Kombinerade lag 2018

Nedanstående föreningar har ansökt om och beviljats att spela som kombinerat lag 2018.
Kombinerade lag får delta i:
-U21 Elit och Utvecklingsserie A-B Herr
-Junior P18 Herr
-Div 2 - 4 Dam (Ett kombinerat lag i Div 2 Dam kan dock inte avancera i seriesystemet. Om ett kombinerat lag vinner Div 2 Dam går platsen till lag placerat som tvåa)
-F16 Dam
-Utveckling Elit Dam
-Veteran-DM
-JDM P18 och UDM F16 samt Hyundai Cup Dam om laget är anmält till seriespel som kombinerat lag. (Observera att ett kombinerat lag inte kan spela i Svenska Cupen)

I kombinerade lag är spelarna registrerade i olika föreningar och kan representera såväl den egna föreningen som det kombinerade laget.
Efter säsongen upplöses kombinationen och den administrerande föreningen äger lagets serieplats.
Ansökan måste göras inför seriespelet varje säsong senast 10 dagar innan aktuell serie startar.

Blankett för ansökan kombinerade lag

Kombinerade lag i seriespel 2018

Lagnamn i Tävling Förening 1 Adm. Övriga föreningar Serie
Smedby/Trekanten Smedby BoIK Trekantens IF Div 3 Dam
Trekanten/Smedby Trekantens IF Smedby BoIK Div 4 Dam
LGoIF/HGoIF Hovmantorps GoIF Lessebo GoIF Div 4 Dam
ÖIS/IK Vista Ölmstads IS IK Vista Div 4 Dam
Västerviks Dam B Västerviks FF IFK Västervik Div 4 Dam
Västerviks Damfotboll IFK Västervik Västerviks FF Div 3 Dam
Tranås FF/Torpa AIS Tranås FF Torpa AIS Div 3 Dam, F16 Dam
Lindsdals IF/Ängö BK Lindsdals IF Ängö BK Utv A
SGIF/Lörby U Sölvesborgs GoIF Lörby IF Div 3 Dam
Vimmerby IF Vimmerby IF Vimmerby IF Akademi Junior P18 Herr
IFK Oskarshamn/RBK IFK Oskarshamn Rödsle BK F16 Dam
FK Karlskrona/KFF U FK Karlskrona Karlskrona FF Div 3 Dam
Alstermo IF/Älghult IF Alstermo IF Älghult IF Utv B, Junior P18 Herr
Ankarsrum IS/Gunnebo IF Ankarsrums IS Gunnebo IF Utv B
T-nabben/M-ås GoIF Timmernabbens IF Mönsterås GoIF Div 4 Dam
RÅs LB Bredaryd-Lanna IK Reftele GoIF, Västboås GoIF Div 3 Dam
Rödsle BK/IFKO B Rödsle BK IFK Oskarshamn Div 3 Dam
Fredriksdal/Äng Fredriksdals BK Ängs SK Div 2, 4 Dam
Tabergs SK/Tenhults IF Tabergs SK Tenhults IF Div 4 Dam
Furuby IF/Nöbbele BK Furuby IF Nöbbele BK Utv B
Hestra/Grimsås Hestra SSK Grimsås IF Div 4 Dam
IFK Norrköping FK IFK Norrköping FK Smedby AIS, Lindö FF, Åby IF, Svärtinge SK, Eneby SK, Linköpings FC Utv Göt Dam
BIF/MVFK Bäckseda IF Myresjö/Vetlanda FK Utv B
MVFK/BIF Myresjö/Vetlanda FK Bäckseda IF Utv A
MVFK/BIF Myresjö/Vetlanda FK Bäckseda IF Junior P18 Herr
Team Södermöre B Möre BK Tvärskogs IF, Ljungbyholms GoIF, IFK Påryd Div 3 Dam
Djursdala SK/Horn-Hycklinge IF Djursdala SK Horn-Hycklinge IF Utv B
Hovmantorp/Ormeshaga Hovmantorps GoIF Ormeshaga BK Utv B
SBK/BIF Skeppshults BK Burseryds IF Utv B
Ryssby IF Ryssby IF Lagans AIK Utv B
Westbo United DFF Westbo United DFF Gislaveds IS, Anderstorps IS Div 4 Dam
Torsås/Norra Tång Torsås GoIF Norra Tångs BK Utv B
Aneby SK Aneby SK Bälaryds IK Utv A
Bälaryd/Lommaryd Bälaryds IK Lommaryds IF, Aneby SK Utv B
SGoIF/RÅs LB U Smålandsstenars GoIF Reftele GoIF, Bredaryd Lanna IK, Västboås GoIF Div 4 Dam
Ölmstads IS Ölmstads IS IK Vista Utv B
Påryd/Tvärskog/Ljholm IFK Påryd Tvärskogs IF, Ljungbyholms GoIF Utv B
IFKS/RIF/VIF IFK Stockaryd Rörviks IF, Vrigstads IF Utv B
IFK Hult/Höreda GIF IFK Hult Höreda GIF Div 4 Dam
Hovslätts IK/Barnarps IF Hovslätts IK Barnarps IF F16 Dam
Agunnaryd/Ling Agunnaryds IF GoIF Ling Utv B
Flygsfors/Gadderås IF Flygsfors/Gadderås IF Nybro IF Ungdomsfotboll Utv B
IFK Göteborg IFK Göteborg Hovås Billdal IF, Kode IF Utv Götaland Dam
FC Vetlanda Dam FC Vetlanda Dam Hvetlanda GIF, Vetlanda FF, Bäckseda IF Div 4 Dam, F16 Dam
Kalmar Södra Komb Kalmar Södra IF Hossmo BK F16 Dam
Göteborgs DFF Göteborgs DFF Lidköpings FK Utv Götaland Dam
Sjömarkens IF Sjömarkens IF IF Elfsborg Utv Götaland Dam
Westbo United DFF Westbo United DFF Gislaveds IS Futsal-DM Dam