Tabell och resultat - Div 5 Södra

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-04-18 18:30 Åby/Tjureda IF - Tingsryd United FC 0 - 1 Åbyvallen
2019-04-18 18:30 Örsjö IF - Norrhults BK 2 - 0 Strandängens IP
2019-04-17 18:30 Rottne IF - Nöbbele BK 1 - 1 Vidingeskans
2019-04-14 14:00 Växjö BoIS - Norrhults BK 2 - 3 Fagrabäck
2019-04-13 15:00 Alstermo/Orrefors - Örsjö IF 0 - 4 Amokabel Arena
2019-04-13 15:00 Nöbbele BK - Flerohopps GoIF 1 - 0 Värnövallen
2019-04-13 15:00 Näshults IF - Rottne IF 0 - 2 Näshults IP
2019-04-12 19:00 Emmaboda IS - Konga SK 2 - 2 Konstgräsplanen, Em.IP
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Örsjö IF 2 2 0 0 6-0 6 6 1 1 0 0 2-0 2 3 1 1 0 0 4-0 4 3
Rottne IF 2 1 1 0 3-1 2 4 1 0 1 0 1-1 0 1 1 1 0 0 2-0 2 3
Nöbbele BK 2 1 1 0 2-1 1 4 1 1 0 0 1-0 1 3 1 0 1 0 1-1 0 1
Tingsryd United FC 1 1 0 0 1-0 1 3 0 0 0 0 0-0 0 0 1 1 0 0 1-0 1 3
Norrhults BK 2 1 0 1 3-4 -1 3 0 0 0 0 0-0 0 0 2 1 0 1 3-4 -1 3
Konga SK 1 0 1 0 2-2 0 1 0 0 0 0 0-0 0 0 1 0 1 0 2-2 0 1
Emmaboda IS 1 0 1 0 2-2 0 1 1 0 1 0 2-2 0 1 0 0 0 0 0-0 0 0
Växjö BoIS 1 0 0 1 2-3 -1 0 1 0 0 1 2-3 -1 0 0 0 0 0 0-0 0 0
Flerohopps GoIF 1 0 0 1 0-1 -1 0 0 0 0 0 0-0 0 0 1 0 0 1 0-1 -1 0
Åby/ Tjureda IF 1 0 0 1 0-1 -1 0 1 0 0 1 0-1 -1 0 0 0 0 0 0-0 0 0
Näshults IF 1 0 0 1 0-2 -2 0 1 0 0 1 0-2 -2 0 0 0 0 0 0-0 0 0
Alstermo/ Orrefors 1 0 0 1 0-4 -4 0 1 0 0 1 0-4 -4 0 0 0 0 0 0-0 0 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-04-22 17:00 Flerohopps GoIF - Emmaboda IS Idrottsparken, Flerohopp
2019-04-22 17:00 Konga SK - Alstermo/Orrefors Örmovallen
2019-04-22 17:00 Växjö BoIS - Åby/Tjureda IF Fagrabäck
2019-04-22 17:00 Tingsryd United FC - Näshults IF Tingsryds IP
2019-04-26 19:00 Åby/Tjureda IF - Örsjö IF Åbyvallen
2019-04-26 19:00 Emmaboda IS - Rottne IF Konstgräsplanen, Em.IP
2019-04-27 13:00 Norrhults BK - Konga SK Odenplan
2019-04-27 13:00 Alstermo/Orrefors - Flerohopps GoIF Orrevallen
2019-04-27 15:00 Nöbbele BK - Näshults IF Värnövallen
2019-04-27 15:00 Växjö BoIS - Tingsryd United FC Fagrabäck
2019-05-03 19:00 Näshults IF - Emmaboda IS Näshults IP
2019-05-03 19:00 Örsjö IF - Växjö BoIS Strandängens IP