Spelprogram - Hyundai Cup herr Cupspelet

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
AFC Roger Karlsson 0727238565 Gul, Grön, Grön
Anderstorps IF Jonas Stigemyr 0734340452 Grön-Vit/Vit/Vit
Aneby SK Michael Berg 0739012837 Blå, Blå, Blå
Assyriska IK JKPG Roberto Shamoun 0734247087 Vit/Vit/Vit
Bankeryds SK Jan Eriksson 036372826 0708379783 Gul, Svart, Gul
Burseryds IF Andreas Karlsson 0706184815 Gul, Grön, Gul
Ekhagens IF Peter Östhed 036176510 0702310388 Röd/svart, Svart, Röd
FK Älmeboda/Linneryd Martin Elg 047033615 0709640121 ORANGE, Svart, Svart
Flygsfors/Gadd. IF Arben Sula 0735076636 Svart, Svart, Svart
Forserums IF Oktay Cimen 0760275048 vit/grön, vit eller grön, Vit eller grön
Furuby IF Björn Gustavsson 0703246082 0703246082 Blå, Blå, blå
Gnosjö IF Per Johansson 037091265 0706379151 Gul, Svart, Svart
Hjortsberga IF Jens Andersson 047212714 0705819558 gul/svart, svart, gul/svart
Horn/Hycklinge IF Lars-Erik Stahlin 049430549 0703651387 vit, röd, röd
Hovshaga AIF Thommy Gustavsson 0470510612 0731573959 Blå/blå/blå
Husqvarna FF Niclas Tagesson 134021 0723289050 Blå, Blå, Blå
Hvetlanda GIF Bo Lindgren 038312916 0733247822 Blå, vit, Blå
Högsby IK Per Ola Herdinius 049121404 0705521516 Svart-vit randig, Svart, Vit
Höreda GOIF Ingemar Ekelund 038110012 0705670012 Svart/vit Randig, Svart, Svart
IF Eksjö Fotboll Åsa Sjöstrand 038115455 0735725681 Vinröd/blå/blå
IF Haga Eugén Adolfsson 0734230883 Svart/ Vit/ Svart
IF Hallby FK Kjell Harbom 0702182270 Blå/vit, Blå, Blå
IFK Grimslöv/V. Torsås Enes Ahmetovic 0737193971 Vit, Blå, vit
IFK Västervik Mikael Ekström 049018030 0736933454 Blå/vit , Blå, Blå.
IFK Österbymo Andreas Jacobsson 0708851020 Vit, Blå, Vit
IK Tord Marcus Vaapil 0705338020 Lila, Vit, Vit
Kalmar AIK FK Thomas Karlsson 048535365 0707755661 Blå/vit/Blå
Kosta IF Pascal Patron Vitt, Svart, Svart
Kärda IF Kjell Per-Axel Eriksson 037028303 0705283035 Lila/svart, Svart, Svarta
Lindsdals IF Magnus Magni 048019105 0703174405 svart/svart/svart
Malmbäcks IF Zvonimir Ladan 0765547375 Svart, Svart, Svart
Markaryds IF Peter Stridh 0703211932 0703211932 Blå, Blå, Blå
Mullsjö IF Peter Karlsson 039212222 0736919130 Gul, Svart, Gul
Myresjö/Vetlanda FK Kurt Lager 038313579 0706865207 vit, svart, Vit
Månsarps IF Lars Hyltén 03665206 0709604726 blå-blå-blå
Norrahammars IK Hamid Malekzadegan 0736940599 Röd, Röd, Röd
Nybro IF Festim Pasho 0709153280 Röd-vit/Röd/Röd
Oskarshamns AIK Mats Karlsson 0735879383 Vit, vit, Vit
Persnäs AIF Daniel Nilsson 048526230 0739372172 vit/blå/vit
Ruda IF Jonas Lönn 0703478188 0703478188 vit med röda revär på armar, Vita med röda på sidan, Vit
Råslätts SK Daniel Culha 0705754365 Röd, Röd, Röd
Räppe GOIF Jacob Croona Gul/svart/gul
Slätthögs BoIF Stefan Andersson 047010225 0730740284 Grön, grön, Grön
Stensjöns IF Andreas Karlsson 0735321336 Vit, Svart, Vita
Strömsnäsbruks IF Adnan Bajgora 0738988744 0738988744 Gulsvart, Svart, Gul
Södra Vi IF Mats Krantz 049220269 0705232776 vit, Blå, vit
Tenhults IF Thomas Adolfsson 0703043430 Svart/vit, svart, vit
Torpa IF Thorvald Palm 037222073 0709663539 Röd, Röda, Röda
Urshults IF Daniel Strandh Gul, Svart, Gul
Waggeryds IK Torbjörn Isaksson 0701708599 Vit, Blå, vit
Vimmerby IF Ronny Lennartsson 049218788 0703423684 gul/svart, Svart, svart
Visingsö AIS Mathias Jönsson 0709593366 svart-vit/svart/svart
Vislanda IF Ingvar Karlsson 0705481672 vit, Röd, Röd
Västerviks FF Thomas Kongstad 049035960 0702646368 Gul, Svart, Gul
Växjö BK Stefan Borg 047029330 0703423384 Gul/svart, svart, svart
Växjö United FC Mohamed Abdi Elmi 0767151943
Ängö BK Annette Johansson 0739944433 Vit, vit, Vita
Östers IF Thomas Askebrand 0709982652 Röd, Blå, Röd
Överums IK Bo Sandqvist 0705488109 Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2016-04-19 19:00 143130001 Burseryds IF - Norrahammars IK 4 - 1 Gisle IP, konstgräs
2016-04-25 18:15 143130018 Persnäs AIF - Ängö BK 3 - 6 Solvallen
2016-04-25 18:30 143130023 Torpa IF - Markaryds IF 2 - 1 Skogsängen
2016-04-25 18:30 143130025 Kärda IF - IFK Grimslöv/V. Torsås 1 - 4 Sträntevallen
2016-04-25 18:45 143130024 Hjortsberga IF - Slätthögs BoIF 1 - 3 Blidavallen
2016-04-26 18:30 143130011 Myresjö/Vetlanda FK - Ekhagens IF 8 - 0 Vitalavallen
2016-04-26 18:30 143130012 IFK Österbymo - IK Tord 1 - 5 Österbymo IP
2016-04-26 18:30 143130015 Överums IK - Västerviks FF OW (0 - 3) Ryvenäs, Överum
2016-04-26 18:30 143130020 Urshults IF - Växjö BK 0 - 2 Urdavallen
2016-04-27 19:00 143130017 Flygsfors/Gadd. IF - Kalmar AIK FK 0 - 3 Konstgräset Åkrahäll
2016-04-28 18:30 143130013 Södra Vi IF - IFK Västervik 1 - 2 Ulfveskog
2016-05-01 18:00 143130003 IF Hallby FK - Gnosjö IF 0 - 3 Skandiamäklarna IP 1
2016-05-03 18:00 143130006 Forserums IF - IF Haga 1 - 3 Trollevi
2016-05-03 18:15 143130019 Furuby IF - Räppe GOIF 1 - 5 Furuvallen
2016-05-03 18:30 143130002 Månsarps IF - Waggeryds IK 1 - 0 Månsarps IP
2016-05-03 18:30 143130004 Bankeryds SK - Anderstorps IF 0 - 3 Furuvik
2016-05-03 18:30 143130016 Ruda IF - Högsby IK 0 - 6 Tallåsvallen
2016-05-03 19:00 143130021 Växjö United FC - Hovshaga AIF 1 - 0 Arabyvallen, konstgräs
2016-05-04 18:30 143130008 Höreda GOIF - Stensjöns IF 1 - 0 Höredavallen
2016-05-04 18:30 143130009 Assyriska IK JKPG - Visingsö AIS 7 - 0 Rosenlunds IP 3
2016-05-04 18:30 143130010 IF Eksjö Fotboll - Aneby SK 1 - 0 e.f. Ränneborg
2016-05-04 18:45 143130005 Mullsjö IF - Råslätts SK 0 - 1 Gruveredsvallen 1
2016-05-04 18:45 143130007 Malmbäcks IF - Hvetlanda GIF 5 - 6 Önnemo IP
2016-05-04 18:45 143130014 Horn/Hycklinge IF - AFC 0 - 3
2016-05-09 19:00 143130022 Vislanda IF - FK Älmeboda/Linneryd 1 - 4 Tallevi
Omgång 3
2016-05-16 19:00 143130038 IFK Grimslöv/V. Torsås - Torpa IF 5 - 0 Tornevallen
2016-05-17 18:30 143130036 Räppe GOIF - Slätthögs BoIF 2 - 0 Räppevallen
2016-05-17 19:00 143130026 Anderstorps IF - Assyriska IK JKPG 0 - 4 Idrottsparken
2016-05-23 19:00 143130032 IFK Västervik - Västerviks FF 0 - 1 Bökensved Naturgräs
2016-05-24 19:00 143130028 Gnosjö IF - Burseryds IF 6 - 0 Töllshov
2016-05-24 19:00 143130029 IF Haga - Tenhults IF 2 - 6 Strömsbergsvallen
2016-05-24 19:00 143130030 Råslätts SK - Månsarps IF 3 - 0 Råslätts IP - Konstgräs
2016-05-24 19:00 143130035 Hvetlanda GIF - Myresjö/Vetlanda FK 1 - 5 Heds Arena, Vetlanda
2016-05-24 19:00 143130039 Ängö BK - Lindsdals IF 1 - 2 Fredriksskans
2016-05-24 19:00 143130040 FK Älmeboda/Linneryd - Kalmar AIK FK 1 - 5 Kullbergsplan
2016-05-25 19:00 143130031 IF Eksjö Fotboll - Oskarshamns AIK 1 - 5 Ränneborg
2016-05-25 19:00 143130034 Höreda GOIF - Vimmerby IF 0 - 4 Höredavallen
2016-05-25 19:00 143130037 Växjö United FC - Östers IF 0 - 2 Myresjöhus Arena 1
2016-05-25 19:00 143130041 Växjö BK - Nybro IF 1 - 3 Sportfältet Teleborg 1
2016-05-31 18:30 143130033 AFC - Högsby IK 0 - 6 Riavallen
2016-06-07 19:00 143130027 IK Tord - Husqvarna FF 0 - 0 Rosenlunds IP 3
Omgång 4
2016-06-08 19:00 143130044 Assyriska IK JKPG - Gnosjö IF 4 - 0 Rosenlunds IP 3
2016-06-15 19:00 143130043 Tenhults IF - Husqvarna FF 0 - 2 Kabevallen
2016-06-15 19:00 143130047 Myresjö/Vetlanda FK - Nybro IF 3 - 4 e.f. Vitalavallen
2016-06-20 19:00 Vinner AFC har man bortamatch.
Vinner Högsby IK har man hemmamatch. 143130049 Högsby IK - Kalmar AIK FK 5 - 6 e.s. Frövi IP 1
2016-06-22 18:45 143130042 Råslätts SK - IFK Grimslöv/V. Torsås 5 - 2 Råslätts IP - Konstgräs
2016-06-30 18:00 143130048 Västerviks FF - Oskarshamns AIK 0 - 3 Bökensved Naturgräs
2016-07-01 18:30 143130045 Östers IF - Räppe GOIF 6 - 1 Myresjöhus Arena 1
2016-07-20 19:00 143130046 Lindsdals IF - Vimmerby IF 1 - 3 Fjölebro IP - Konstgräs
Omgång 5
2016-08-03 19:00 143130050 Husqvarna FF - Råslätts SK 3 - 0 Zinkensdamm - Naturgräs
2016-08-09 19:00 143130051 Östers IF - Assyriska IK JKPG 5 - 3 Myresjöhus Arena 1
2016-08-09 19:00 143130053 Kalmar AIK FK - Vimmerby IF 0 - 4 Fredrikskans
2016-08-10 19:00 143130052 Nybro IF - Oskarshamns AIK 1 - 3 Viktoriavallen
Omgång 6
2016-08-24 19:00 143130054 Vimmerby IF - Husqvarna FF 1 - 0 Skobes Arena, konstgräs
2016-08-31 19:00 143130055 Oskarshamns AIK - Östers IF 3 - 2 Arena Oskarshamn
Omgång 7
2016-10-04 19:00 143130056 Vimmerby IF - Oskarshamns AIK 0 - 3 Skobes Arena, konstgräs