö FF röd Virumsvallen
16:00 Landsbro IF FK - Västerviks FF Borovallen
F07 Sö Kompisligan
11:00 Persnäs AIF - Madesjö IF Solvallen
14:00 Hossmo BK - Mörbylånga GOIF Rinkabyvallen
15:00 Team Södermöre - Trekantens IF Biskopsskogen 7-manna
F07 S röd Kompisligan
18:00 Alvesta GIF - Älmhults IF Virdavallen
F07 S vit Kompisligan
11:00 Grimslöv/Vislanda - Rottne IF Tallevi
12:00 Ryssby IF - Växjö DFF svart Lunnavallen
12:00 Tingsryd United FC - Moheda IF Tingsryds IP
17:00 Emmaboda komb. - Sandsbro AIK Långasjö IP
F07 Sv Kompisligan
11:00 Gislaveds IS - Grimsås/Hestra Ryttarvallen
14:00 Smålandsstenars GOIF - Waggeryds IK vit Domarvallen
F08 Nv röd Kompisligan
09:00 IF Hallby FK - Husqvarna FF Skandiamäklarna IP 1
14:00 Jönköpings Södra IF - Bankeryds SK gul Jordbrovallen
F08 Nv vit Kompisligan
18:00 Mariebo IK gul - Lekeryd-Svarttorps SK Mariebovallen
F08 Nv blå Kompisligan
11:00 Månsarps IF - Hovslätts IK Månsarps IP
17:00 Bottnaryds IF - Egnahems BK svart Bottnaryds IP
F08 N Kompisligan
11:00 IF Eksjö Fotboll - Tranås FF Ränneborg
F08 Nö Kompisligan
17:00 Södra Vi IF - IFK Västervik Ulfveskog
F08 Sö röd Kompisligan
14:00 IFK Kalmar - Färjestadens GOIF Gröndals IP
17:00 RM/SSG IF - Hossmo BK röd San Siro
F08 Sö vit Kompisligan
11:00 Mönsterås GOIF - Smedby BoIK Nynäs
16:00 Lindsdals IF svart - Timmernabbens IF Lindsdals IP
F08 S vit Kompisligan
13:00 Ljungby IF Vit - FK Älmeboda/Linneryd komb Lagavallen
13:30 Växjö DFF svart - Växjö BK Östra IP
16:00 Hovmantorp GoIF - Tingsryd United FC Hovmantorps IP
F08 Sv Kompisligan
15:00 Reftele Ås GOIF - Skillingaryds IS Ryavallen
17:00 IFK Värnamo - Gislaveds IS Ljusseveka
DM F15 (03) Kvartsfinaler
14:00 IFK Kalmar - IFK Värnamo Gröndals IP