Spelprogram - Hyundai Cup herr Cupspelet

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Anderstorps IF Andreas Karlsson 0706184815 Grön-Vit/Vit/Vit
Aneby SK Michael Berg 0739012837 Blå, Blå, Blå
Assyriska IK JKPG Roberto Shamoun 0734247087 Vit/Vit/Vit
Bankeryds SK Jan Eriksson 036372826 0708379783 Gul, Svart, Gul
BB 2001 Mikael Lager 0705530478 Vit, Vit, vit
Bors SK Anders Åkesson 0370610606 0702170736 Blå, Blå
Burseryds IF Andreas Karlsson 0706184815 Gul, Grön, Gul
Ekhagens IF Jim Blomqvist 039010441 0761971060 Röd/svart, Svart, Röd
Farstorps IK Johan Lilieqwisth 0706294367 Röd/Röd/Röd
Flygsfors/Gadd. IF Arben Sula 0735076636 Svart/Svart/Svart
Forsheda IF Marcus Syrén 0768435639 Blå/vit, Blå, Blå
Furuby IF Björn Gustavsson 0703246082 0703246082 Blå, Blå, blå
Gislaveds IS Bengt Gunnar Strand 0370335836 0705766079 röd, röd, röd
Gnosjö IF Per Johansson 037091265 0706379151 Gul, Svart, Svart
Horn/Hycklinge IF Lars-Erik Stahlin 049430549 0703651387 vit, röd, röd
Husqvarna FF Mohammed Ali Khan 0722959909 Blå, Blå, Blå
Hvetlanda GIF Bo Lindgren 038312916 0733247822 Blå, vit, Blå
Högsby IK Per Ola Herdinius 049121404 0705521516 Svart-vit randig, Svart, Vit
Höreda GOIF Ingemar Ekelund 038110012 0705670012 svart-vit/svart/svart
IF Eksjö Fotboll Åsa Sjöstrand 038115455 0735725681 Vinröd/blå/blå
IF Haga Torbjörn Isaksson 0701708599 Svart/ Vit/ Svart
IF Stjärnan Sebastian Karlsson 0704710890 Grön, Grön, Grön
IFK Grimslöv/V. Torsås Enes Ahmetovic 0737193971 Vit, Blå, vit
IK Tord Marcus Vaapil 0705338020 Lila, Vit, Vit
Jönköpings Södra IF U21 Stefan Jörgensen 0763263720 Grön, Vit, Vit
Kalmar AIK FK Thomas Karlsson 0707755661 Blå/vit/Blå
Kärda IF Kjell Per-Axel Eriksson 037028303 0705283035 Lila/svart, Svart, Svarta
Lessebo GoIF Nicklas Andersson 047810750 0708578358 Gul/blå, Blå, Gul
Lindsdals IF Magnus Magni 048019105 0703174405 svart/svart/svart
Läckeby GoIF Johan Ewaldh 048063155 0708559753 Gul, Svart, Svart
Markaryds IF Peter Stridh 0703211932 0703211932 Blå, Blå, Blå
Mullsjö IF Peter Karlsson 039212222 0736919130 Gul, Svart, Gul
Myresjö/Vetlanda FK Kurt Lager 038313579 0706865207 vit, svart, Vit
Norrahammars IK Hamid Malekzadegan 0736940599 Röd, Röd, Röd
Nybro IF Tommy Berg 0702948686 Röd-vit/Röd/Röd
Oskarshamns AIK Mikael Persson 049177465 0725522878 Vit, vit, Vit
Pukebergs BK Jan Söderberg 048118369 0760934401 vit, vit, Vit
Rydaholms GoIF Edin Selimagic 047214882 0737803178 Blå, Blå, Blå
Råslätts SK Daniel Culha 0705754365 Röd, Röd, Röd
Räppe GOIF Jacob Croona Gul/svart/gul
Slätthögs BoIF Stefan Andersson 047010225 0730740284 Grön, grön, Grön
Storebro IF Fredrik Arvidsson 0705251873 Grön, Grön, Grön
Strömsnäsbruks IF Adnan Bajgora 0738988744 0738988744 Gulsvart, Svart, Gul
Tabergs SK Michael Lyck 03665321 0707330105 röd/röd/röd
Tenhults IF Thomas Adolfsson 0703043430 Svart/vit, svart, vit
Timmernabbens IF Kjell Svensson 049923503 0734257481 Gul/svart, Svart, Svart
Torpa IF Thorvald Palm 037222073 0709663539 Röd, Röda, Röda
Tranås FF Hannes Gustafsson 0730471940 Rödsvartrandig/svart/röd
Waggeryds IK Roger Andersson 0706228435 Vit/Blå/Vit
Vimmerby IF Ronny Lennartsson 049218788 0703423684 gul/svart, Svart, svart
Vislanda IF Ingvar Karlsson 0705481672 vit, Röd, Röd
Västra Eds IIF Urban Karlsson 0708402923 Röd, Röd, Röda
Växjö BK Stefan Borg 047029330 0703423384 Gul/svart, svart, svart
Växjö United FC Mohamed Abdi Elmi 0767151943 Ljusblå tröja , strumpa och vitt byxa
Åryds IK Jan Johansson 0703636517 Röd, svart, röd
Ölmstads IS Anton Jagborn 0727124438 Blå/vit, Vit, Vit
Östers IF U21 Thomas Askebrand 0709982652 Röd, Blå, Röd
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2017-04-23 15:00 143135023 Västra Eds IIF - Hvetlanda GIF 5 - 1 Edsvallen
2017-04-24 18:45 143135011 Läckeby GoIF - Pukebergs BK 3 - 2 Åbyvallen
2017-04-25 18:30 143135002 Ekhagens IF - Jönköpings Södra IF U21 1 - 4 Ekhagsvallen
2017-04-25 18:30 143135015 Strömsnäsbruks IF - Östers IF U21 1 - 12 Strömsborg
2017-04-25 18:45 143135012 Lessebo GoIF - Högsby IK 9 - 8 Lessebo IP
2017-05-01 13:00 143135009 Kalmar AIK FK - IF Stjärnan 6 - 1 Fredriksskans 1
2017-05-01 15:00 143135008 BB 2001 - Åryds IK 3 - 6 Bockara IP
2017-05-01 15:00 143135016 Anderstorps IF - Rydaholms GoIF 1 - 4 Idrottsparken
2017-05-01 15:00 143135022 Farstorps IK - Tranås FF 1 - 6 Solviksvallen
2017-05-02 18:30 143135005 Tabergs SK - IF Haga 0 - 1 Tabergs IP
2017-05-02 18:30 143135013 Flygsfors/Gadd. IF - Furuby IF 5 - 1 Flöget
2017-05-02 18:30 143135017 Markaryds IF - Växjö United FC 1 - 4 Skärsjövallen
2017-05-02 18:30 143135024 Höreda GOIF - Horn/Hycklinge IF 0 - 5 Höredavallen
2017-05-02 18:45 143135001 Gnosjö IF - Bankeryds SK 3 - 1 Töllshov
2017-05-02 18:45 143135004 Gislaveds IS - Norrahammars IK 4 - 2 Ryttarvallen
2017-05-02 18:45 143135006 Mullsjö IF - Waggeryds IK 4 - 2 Gruveredsvallen
2017-05-02 18:45 143135007 Ölmstads IS - IK Tord 0 - 4 ÖIS-gården
2017-05-02 18:45 143135010 Timmernabbens IF - Växjö BK 2 - 3 Tillingevallen
2017-05-02 18:45 143135018 Vislanda IF - Forsheda IF 2 - 0 Tallevi
2017-05-02 18:45 143135019 Kärda IF - Slätthögs BoIF 1 - 3 Sträntevallen
2017-05-02 18:45 143135020 IF Eksjö Fotboll - Myresjö/Vetlanda FK 0 - 2 Ränneborg 1
2017-05-02 18:45 143135021 Storebro IF - Aneby SK 1 - 3 Bruksvallen
2017-05-03 19:00 WO-anmäld! 143135003 Råslätts SK - Burseryds IF WO (3 - 0) Råslätts IP
2017-05-07 17:00 143135014 Bors SK - IFK Grimslöv/V. Torsås 3 - 1 Rastavallen
Omgång 3
2017-05-09 19:00 143135032 Rydaholms GoIF - Räppe GOIF 2 - 3 Kungshall, Rydaholm
2017-05-15 19:00 143135025 Jönköpings Södra IF U21 - IK Tord 3 - 1 Jordbrovallen
2017-05-16 18:30 143135027 IF Haga - Assyriska IK JKPG 0 - 2 Strömsbergsvallen
2017-05-16 18:45 143135028 Mullsjö IF - Gislaveds IS 3 - 4 Gruveredsvallen
2017-05-17 18:00 143135026 Råslätts SK - Husqvarna FF 1 - 2 Vapenvallen
2017-05-17 19:00 143135035 Oskarshamns AIK - Nybro IF 3 - 0 Ernemar IP
2017-05-17 19:00 143135038 Myresjö/Vetlanda FK - Vimmerby IF 5 - 6 e.s. Myrvalla
2017-05-23 19:00 143135039 Horn/Hycklinge IF - Aneby SK 0 - 4 Stångåvallen
2017-05-24 19:00 143135031 Växjö United FC - Lessebo GoIF 5 - 3 Arabyvallen, konstgräs
2017-05-27 15:00 143135037 Flygsfors/Gadd. IF - Kalmar AIK FK 1 - 4 Flöget
2017-05-28 13:00 143135033 Växjö BK - Åryds IK 1 - 0 Sportfältet Teleborg Konstgräs
2017-05-28 17:00 143135030 Slätthögs BoIF - Vislanda IF 1 - 2 Hultavallen, Slätthög
2017-05-30 19:00 143135034 Östers IF U21 - Bors SK 12 - 0 Myresjöhus Arena
2017-05-31 19:00 143135040 Tranås FF - Västra Eds IIF 2 - 1 Bredstorps IP - Konstgräs
2017-06-01 19:00 143135029 Gnosjö IF - Tenhults IF 2 - 0 Töllshov
2017-06-13 19:00 143135036 Läckeby GoIF - Lindsdals IF 1 - 5 Åbyvallen
Omgång 4
2017-06-06 15:00 143135044 Aneby SK - Assyriska IK JKPG 0 - 4 Furulid IP
2017-06-13 18:45 143135042 Gislaveds IS - Husqvarna FF 0 - 5 Ryttarvallen
2017-06-13 19:00 143135046 Räppe GOIF - Växjö United FC 1 - 2 Räppevallen
2017-06-13 19:00 143135048 Kalmar AIK FK - Oskarshamns AIK 2 - 4 e.f. Fredrikskans
2017-06-14 19:00 143135043 Gnosjö IF - Jönköpings Södra IF U21 0 - 2 Töllshov
2017-07-04 19:00 143135041 Vimmerby IF - Tranås FF 0 - 5 Skobes Arena, konstgräs
2017-07-04 19:00 143135047 Vislanda IF - Växjö BK 0 - 1 Tallevi
2017-07-26 19:00 143135045 Lindsdals IF - Östers IF U21 1 - 2 e.f. Fjölebro IP - Konstgräs
Omgång 5
2017-08-02 19:00 143135052 Växjö BK - Växjö United FC 3 - 2 Sportfältet Teleborg 1
2017-08-03 19:00 143135049 Assyriska IK JKPG - Jönköpings Södra IF U21 2 - 1 Rosenlunds IP 3
2017-08-08 19:00 143135050 Tranås FF - Husqvarna FF 2 - 4 Bredstorps IP - Konstgräs
2017-08-15 18:30 143135051 Oskarshamns AIK - Östers IF U21 2 - 1 Ernemar IP
Omgång 6
2017-08-30 19:00 143135054 Husqvarna FF - Assyriska IK JKPG 4 - 3 Vapenvallen
2017-09-05 19:00 143135053 Växjö BK - Oskarshamns AIK 2 - 0 Sportfältet Teleborg Konstgräs
Omgång 7
2017-09-26 19:00 143135055 Växjö BK - Husqvarna FF 0 - 2 Sportfältet Teleborg Konstgräs