Matcher idag - Smålands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2017-09-21
Tid Match Resultat Anläggning
P15 Landskamp
16:00 Norge - Sverige Moelv Idrettspark

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2017-09-21
Tid Match Resultat Anläggning
Div 2 Sydöstra Götaland Dam
19:00 Kalmar Södra IF - Kristianopels GoIF S:a Utmarken
Utv B Kalmar/Öland
19:30 Persnäs AIF (9-m) - Mörbylånga GOIF Borgholms IP Konstgräs
Div 2 Mellersta Götaland Dam
19:00 Växjö DFF Akademi - Emmaboda IS Fagrabäck Konstgräs
Div 4 Växjö Dam
17:30 Tingsryd United FC (9-m) - Vederslöv/Dänningelanda IF Tingsryds IP
P01 Nv
17:30 Skeppshults komb. 9-m - Smålandsstenars GOIF Idrottsparken
P02 Nv1 Kompisligan
19:00 Bankeryds SK - Tranås FF Furuvik
P03 Nv3 Kompisligan
18:30 Mullsjö IF - Nässjö FF 3 Gruveredsvallen
P04 Nv2 Kompisligan
18:30 Gnosjö IF 1 - IK Vista Töllshov
19:00 IK Tord 2 - Grimsås/Hestra 1 Rosenlunds IP
19:00 Waggeryds IK 2 - Bankeryds SK 1 Vaggeryds IP
P05 N vit Kompisligan
18:00 ASK/BIK - Hvetlanda GIF vit Furulid IP
P05 Nö röd Kompisligan
17:45 Storebro IF - Gullringens GoIF Bruksvallen
P05 Sv vit Kompisligan
18:15 Burseryds IF - Skillingaryds IS Granbacken
P06 N röd Kompisligan
18:00 Stensjöns IF - IF Eksjö Fotboll vinröd Runeplan
P06 N vit Kompisligan
18:00 IFK Österbymo - Tranås FF röd Österbymo IP
P06 Nö röd Kompisligan
17:30 Västerviks FF gul - IFK Västervik Karstorp
P06 Sö vit Kompisligan
18:00 Lindsdals IF - Runsten-Möckleby IF /SSG IF Lindsdals IP
P06 S blå Kompisligan
18:00 Rydaholm/Horda - Vederslöv-Dänningelanda IF Kungshall, Rydaholm
P06 Sv vit Kompisligan
18:00 Hillerstorps GOIF - Bors SK Storåvallen
P07 Nv vit Kompisligan
18:15 Jönköpings Södra IF vit - Bankeryds SK vit Jordbrovallen
P07 Sv vit Kompisligan
18:30 Bor/Rydaholm/Horda - Hestra/Grimsås Rastavallen
F02 Ö Kompisligan
17:30 Krokstorp/Ariel 9-m - Madesjö IF Ekskogsvallen
F03 Nv1 Kompisligan
19:00 Habo IF 9-m - Tranås FF Slättens IP
F03 S Kompisligan
19:00 Sandsbro AIK - Liatorps IF/Eneryda IF komb. 9-m Norremark, konstgräs
F04 S2 Kompisligan
18:00 Vislanda/Grimslöv - Ljungby IF 2 Furuskans, Grimslöv
F04 Sv Kompisligan
18:30 Forsheda IF - Bredaryd Lanna IK Bollagården
19:00 Hestra/Grimsås - Bors SK Grimsborg A-plan
F06 M Kompisligan
18:00 Waggeryds IK - Vrigstads IF Vaggeryds IP
F06 Ö Kompisligan
18:00 Timmernabbens IF - Lindsdals IF Tillingevallen
F07 Nv vit Kompisligan
18:00 Habo IF - Mullsjö IF Slättens IP
F07 S röd Kompisligan
18:00 Tingsryd United FC - Växjö BK Tingsryds IP