Tabell och resultat - P05 S2

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-06-09 16:00 Sandsbro AIK - Moheda IF 7-m 10 - 3 Sandavi
2019-06-09 15:00 Tingsryd United FC 2 - Växjö BK 3 - 3 Ivansvall (Väckelsång)
2019-06-09 13:00 Lessebo GOIF - Räppe GOIF 3 - 6 Lessebo IP
2019-06-09 12:00 Vederslöv-Dänningelanda IF - Emmaboda komb. 1 - 5 Dänningevallen
2019-06-02 15:00 Emmaboda komb. - Sandsbro AIK 6 - 4 Simhallsplanen
2019-06-02 13:00 Växjö BK - Vederslöv-Dänningelanda IF 14 - 0 Sportfältet Teleborg
2019-06-02 13:00 Älmhults IF 2 - Tingsryd United FC 2 13 - 1 Haganäs - Konstgräs
2019-05-29 18:00 Moheda IF 7-m - Lessebo GOIF 5 - 7 Moheda IP
2019-05-26 17:00 Räppe GOIF - Moheda IF 7-m 16 - 1 Räppevallen
2019-05-26 17:00 Vederslöv-Dänningelanda IF - Älmhults IF 2 2 - 12 Dänningevallen
2019-05-25 11:00 Lessebo GOIF - Emmaboda komb. 1 - 5 Lessebo IP
2019-05-24 19:00 Sandsbro AIK - Växjö BK 1 - 2 Sandavi
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Älmhults IF 2 6 6 0 0 60-7 53 18 3 3 0 0 30-2 28 9 3 3 0 0 30-5 25 9
Emmaboda komb. 6 6 0 0 35-11 24 18 3 3 0 0 13-9 4 9 3 3 0 0 22-2 20 9
Växjö BK 7 4 1 2 42-15 27 13 3 3 0 0 33-3 30 9 4 1 1 2 9-12 -3 4
Räppe GOIF 6 4 0 2 32-13 19 12 3 3 0 0 24-2 22 9 3 1 0 2 8-11 -3 3
Tingsryd United FC 2 6 3 1 2 34-29 5 10 3 2 1 0 27-7 20 7 3 1 0 2 7-22 -15 3
Sandsbro AIK 6 2 0 4 33-29 4 6 3 1 0 2 16-11 5 3 3 1 0 2 17-18 -1 3
Lessebo GOIF 7 2 0 5 22-45 -23 6 4 1 0 3 13-19 -6 3 3 1 0 2 9-26 -17 3
Vederslöv-Dänningelanda IF 6 0 0 6 9-54 -45 0 3 0 0 3 3-29 -26 0 3 0 0 3 6-25 -19 0
Moheda IF 7-m 6 0 0 6 11-75 -64 0 3 0 0 3 5-32 -27 0 3 0 0 3 6-43 -37 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-06-16 14:30 Växjö BK - Älmhults IF 2 Sportfältet Teleborg
2019-06-16 17:00 Emmaboda komb. - Tingsryd United FC 2 Simhallsplanen
2019-06-17 18:30 Moheda IF 7-m - Vederslöv-Dänningelanda IF Moheda IP
2019-06-18 18:30 Tingsryd United FC 2 - Moheda IF 7-m Ivansvall (Väckelsång)
2019-06-18 19:00 Älmhults IF 2 - Emmaboda komb. Haganäs - Konstgräs
2019-06-19 18:00 Vederslöv-Dänningelanda IF - Räppe GOIF Dänningevallen
2019-06-19 19:00 Sandsbro AIK - Lessebo GOIF Norremark C-plan
2019-06-23 17:00 Växjö BK - Emmaboda komb. Sportfältet Teleborg
2019-06-23 18:00 Vederslöv-Dänningelanda IF - Lessebo GOIF Dänningevallen
2019-06-24 19:00 Älmhults IF 2 - Moheda IF 7-m Haganäs
2019-06-28 18:30 Tingsryd United FC 2 - Räppe GOIF Ivansvall (Väckelsång)
2019-07-02 18:30 Räppe GOIF - Sandsbro AIK Räppevallen