Matcher idag - Smålands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2019-06-18
Tid Match Resultat Anläggning
Div 4 NV
19:00 Gislaveds IS - Bankeryds SK Ryttarvallen
Div 4 NÖ
19:15 IFK Tuna - Höreda GOIF Tunhamra
Div 4 SÖ
19:00 Ingelstads IK - Åryds IK Ingelvi
Div 5 Norra
19:00 Bodafors SK - Malmbäcks IF Emåvallen
19:00 Ekhagens IF - Annebergs GIF Ekhagsvallen
19:00 IFK Öxnehaga - IF Eksjö Fotboll Öxnehaga IP
19:00 Solberga GoIF - IFK Österbymo Lindhemsvallen
19:00 Sommens AIF - Forserums IF Sommens IP
19:00 Örserums IK - Sävsjö FF Örensvallen
Div 5 SÖ
19:00 Bäckebo GOIF - Ljungbyholms GoIF Bäckebo IP
19:00 IFK Påryd - IFK Borgholm Mörevallen
19:00 Mörbylånga GoIF - Böda/Högby Skansen
19:00 Torsås/Norra Tång - Kalmar AIK FK Norrvallen
19:00 Trekantens IF - SSG IF Åvallen
19:00 Tvärskogs IF - Möre BK Tvärskogs IP
Div 5 SV
19:00 Agunnaryds IF - IFK S/RIF Ekvallen
19:00 Delary/Pjätteryd - Vislanda IF Björkövallen
19:00 Horda AIK - IFK Lammhult Munkavallen
19:00 Vederslöv-Dänn.IF - Liatorps IF/Eneryda IF Dänningevallen
Div 6 JKPG Södra
19:00 Aledals IK - Barnarps IF Ekevallen
19:00 Mariebo IK - Kaldeiska IF Mariebovallen
Div 6 JKPG Norra
19:00 Egnahems BK - IK Vista Runnåkra IP
19:00 Gränna AIS - Husqvarna IF Ribbavallen, Gränna
19:30 Adelövs IK - Frinnaryds IF Lyckeborg
Div 6 Oskarshamn
19:00 Fliseryds IF - Rockneby IK Björkvallen
19:00 Avbruten match pga. skador. Krokstorps IF - Alsterbro IF Furulid
Div 6 Kalmar/Öland
19:00 Bergkvara AIF - S:t Sigfrids IF Hagaborg IP
19:00 Vissefjärda GIF - Gullabo/Gullaboås Widavallen
Div 6 Växjö
19:00 Furuby IF - Hovmantorp/Ormeshaga BK Furuvallen
19:00 Sandsbro AIK - Wexiö FK Sandavi
19:00 Skruvs IF - Västra Torsås IF Skruvs IP
19:00 WO-anmäld! Urshults IF - Araby IF Urdavallen
Div 6 Gislaved
19:00 FC Dardania - Klevshults SK Ljusseveka
19:00 Nissafors IS /Hestra SSK - FC Peking Isamon
19:00 Skeppshults BK - Västboås GoIF Idrottsparken
Utv B Västervik
19:00 IFK Västervik C - Västerviks FF J Bökensved
Utv B Växjö
19:00 Moheda IF (9-m) - Alvesta GOIF C Moheda IP
Utv B Ljungby
19:00 Lagans AIK - Guddarps IF Ringvallen
Div 2 Mellersta Götaland Dam
19:00 IFK Värnamo - Waggeryds IK Finnvedsvallen
19:00 Växjö BK - FC Vetlanda Dam Sportfältet Teleborg
Div 3 Norra Dam
19:30 Tranås/Torpa B - Västerviks Damfotboll Bredstorps IP - Konstgräs
Div 3 SÖ Dam
19:00 Kalmar Södra/Hossmo - Emmaboda IS B Skyttis
Div 4 Blekinge Dam
19:00 Hällaryds IF B (9-m) - IFK Karlshamn B Klockarebacken
Div 4 Växjö Dam
19:00 Madesjö IF B - IFK Grimslöv B (9-m) Madesjövallen
P16 Elit
19:00 Hvetlanda GIF - IFK Värnamo IP Vetlanda
19:00 Nässjö FF - IF Hallby FK 1 Skogsvallen
19:00 Växjö Norra IF - Östers IF 1 Åbo Idrottsplats
P03 Nv
19:00 RÅs LB Komb - Tenhults IF Rocknevallen
P03 Nö
19:00 Hultsfreds FK - Hjältevads Mariannelunds IS
19:00 Vimmerby IF/Akademi - Tjust IF FF 9-m Ceosvallen
P03 Sö
19:00 Emmaboda komb. - Oskarshamns AIK Lindåsvallen
19:00 Lessebo GoIF komb. - Hossmo BK Lessebo IP
P03 Sv
19:00 Alvesta GoIF - IFK Lammhult 9-m Virdavallen
19:00 Ljungby IF - Vederslöv/Gransholm
19:00 Östers IF 2 - Markaryds IF Värendsvallen
P04 Nv1
19:00 IF Haga - Gislaveds IS 1 Strömsbergsvallen
P04 Nv2
19:00 IFK Österbymo komb. - Waggeryds IK Österbymo IP
19:00 IK Vista 9-m - Assyriska IK Vistavallen
P04 S1
19:30 Ljungby IF - Braås GoIF Lagavallen Naturgräs
P04 S2
19:00 Liatorp/Eneryda IF 9-m - Hovshaga AIF 2 9-m Bokliden
P05 Nv1
19:00 Bankeryds SK - Aneby/Bälaryd Furuvik
19:00 Habo IF - Egnahems BK 1 Slättens IP
19:00 Tranås FF 1 - Jönköpings Södra IF 1 Bredstorps IP
P05 Nv2
18:30 Mullsjö IF - Tenhults IF Gruveredsvallen
19:00 Barnarps IF - Ekenässjöns IF Barnarps IP
19:00 Nässjö FF 2 - Annebergs GIF Skogsvallen
P05 Nv3
18:30 Holsby SK - Sävsjö FF Ädelvallen
18:30 Stensjöns IF 7-m - Malmbäcks IF 7-m Runeplan
19:00 NIK/NGIS - Lekeryd-Svarttorps SK Åsavallen B-plan
P05 Ö1
17:30 Hossmo BK - Lindsdals IF 1 2 - 2 Rinkabyvallen
18:00 Färjestadens GoIF 1 - Kalmar Södra IF Tallhöjdens IP, konstgräs
19:00 Oskarshamns AIK 1 - Persnäs AIF 7-m Ernemar IP
P05 Ö3
18:30 Gullringens GoIF - Södra Vi IF Gullevi
P05 S2
18:30 Tingsryd United FC 2 - Moheda IF 7-m Ivansvall (Väckelsång)
19:00 Älmhults IF 2 - Emmaboda komb. Haganäs - Konstgräs
P05 Sv1
19:00 IFK Värnamo - Smålandsstenars GoIF 1 Ljusseveka
19:00 Skillingaryds IS - Gnosjö IF 1 Movalla
P06 Nv1
18:30 Hvetlanda GIF 1 - Råslätt SK 7-m IP Vetlanda
P06 Nv4
18:00 Bodafors SK - Aneby/Bälaryd 3 - 2 Emåvallen
18:00 Stockaryd/Rörvik/Vrigstad - Bäckseda IF Enevi
18:30 Frinnaryds IF 7-m - Nässjö FF 2 Frinnaryds IP
P06 N
19:00 Vimmerby IF 2 - Höreda GIF Ceosvallen
P06 Nö
18:30 IF Ariel - Hultsfreds FK Ekskogsvallen
P06 Sö2
18:00 Rockneby IK 7-m - Färjestadens GOIF 2 Dampevallen
P06 S1
19:00 Värnamo Södra FF - Markaryds IF Gröndal Arena - Konstgräs
P06 S2
18:30 Östers IF 2 - Räppe GOIF Araby Park Arena
19:00 Emmaboda komb. - Alvesta GIF 1 Långasjö IP
P06 V
18:00 Bredaryd Lanna IK - Hillerstorps GoIF 7-m 2 - 3 Jarlavallen
19:00 Gnosjö IF - Strömsnäsbruks IF Töllshov
19:00 Ljungby IF 4 - Smålandsstenars GOIF Lagavallen
P07 Nv vit
17:30 Mariebo IK svart - Assyriska IK Mariebovallen
19:00 Bankeryds SK vit - Råslätt SK Furuvik
P07 Nv blå
18:00 Gränna AIS - Ekhagens IF Ribbavallen, Gränna
P07 N röd
18:30 Torpa AIS - Tranås FF svart Torpavallen
P07 N vit
17:30 IF Eksjö Fotboll - Myresjö/Landsbro Ränneborg
P07 Nö röd
18:00 Hjältevads Mariannelunds IS - IFK Västervik blå Hjältemon
P07 Nö vit
18:30 IF Stjärnan - Hjorted/Totebo Örnehed
18:30 Västerviks FF - Ankarsrums IS Bökensved
P07 S röd
19:00 Sandsbro AIK vit - Växjö BK gul Norremark B-plan
19:00 Tingsryd United FC - Braås GoIF Tingsryds IP
P07 S svart
18:15 Moheda IF - Slätthögs BoIF Moheda IP
P07 Sv vit
18:30 Bors SK - Burseryds IF Rastavallen
P08 Nv röd
19:00 Habo IF röd - Jönköpings Södra IF röd Slättens IP
P08 Nv gul
17:30 Nässjö FF blå - Lekeryd-Svarttorps SK Skogsvallen
18:00 Forserums IF - Nässjö FF blå Trollevi
18:30 Tranås FF svart - IK Vista Bredstorps IP
P08 N vit
19:00 Stensjöns IF - Åseda IF Runeplan
P08 Sö vit
18:00 Orrefors IF - Alstermo IF Orrevallen
P08 S vit
17:00 Räppe GOIF - Hovshaga AIF vit Räppevallen 7-manna
18:00 Gransholms IF - Växjö BK svart Granvallen 1
19:00 Sandsbro AIK vit - Vederslöv-Dänningelanda IF Norremark B-plan
P08 S blå
18:00 Vislanda IF - Lagans AIK Tallevi
18:30 Strömsnäsbruks IF - Ljungby IF blå Strömsborg IP
19:00 Markaryds IF - Kånna/Hamneda/Ling
P08 S gul
18:00 Ryds SK - Lenhovda IF Trojavallen
P09 Nv röd
19:00 Bankeryds SK svart - IK Vista Furuvik
P09 Nv vit
18:00 Ekhagens IF röd - IF Haga Ekhagsvallen
P09 Nv blå
17:30 IF Eksjö Fotboll blå - Nässjö FF blå Ränneborg
17:30 Tenhults IF svart - Lekeryd-Svarttorps SK Kabevallen
18:30 Aneby/Bälaryd blå - Egnahems BK svart Tallåsen
P09 Nv gul
19:00 Bankeryds SK gul - Gränna AIS Furuvik
P09 N vit
19:00 IF Eksjö Fotboll vinröd - Bäckseda IF vit Ränneborg
P09 Sv röd
18:00 Gnosjö IF - IFK Värnamo blå Töllshov
19:00 Smålandsstenars GOIF - Burseryds IF Domarvallen
P09 Sv vit
19:30 Värnamo Södra FF vit - Gislaveds IS vit Ljusseveka
DM P16 kvartsfinaler
19:00 Gnosjö IF - Värnamo Södra FF
19:00 Jönköpings Södra IF - Lindsdals IF Jordbrovallen
F15 Elit
19:00 FC Vetlanda Dam 1 - IFK Värnamo 1 Nydala
F04 Nv2
19:00 Tranås FF 2 9-m - IF Eksjö Fotboll Bredstorps IP
F04 S
19:00 Emmaboda komb. - VDIF/IIK/NBK Simhallsplanen
19:00 Älmhults IF - Växjö DFF Haganäs
F05 Nv1
18:30 Norrahammars GIS - Vetlanda FF/Bäckseda IF 1 Hammarvallen
19:00 Waggeryds IK - Taberg/Tenhult Vaggeryds IP
F05 Nv2
19:30 Gripenbergs BK 7-m - Hovslätts IK Smévallen
F05 Ö1
18:30 Rödsle BK - IFK Kalmar 1 Fredriksbergs IP
F05 Ö2
19:00 Persnäs AIF - IFK Oskarshamn 7-m Solvallen
F05 S1
19:00 Växjö BK - Grimslöv/Vislanda 1 Sportfältet Teleborg
19:15 Ljungby IF - Räppe GOIF Lagavallen
F06 Nv1
19:00 Ölmstad/Vista - Jönköpings Södra IF Vistavallen
F06 Nv2
19:00 IF Eksjö Fotboll - Habo IF 2 Ränneborg
19:00 Vimmerby IF 1 - Nässjö FF Ceosvallen
F06 Ö2
18:30 Hultsfreds FK - Västerviks komb. 7-m Hagadal
F06 S1
18:00 Alvesta GIF - Tingsryd United FC 2 Virdavallen
19:00 Hovshaga AIF - Ljungby IF 1 Hagavallen, konstgräs
19:00 Sandsbro AIK - Gislaveds IS Norremark C-plan
F06 S2
18:30 Reftele Ås komb 7-m - Skeppshults BK 7-m Ryavallen
F07 Nv röd
18:30 Gislaveds IS - Mariebo IK gul Ryttarvallen
19:00 Waggeryds IK vit - Habo IF Vaggeryds IP
F07 Nö
18:30 Rödsle BK - Västerviks FF Fredriksbergs IP
F07 Sö
18:30 Färjestadens GOIF - Tvärskog/Påryd Grövle
19:00 Hossmo BK - Team Södermöre Rinkabyvallen
19:00 Lindsdals IF - Madesjö IF röd Lindsdals IP
F08 Nv blå
17:50 Ölmstad/Vista - Råslätt SK Vistavallen
F08 N
19:30 IF Eksjö Fotboll - Vrigstads IF Ränneborg
F08 Nö
19:00 Södra Vi IF - Hultsfreds FK Ulfveskog
F08 Sö vit
17:30 Lindsdals IF vit - RM/SSG IF Lindsdals IP
F08 V
18:30 Reftele Ås GOIF - IFK Värnamo Rönneljung
F09 Nv röd
18:00 Hovslätts IK - Jönköpings Södra IF Hovets IP
F09 Nö
18:30 Hultsfreds FK - Västerviks FF Fotbollsfältet 7-m
F09 Sö
17:00 IFK Kalmar blå - Ljungbyholms GOIF Gröndals IP
18:30 Mönsterås GOIF - Färjestadens GOIF Nynäs
19:00 Smedby BoIK - IFK Kalmar vit Tingbyskans