Våra fotbollsutvecklare

Oavsett var i distriktet din förening finns kan ni få samma stöd när det gäller utbildning inom ledar- och spelarutbildning. Varje förening i Småland har en fotbollsutvecklare (FU) kopplad till sig som kan vara ert stöd och hjälpa er efter vad era behov är.

Dessutom på er egen hemmaplan - vi kommer ut till er.

All utbildningsverksamhet i distriktet är indelat i åtta zoner där vi har ansvariga utbildare och inom både ledar- och spelarutbildning. Vi arbetar efter en röd tråd och mer integrerad utbildning för våra föreningars spelare och ledare.

Med utgångspunkt i tillgänglighet och kvalité kan vi på det här viset nå fler ledare och spelare i deras hemmiljö. Samtidigt säkerställer vi en god kvalité då våra utbildare får möjligheten att bli experter inom sina uppdrag. Det ska vara enkelt för både FU och föreningarna att arrangera våra aktiviteter.

Kontaktuppgifter fotbollsutvecklare

Kollar du via mobilen? Rotera mobilen till liggande läge för att se alla kontaktuppgifter.

FU-spelare + ledare Rei Malmros 0767654320 rei.malmros@me.com
FU-spelare + ledare Markus Eng 076-1645333 Markuseng@hotmail.com
FU-spelare Klas Persson 0371-587451 klas.persson@elajo.se
FU-spelare Jonas Liljeqvist 070-3180602 jonas.liljeqvist@svenstigs.se
FU-spelare + FU-spelare MV Elin Birgersson 0702753489 Elinimo@icloud.com 
FU-spelare MV Jesper Jacobsson 0730542323 jesper.jacobsson@telia.com 
FU-ledare Abdilasis Mohamed Omar 0769217950 abdilasis.omar@hotmail.com
FU-ledare Robin Hamic 0760408417 hamic6@gmail.com
FU-ledare MV Magnus Olsson 070-9995529 olssonbois@hotmail.com
Höglandet FU-spelare Albin Svahn 0706982938 albin.svahn@hotmail.com
Höglandet FU-spelare Pontus Pettersson 0734433877 Pontcs@gmail.com 
Höglandet FU-spelare Ahmet Imsirovic 0737233309 Ahmet.Imsirovic@alackering.se
Höglandet FU-spelare Simon Broberg 0702090939 Simon@brobergsel.com 
Höglandet FU-spelare Niklas Levin  070-9356140 niklaslevin12@gmail.com
Höglandet FU-spelare MV Ola Svensson 070-343 31 95 ola_s78@hotmail.com
Höglandet FU-spelare MV Mikael Krantz 070-5492127 mikael.krantz@utb.vimmerby.se  
Höglandet FU-ledare Kjetil Johansen 072-2174170 kjetiljohansen607@gmail.com 
Höglandet FU-ledare Jonas Larsson 070-6958076 jonaslarsson68@gmail.com
FU-spelare Malin Forsén 0731806572 malin.forsen@jonkoping.se
FU-spelare + ledare Ingemar Hansson 070-4131380 ingemarhansson58@hotmail.com
FU-spelare Bo Malmström 0709646808 bo.malmstrom@jonkoping.se
FU-spelare Anna Larsdotter 0706768848 annalarsdotter@telia.com
FU-spelare Linda Svensson 0704824877 Sveli18@gmail.com
FU-spelare Tim Holmlund 0735-919928 timholmlund@hotmail.com
FU-spelare Benjamin Omerovic 0765699272 benjamin.omerovic@outlook.com
FU-spelare Daryl Smylie 070-6443910 darylsmylie@gmail.com
FU-spelare Joel Serghini Idrissi 070-7978957 joel.serghini@j-sodra.se
FU-spelare MV Peter Olofsson 0734118851 peter83olofsson@hotmail.com
FU-spelare MV Adam Dåppens 072-2080311 adam@dappens.se
FU-spelare MV Dennis Thorsén 070-5779302 dennis.thorsen@hotmail.com
FU-ledare Mikael Johansson 0709-170555 mikaeljohansson333@gmail.com
FU-ledare Pontus Dorch 036-345448 pontus.dorch@smalandsfotbollen.se
FU-ledare Eduardo Portocarrero Linares 072-3377750 edportares@gmail.com
FU-ledare + MV Emil Fritzell 076-711 40 85 emilfritzell@hotmail.com
FU-ledare MV Nicklas Lindqvist 0708-213396 nicklas@nordial.se
FU-spelare Fredrik Husberg 0725228290 fredrik.husberg@tietoevry.com
FU-spelare Anton Wirén 0766322085 antonwiren93@gmail.com
FU-spelare Daniel Nilsson 0739372172 danielegby@hotmail.com
FU-spelare Sara Erlandsson 0702850702 erlandssonsara12@gmail.com
FU-spelare Sabrina Petersson   sabrina.petersson@gmail.com
FU-spelare Johan Öhlin 0733815060 johan.ohlin@kalmar.se
FU-MV spelare + ledare Anders Larsson 070-5871571 taxilarsson@telia.com
FU-ledare Thommie Andersson 070-5536123 karebue@hotmail.com
FU-ledare Mikael Lundström 073-9459928 egby_oland@hotmail.com
FU-spelare Thommie Andersson 070-5536123 karebue@hotmail.com
FU-spelare Karin Hillström 0706593709 karin@korka.se
FU-spelare Ardijan Meholli   ardijanmeholli99@hotmail.com
FU-spelare Mattias Lätt 070-5089575 mattias.latt@gmail.com
FU-spelare Viktor Bobin 076-3064102 viktorbobin1@gmail.com
FU-spelare Stefan Lang 0702789009 stefan.jan.lang@gmail.com
FU-spelare MV Dennis Eriksson 0720312909 eriksson.dennis1@gmail.com
FU-spelare MV Mikael Krantz 070-5492127 mikael.krantz@utb.vimmerby.se  
FU-ledare Jan Carlsson 070-6820519 janne.boda@telia.com
FU-ledare Åsa Kongstad 070-6905102 asa_kongstad@hotmail.com
FU-ledare David Lindgren 070-3190045 david@vimmerbyif.se
FU-spelare + ledare Lars "Bobo" Petersson 070-6403669 bobopetersson@gmail.com
FU-spelare + ledare Gösta Berg 070-5822874 berg.viborg@gmail.com
FU-spelare Patrick Gustavsson 0708812701 fam.patrick@telia.com
FU-MV spelare + ledare Tonny Johansson 070-2186151 tonnyjohansson73@gmail.com
FU-spelare Dennis Forsnor 0731-003733 dennisforsnor@msn.com
FU-spelare Kevin Malmberg 0761764332 keevintommy@gmail.com
FU-spelare  Hugo Kinhult 0763094430 hugo.kinhult@gmail.com
FU-spelare MV Andreas Karadza 0768379948 a_olsson_178@hotmail.com
FU-ledare Jenny Wirell 0708711685 jenny@wirell.se
FU-ledare MV Magnus Olsson 0709995529 olssonbois@hotmail.com
FU-ledare MV Linus Rosholm   linus.rosholm@ljungbyif.nu
FU-spelare Patrik Karlsson 0733661217 patrikerikcarlsson@hotmail.com
FU-spelare William Johansson 0735409305 wj222bg@student.lnu.se
FU-spelare Dragan Kapcevic 0738314080 dragan_85@hotmail.com
FU-spelare Emilia Liljenrud 0767830692 emme097@gmail.com
FU-spelare Charlie Olsson 072-2227969 charlie_15@hotmail.se
FU spelare + ledare Jenny Kejder 070-5711035 Jenny.Kejder@hotmail.com
FU-spelare MV Sanen Merdanic 070-7998807 sanen.merdanic@gmail.com
FU-MV spelare + ledare Joakim van Beelen 070-7235250 jocke_vb@hotmail.com
FU-ledare Henrik Svensson 070-7578756 janhenrikbagare@gmail.com
FU-ledare Daniel Fröström 070-4028675 daniel@frostrom.se
FU-MV spelare + ledare Erik Aspegren 0709696131 Coach.aspegren@gmail.com

Intresseanmälan - fotbollsutvecklare

Ange vilken zon du helst skulle vilja arbeta med att stärka vår ledar- och spelarutbildning
Ingen fil vald

Kontakt fotbollsutvecklare ledare:

Kontakt fotbollsutvecklare spelare: