Spelprogram - Tr.matcher Växjö FDK

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alvesta GIF (P18) Alvesta GOIF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Alvesta GoIF (5) Johan Bengtsson 047214214 0708212080 Grön, Grön, Grön
Alvesta GOIF (B) Johan Bengtsson 047214214 0708212080 Grön, Grön, Grön
Araby IF (6) Mikael Medin 0702757389 Orange/Orange/Svart
Bäckseda IF (4) Bäckseda IF(Föreningen) svart, svart, svart
FK Karlskrona (2) FK Karlskrona(Föreningen) Orange, Svart, Orange
FK Älmeboda/Linneryd (2) FK Älmeboda/Linneryd(Föreningen) ORANGE, Svart, Svart
Furuby IF (6) Björn Gustavsson 0703246082 0703246082 Blå-vit, Blå, vit
Furuby IF (B) Johan Norlin 0739106643 Blå-vit, Blå, vit
Färjestadens GOIF (4) Färjestadens GOIF(Föreningen) Röd, Röda, Röda
Gislaveds IS (4) Gislaveds IS(Föreningen) röd/röd/röd
Gransholms IF (4) Eiler Runesson 0707421122 Grön, Vit, Grön
Gransholms IF (B) Gransholms IF(Föreningen) grön/vit/grön
Gransholms IF (P18) Gransholms IF(Föreningen) Grön, Vit, Grön
Hjortsberga IF (5) Hjortsberga IF(Föreningen) gul/svart, svart, gul/svart
Hovmantorp GoIF (3) Mikael Johansson 047820560 0706810840 Blå, Blå, Blå
Hovmantorps GoIF (B) Hovmantorp GoIF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Hovshaga AIF (4) Hovshaga AIF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Hovshaga AIF (P18) Hovshaga AIF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Hvetlanda GIF (4) Hvetlanda GIF(Föreningen) Blå, vit, Blå
Häradsbäcks IF (5) Häradsbäcks IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IF rejban (4) IF Rejban(Föreningen) vit/vit/vit
IFK Grimslöv (B) Enes Ahmetovic 0737193971 Vit, Blå, vit
IFK Grimslöv (P18) IFK Grimslöv(Föreningen) Vit, Blå, vit
IFK Grimslöv/V Torsås (3) Enes Ahmetovic 0737193971 vit blå vit
IFK Lammhult (5) IFK Lammhult(Föreningen) Blå/vit, Blå/vitt, Blåa
IFK Lammhult (B) IFK Lammhult(Föreningen) Blå/vit, Blå/vitt, Blåa
IFK Osby (J) IFK Osby(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Osby (U17) IFK Osby(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Värnamo (U21) Tony Johansson 037116899 0702490962 Vit, Blå, Blå
Ingelstads IK (4) Thomas Andersson 047022990 0760332990 Röd/blå/röd
Ingelstads IK (B) Thomas Andersson 047022990 0760332990 Röd, Blå, röd
Johansfors IF (6) Johansfors IF(Föreningen) blå/blå/blå (mörk)
Konga SK (5) Konga SK(Föreningen) Röd/vit/röd
Kosta IF (6) Kosta IF(Föreningen) Vitt, Svart, Svart
Lenhovda IF (6) Lenhovda IF(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Lessebo GoIF (4) Johan Karlsson 0735313466 Gul-blå, Blå, Gul
Lessebo GoIF (B) Lessebo GOIF(Föreningen) Gul-blå, Blå, Gul
Liatorps IF/Eneryda IF (5) Ola Gustavsson 0706334498 Svart-Röd, Svart, Svart
Lindås-Långasjö FF (4) Lindås-Långasjö FF(Föreningen) Svart, Svart, Svarta
Ljungby IF (4) Linus Rosholm 037214070 Blå, Vit, Blå
Moheda IF (4) Mikael Nilsson 047270903 0730669947 Gul, Svart, Gula
Moheda IF (B) Moheda IF(Föreningen) Gul, Svart, Gula
Norrhults BK (5) Norrhults BK(Föreningen) Gul, Svart, Svart
Nybro IF (3) Anders Olsson 0708448382 Röd-Vit / Röd / Röd
Nöbbele BK (5) Nöbbele BK(Föreningen) Röd/Grön, Röd/Grön, Röd
Ormeshaga BK (6) Ormeshaga BK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Rottne IF (5) Rottne IF(Föreningen) Blå/Blå/Blå
Rottne IF (B) Rottne IF(Föreningen) blå, blå, blå
Rydaholms GoIF (6) Rydaholms GoIF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Ryds SK (6) Ryds SK(Föreningen) Gul/Svart, svart, svart
Ryssby IF (6) Ryssby IF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Räppe GOIF (2) Räppe GOIF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Räppe GoIF (B) Räppe GOIF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Sandsbro AIK (6) Dan Broqvist 0703547675 Gul, Gul, Gul
Sandsbro AIK (P18) Sandsbro Allmänna IK(Föreningen) Gul, Gul, Gul
Skruvs IF (6) Skruvs IF(Föreningen) Blå/vit, Blå, Blå
Slätthögs BOIF (4) Slätthögs BOIF(Föreningen) grön/grön/grön
Slätthögs BOIF (B) Slätthögs BOIF(Föreningen) grön/grön/grön
Smedby BoIK (4) Leif Nylander 0480479262 0702574807 Grön Svart Grön
Stensjöns IF (4) Jimmy Nilsson 0733609817 Vit/svart/vit
Södra Sandby IF (3) Södra Sandby IF(Föreningen) blå, blå, blå
Tingsryd United FC (5) Lars Gunnarsson 0706531521 svart/grön, svart, svart
Tingsryd United FC (B) Tingsryd United FC(Föreningen) svart/grön, svart, svart
Tolgs IF (6) Tolgs IF(Föreningen) Röd/svart, Svart, Röda
Tolgs IF (B) Tolgs IF(Föreningen) Röd/svart, Svart, Röda
Urshults IF (6) Viktor Ingvarsson 0734236118 Gul/Svart/gul
Vederslöv/Dänn.IF (5) Niclas Magnusson 0706689932 Grönvit / Vit / Grön
Vederslöv/Dänn.IF (B) Niclas Magnusson 0706689932 Grön/Vit/Grön
Wexiö FK (6) Wexiö FK(Föreningen)
Vislanda IF (5) Ingvar Karlsson 0705481672 Vit, Röd, Röd
Vislanda IF (B) Ingvar Karlsson 0705481672 Vit, Röd, Röd
Värnamo S:a FF (4) Värnamo Södra FF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Växjö BK (4) Stefan Borg 047029330 0703423384 Gul/svart, Svart, Svart
Växjö BK (B) Stefan Borg 047029330 0703423384 Gul/svart, Svart, Svart
Växjö BK (P18) Växjö BK(Föreningen) Gul/svart, Svart, Svart
Växjö BK (U19) Mats Homman 0470749004 0704330484 Gul/svart, Svart, Svart
Växjö BoIS (5) Växjö BoIS(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Växjö Norra IF (3) Saso Atanasoski 0706033061 0706033061 svart/vita/vita
Växjö Norra IF (U17) Växjö Norra IF(Föreningen) Svart, Vit, svart
Växjö Norra IF (U19) Växjö Norra IF(Föreningen) Svart, Vit, svart
Växjö United FC (3) Växjö United FC(Föreningen) Ljusblå tröja vit byxa/vit strumpa
Växjö United FC (B) Växjö United FC(Föreningen)
Åby/Tjureda IF (5) Åby/Tjureda IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Åryds IK (4) Åryds IK(Föreningen) Röd, svart, röd
Åseda IF (4) Peter Åberg 047471677 0733641007 Vit, Blå, Vit
Åseda IF (B) Åseda IF(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Älghults IF (6) Älghults IF(Föreningen) Gul, Svart, gul
Älmhults IF (3) Simon Sjöfors 0708233281 blå/blå/blå
Östers IF (U17) Östers IF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Östers IF (U19) Östers IF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Östers IF (U21) Denis Velic Röd, Blå, Röd
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-01-26 13:00 140990012 Hovshaga AIF (4) - Åryds IK (4) 5 - 3 Hagavallen, konstgräs
2019-01-27 13:00 140990026 Östers IF (U19) - Åryds IK (4) Fagrabäck Konstgräs
2019-01-31 18:30 140990036 Växjö Norra IF (3) - FK Älmeboda/Linneryd (2) 3 - 1 Fagrabäck Konstgräs
2019-02-02 10:15 140990044 Moheda IF (4) - Vederslöv/Dänn.IF (5) 2 - 2 Tallevi, konstgräs
2019-02-02 13:15 140990061 Araby IF (6) - Älghults IF (6) Inst. Arabyvallen, konstgräs
2019-02-02 14:00 140990027 Östers IF (U19) - Räppe GOIF (2) 0 - 2 Sportfältet Teleborg - Konstgräs
2019-02-02 16:30 140990069 Växjö Norra IF (U19) - Växjö BK (U19) 2 - 0 Sportfältet Teleborg - Konstgräs
2019-02-03 13:15 140990081 Araby IF (6) - Alvesta GOIF (B) 8 - 1 Arabyvallen, konstgräs
2019-02-04 18:30 140990077 Åryds IK (4) - Wexiö FK (6) 5 - 1 Arabyvallen, konstgräs
2019-02-05 15:00 140990011 Östers IF (U21) - IFK Värnamo (U21) 5 - 2 Fagrabäck Konstgräs
2019-02-09 11:00 140990082 Östers IF (U17) - Växjö Norra IF (U19) 0 - 2 Norremark, konstgräs
2019-02-09 12:15 140990045 Moheda IF (4) - Liatorps IF/Eneryda IF (5) 0 - 1 Tallevi, konstgräs
2019-02-09 14:00 140990078 Åryds IK (4) - Värnamo S:a FF (4) 1 - 0 Fagrabäck Konstgräs
2019-02-09 15:00 140990064 Ingelstads IK (4) - Slätthögs BOIF (4) 4 - 2 Sportfältet Teleborg - Konstgräs
2019-02-10 14:00 140990073 Växjö BoIS (5) - Wexiö FK (6) 2 - 4 Fagrabäck Konstgräs
2019-02-11 20:15 140990034 Gransholms IF (4) - Alvesta GoIF (5) 3 - 0 Tipshallen, Växjö
2019-02-13 19:00 140990088 FK Älmeboda/Linneryd (2) - FK Karlskrona (2) 2 - 0 Hovmantorps IP
2019-02-16 11:00 140990006 Furuby IF (6) - IFK Lammhult (5) 0 - 2 Norremark, konstgräs
2019-02-16 14:00 140990074 Växjö Norra IF (U17) - IFK Osby (U17) 1 - 5 Arabyvallen, konstgräs
2019-02-16 15:00 140990037 Växjö Norra IF (3) - Räppe GOIF (2) 0 - 3 Fagrabäck Konstgräs
2019-02-16 15:00 140990070 Växjö Norra IF (U19) - IFK Grimslöv (P18) 3 - 2 Norremark, konstgräs
2019-02-23 12:30 140990018 Vederslöv/Dänn.IF (5) - Alvesta GoIF (5) Fagrabäck Konstgräs
2019-02-23 12:45 140990065 IFK Grimslöv/V Torsås (3) - Räppe GOIF (2) Tallevi, konstgräs
2019-02-23 15:00 140990038 Växjö Norra IF (3) - Stensjöns IF (4) Fagrabäck Konstgräs
2019-02-23 15:00 140990093 Ingelstads IK (4) - Åryds IK (4) Sportfältet Teleborg - Konstgräs
2019-02-23 18:00 140990071 Växjö Norra IF (U19) - Gransholms IF (P18) Inst. Fagrabäck Konstgräs
2019-02-27 20:00 140990087 Hovshaga AIF (4) - IFK Osby (J) Hagavallen, konstgräs
2019-02-28 18:30 140990039 Växjö Norra IF (3) - IF rejban (4) Fagrabäck Konstgräs
2019-03-01 18:00 140990085 Vislanda IF (B) - Alvesta GOIF (B) Tallevi, konstgräs
2019-03-02 10:30 140990007 Furuby IF (6) - Tingsryd United FC (5) Norremark, konstgräs
2019-03-02 12:30 140990028 Vislanda IF (5) - Åby/Tjureda IF (5) Tallevi, konstgräs
2019-03-02 13:00 140990001 Växjö BK (4) - Ingelstads IK (4) Sportfältet Teleborg - Konstgräs
2019-03-02 13:00 140990013 Hovshaga AIF (4) - Bäckseda IF (4) Hagavallen, konstgräs
2019-03-02 14:00 140990021 Hovmantorp GoIF (3) - Lindås-Långasjö FF (4) Hovmantorps IP
2019-03-02 14:00 140990047 Slätthögs BOIF (4) - Gislaveds IS (4) Granvallen, konstgräs
2019-03-02 17:00 140990072 Växjö Norra IF (U19) - Sandsbro AIK (P18) Fagrabäck Konstgräs
2019-03-03 13:30 140990057 Växjö BK (U19) - Hovshaga AIF (P18) Sportfältet Teleborg - Konstgräs
2019-03-05 18:30 140990040 Växjö Norra IF (3) - Östers IF (U21) Fagrabäck Konstgräs
2019-03-09 11:00 140990008 Furuby IF (6) - Moheda IF (4) Norremark, konstgräs
2019-03-09 12:45 140990066 IFK Grimslöv/V Torsås (3) - Vederslöv/Dänn.IF (5) Tallevi, konstgräs
2019-03-09 13:00 140990022 Hovmantorp GoIF (3) - Smedby BoIK (4) Hovmantorps IP
2019-03-09 13:00 140990076 Växjö BoIS (5) - Häradsbäcks IF (5) Inst. Arabyvallen, konstgräs
2019-03-09 14:00 140990032 Gransholms IF (4) - IF rejban (4) Granvallen, konstgräs
2019-03-10 10:00 140990058 Växjö BK (U19) - Sandsbro AIK (P18) Sportfältet Teleborg - Konstgräs
2019-03-10 13:00 140990014 Hovshaga AIF (4) - Ingelstads IK (4) Hagavallen, konstgräs
2019-03-10 15:45 140990002 Växjö BK (4) - Rottne IF (5) Sportfältet Teleborg - Konstgräs
2019-03-13 20:00 140990086 Hovshaga AIF (4) - Räppe GOIF (2) Hagavallen, konstgräs
2019-03-16 12:30 140990019 Vederslöv/Dänn.IF (5) - Moheda IF (4) Fagrabäck Konstgräs
2019-03-16 13:00 140990015 Hovshaga AIF (4) - Alvesta GoIF (5) Hagavallen, konstgräs
2019-03-16 13:00 140990023 Hovmantorp GoIF (3) - Nybro IF (3) Hovmantorps IP
2019-03-16 13:00 140990049 Lindås-Långasjö FF (4) - Lessebo GoIF (4) Emmaboda IP - Konstgräs
2019-03-16 14:00 140990062 Ingelstads IK (4) - Hvetlanda GIF (4) Värendsvallen
2019-03-16 16:00 140990003 Växjö BK (4) - IF rejban (4) Sportfältet Teleborg - Konstgräs
2019-03-16 16:00 140990089 Sandsbro AIK (6) - Åby/Tjureda IF (5) Norremark, konstgräs
2019-03-17 12:30 140990059 Växjö BK (U19) - Rydaholms GoIF (6) Sportfältet Teleborg - Konstgräs
2019-03-17 15:30 140990075 Växjö Norra IF (U17) - Alvesta GIF (P18) Arabyvallen, konstgräs
2019-03-23 11:00 140990004 Växjö BK (4) - Alvesta GoIF (5) Sportfältet Teleborg - Konstgräs
2019-03-23 11:00 140990050 Lindås-Långasjö FF (4) - Ingelstads IK (4) Emmaboda IP - Konstgräs
2019-03-23 12:30 140990020 Vederslöv/Dänn.IF (5) - Liatorps IF/Eneryda IF (5) Fagrabäck Konstgräs
2019-03-23 13:00 140990005 IF rejban (4) - IFK Lammhult (5) Norremark, konstgräs
2019-03-23 13:00 140990016 Hovshaga AIF (4) - Åby/Tjureda IF (5) Hagavallen, konstgräs
2019-03-23 13:00 140990024 Hovmantorp GoIF (3) - Färjestadens GOIF (4) Hovmantorps IP
2019-03-23 14:00 140990033 Gransholms IF (4) - Slätthögs BOIF (4) Granvallen, konstgräs
2019-03-23 14:00 140990079 Åryds IK (4) - Södra Sandby IF (3) Arabyvallen, konstgräs
2019-03-23 15:00 140990041 Växjö Norra IF (3) - Lessebo GoIF (4) Fagrabäck Konstgräs
2019-03-24 14:00 140990083 Östers IF (U17) - IFK Osby (J) Araby Park Arena
2019-03-24 15:00 140990090 Sandsbro AIK (6) - Norrhults BK (5) Norremark, konstgräs
2019-03-24 18:00 140990067 IFK Grimslöv/V Torsås (3) - Rottne IF (5) Tallevi, konstgräs
2019-03-26 20:00 140990092 Tolgs IF (6) - Rottne IF (5) Arabyvallen, konstgräs
2019-03-27 18:30 140990094 IFK Grimslöv/V Torsås (3) - Älmhults IF (3) Tallevi, konstgräs
2019-03-28 18:30 140990042 Växjö Norra IF (3) - Slätthögs BOIF (4) Fagrabäck Konstgräs
2019-03-29 19:00 140990046 Alvesta GoIF (5) - Lessebo GoIF (4) Tallevi, konstgräs
2019-03-30 12:30 140990054 IF rejban (4) - Häradsbäcks IF (5) Fagrabäck Konstgräs
2019-03-30 12:45 140990068 IFK Grimslöv/V Torsås (3) - Hovmantorp GoIF (3) Tallevi, konstgräs
2019-03-30 13:00 140990017 Hovshaga AIF (4) - Växjö United FC (3) Hagavallen, konstgräs
2019-03-30 14:00 140990035 Gransholms IF (4) - Vederslöv/Dänn.IF (5) Granvallen, konstgräs
2019-03-30 14:00 140990091 Sandsbro AIK (6) - Tingsryd United FC (5) Norremark, konstgräs
2019-03-30 15:00 140990029 Vislanda IF (5) - Ryssby IF (6) Tallevi, konstgräs
2019-03-31 10:30 140990060 Växjö BK (U19) - Östers IF (U19) Sportfältet Teleborg - Konstgräs
2019-03-31 10:30 140990084 Östers IF (U17) - Växjö BK (P18) Sportfältet Teleborg - Konstgräs
2019-04-03 19:00 140990055 Vislanda IF (5) - Sandsbro AIK (6) Tallevi, konstgräs
2019-04-06 11:00 140990009 Furuby IF (6) - Rottne IF (5) Norremark, konstgräs
2019-04-06 11:30 140990063 Lessebo GoIF (4) - Vederslöv/Dänn.IF (5) Hovmantorps IP
2019-04-06 14:00 140990025 Hovmantorp GoIF (3) - Ljungby IF (4) Hovmantorps IP
2019-04-06 15:00 140990030 Vislanda IF (5) - Tolgs IF (6) Tallevi, konstgräs
2019-04-07 16:00 140990043 Lenhovda IF (6) - Åby/Tjureda IF (5) Hovmantorps IP
2019-04-11 18:30 140990080 Åryds IK (4) - Slätthögs BOIF (4) Arabyvallen, konstgräs
2019-04-13 14:00 140990010 Sandsbro AIK (6) - Furuby IF (6) Norremark, konstgräs