Tabell och resultat - Div 3 NV Dam

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-05-19 18:30 Mariebo IK B - Hestra/Grimsås 10 - 3 Mariebovallen
2019-05-19 17:00 IF Hallby FK - Gnosjö IF 1 - 3 Skandiamäklarna IP
2019-05-19 17:00 RÅs LB - Husqvarna FF B 0 - 6 Ryavallen
2019-05-19 13:00 Skillingaryds IS - Bankeryds SK 3 - 3 Movalla
2019-05-13 18:30 RÅs LB - NGIS/NIK 7 - 1 Ryavallen
2019-05-12 17:00 Husqvarna FF B - Hestra/Grimsås 4 - 2 Zinkensdamm - Naturgräs
2019-05-12 17:00 Skillingaryds IS - Mariebo IK B 3 - 5 Movalla
2019-05-12 17:00 Gnosjö IF - Bankeryds SK 5 - 0 Töllshov
2019-05-12 17:00 IFK Värnamo U - IF Hallby FK 0 - 2 Ljusseveka
2019-05-06 18:30 Hestra/Grimsås - Skillingaryds IS 3 - 2 Isamon
2019-05-05 17:00 IF Hallby FK - RÅs LB 0 - 2 Skandiamäklarna IP
2019-05-05 17:00 Bankeryds SK - IFK Värnamo U 1 - 2 Furuvik
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Mariebo IK B 5 4 0 1 28-11 17 12 3 3 0 0 23-6 17 9 2 1 0 1 5-5 0 3
Gnosjö IF 5 4 0 1 25-9 16 12 2 2 0 0 15-1 14 6 3 2 0 1 10-8 2 6
Husqvarna FF B 5 4 0 1 17-7 10 12 2 2 0 0 6-3 3 6 3 2 0 1 11-4 7 6
Bankeryds SK 5 2 1 2 11-11 0 7 2 1 0 1 6-2 4 3 3 1 1 1 5-9 -4 4
IFK Värnamo U 4 2 0 2 6-7 -1 6 2 1 0 1 2-2 0 3 2 1 0 1 4-5 -1 3
RÅs LB 5 2 0 3 10-15 -5 6 3 1 0 2 8-9 -1 3 2 1 0 1 2-6 -4 3
Hestra/ Grimsås 5 2 0 3 13-28 -15 6 2 2 0 0 7-4 3 6 3 0 0 3 6-24 -18 0
IF Hallby FK 5 1 1 3 7-11 -4 4 3 0 0 3 3-9 -6 0 2 1 1 0 4-2 2 4
NGIS/ NIK 4 1 1 2 5-15 -10 4 2 1 1 0 4-3 1 4 2 0 0 2 1-12 -11 0
Skillingaryds IS 5 0 1 4 9-17 -8 1 3 0 1 2 6-12 -6 1 2 0 0 2 3-5 -2 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-05-26 17:00 Gnosjö IF - NGIS/NIK Töllshov
2019-05-26 17:00 IFK Värnamo U - RÅs LB Ljusseveka
2019-05-26 17:00 Husqvarna FF B - Mariebo IK B Zinkensdamm - Naturgräs
2019-05-26 17:00 Hestra/Grimsås - Bankeryds SK Isamon
2019-05-26 17:00 Skillingaryds IS - IF Hallby FK Movalla
2019-06-02 17:00 IF Hallby FK - Hestra/Grimsås Skandiamäklarna IP
2019-06-02 17:00 IFK Värnamo U - Husqvarna FF B Ljusseveka
2019-06-02 17:00 RÅs LB - Gnosjö IF Ryavallen
2019-06-02 17:00 NGIS/NIK - Skillingaryds IS Hammarvallen
2019-06-02 18:30 Bankeryds SK - Mariebo IK B Furuvik
2019-06-04 19:00 Skillingaryds IS - RÅs LB Movalla
2019-06-06 16:00 Mariebo IK B - IF Hallby FK Mariebovallen