Våra fotbollsutvecklare

Oavsett var i distriktet din förening finns kan ni få samma stöd när det gäller utbildning inom ledar- och spelarutbildning. Varje förening i Småland har en fotbollsutvecklare (FU) kopplad till sig som kan vara ert stöd och hjälpa er efter vad era behov är.

Dessutom på er egen hemmaplan - vi kommer ut till er.

All utbildningsverksamhet i distriktet är indelat i åtta zoner där vi har ansvariga utbildare och inom både ledar- och spelarutbildning. Vi arbetar efter en röd tråd och mer integrerad utbildning för våra föreningars spelare och ledare.

Med utgångspunkt i tillgänglighet och kvalité kan vi på det här viset nå fler ledare och spelare i deras hemmiljö. Samtidigt säkerställer vi en god kvalité då våra utbildare får möjligheten att bli experter inom sina uppdrag. Det ska vara enkelt för både FU och föreningarna att arrangera våra aktiviteter.

Kontaktuppgifter fotbollsutvecklare

Kollar du via mobilen? Rotera mobilen till liggande läge för att se alla kontaktuppgifter.

FU-spelare + ledare Rei Malmros 0767654320 rei.malmros@me.com
FU-spelare + ledare Markus Eng 0761645333 Markuseng@hotmail.com
FU-spelare Joel Serghini Idrissi 0707978957 joel.serghini@j-sodra.se
FU-spelare Klas Persson 0371-587451 klas.persson@elajo.se
FU-spelare Jonas Liljeqvist 0703180602 jonas.liljeqvist@svenstigs.se
FU-spelare Daryl Smylie 0706443910 darylsmylie@gmail.com
FU-spelare Elin Birgersson 0702753489 Elinimo@icloud.com 
FU-ledare Abdilasis Mohamed Omar 0769217950 abdilasis.mohamed-omar2@jonkoping.se
FU-ledare Robin Hamic 0760408417 hamic6@gmail.com
FU-ledare MV Magnus Olsson 0709995529 olssonbois@hotmail.com
FU-spelare Albin Svahn 0706982938 albin.svahn@hotmail.com
FU-spelare Pontus Pettersson 0734433877 Pontcs@gmail.com 
FU-spelare Ahmet Imsirovic 0737233309 Ahmet.Imsirovic@alackering.se
FU-spelare Simon Broberg 0702090939 Simon@brobergsel.com 
FU-spelare + ledare Niklas Richter 0705593345 niklas_richter@hotmail.com
FU-spelare MV Ola Svensson 0703433195 ola_s78@hotmail.com
FU-spelare MV Mikael Krantz 0705492127 mikael.krantz@utb.vimmerby.se
FU-ledare Kjetil Johansen 0722174170 kjetiljohansen607@gmail.com 
FU-ledare Jonas Larsson 0706958076 jonaslarsson68@gmail.com
FU-spelare Malin Forsén 0731806572 malin.forsen@jonkoping.se
FU-spelare Lars Pettersson 0704672337 rsklp@hotmail.com
FU-spelare + ledare Ingemar Hansson 070-4131380 ingemarhansson58@hotmail.com
FU-spelare Bo Malmström 0709646808 bo.malmstrom@jonkoping.se
FU-spelare Anna Larsdotter 0706768848 annalarsdotter@telia.com
FU-spelare Linda Svensson 0704824877 Sveli18@gmail.com
FU-spelare Tim Holmlund 0735919928 timholmlund@hotmail.com
FU-spelare Benjamin Omerovic 0765699272 benjamin.omerovic@outlook.com
FU-spelare MV Peter Olofsson 0734118851 peter83olofsson@hotmail.com
FU-spelare MV Adam Dåppens 0722080311 adam@dappens.se
FU-ledare Mikael Johansson 0709170555 mikaeljohansson333@gmail.com
FU-ledare Pontus Dorch 036-345448 pontus.dorch@smalandsfotbollen.se
FU-ledare Eduardo Portocarrero Linares 0723377750 edportares@gmail.com
FU-ledare + MV Emil Fritzell 0767114085 emilfritzell@hotmail.com
FU-ledare MV Nicklas Lindqvist 0708213396 nicklas@nordial.se
FU-spelare Viktor Bobin 076-3064102 viktorbobin1@gmail.com
FU-spelare Fredrik Husberg 0725228290 fredrik.husberg@tietoevry.com
FU-spelare Anton Wirén 0766322085 antonwiren93@gmail.com
FU-spelare Daniel Nilsson 0739372172 danielegby@hotmail.com
FU-spelare Sara Erlandsson 0702850702 erlandssonsara12@gmail.com
FU-spelare Johan Öhlin 0733815060 johan.ohlin@kalmar.se
FU-MV spelare + ledare Erik Aspegren 0709696131 Coach.aspegren@gmail.com
FU-MV spelare + ledare Anders Larsson 0705871571 taxilarsson@telia.com
FU-ledare Thommie Andersson 0705536123 karebue@hotmail.com
FU-ledare Mikael Lundström 0739459928 egby_oland@hotmail.com
FU-spelare Thommie Andersson 0705536123 karebue@hotmail.com
FU-spelare Karin Hillström 0706593709 karin@korka.se
FU-spelare Stefan Gustavsson 0704676870 stefan.gustavsson@vastervik.se
FU-spelare Stefan Lang 0702789009 stefan.jan.lang@gmail.com
FU-spelare MV Albin Borg 0738299520 albin.borg@rfsisu.se / albinborg1995@gmail.com
FU-spelare MV Dennis Eriksson 0720312909 eriksson.dennis1@gmail.com
FU-spelare MV Mikael Krantz 0705492127 mikael.krantz@utb.vimmerby.se
FU-ledare Jan Carlsson 0706820519 janne.boda@telia.com
FU-ledare Åsa Kongstad 0706905102 asa_kongstad@hotmail.com
FU-ledare David Lindgren 0703190045 david@vimmerbyif.se
FU-spelare + ledare Lars "Bobo" Petersson 0706403669 bobopetersson@gmail.com
FU-spelare + ledare Gösta Berg 0705822874 berg.viborg@gmail.com
FU-spelare Patrick Gustavsson 0708812701 fam.patrick@telia.com
FU-spelare Melvin Danielsson 0703586960 melvin.danielsson00@gmail.com
FU-MV spelare + ledare Tonny Johansson 0721446179 tonnyjohansson73@gmail.com
FU-spelare Dennis Forsnor 0731003733 dennisforsnor@msn.com
FU-spelare Joel Lundberg 0738114177 lundberg_joel@outlook.com
FU-spelare Therese Persson 0703130960 Thisasamuelsson80@hotmail.com
FU-spelare Lucas Karlsson 0730886080 lucaskarlsson0207@gmail.com
FU-spelare Arnel Alijagic 0733756123 arnelalijagic@gmail.com
FU-spelare MV Mats Svensson 0733479711 almhultsif77@hotmail.com
FU-ledare Jenny Wirell 0708711685 jenny@wirell.se
FU-ledare Martin Åström 0702526677 Martin.astrom@almhultsif.se
FU-ledare MV Magnus Olsson 0709995529 olssonbois@hotmail.com
FU-ledare MV Linus Rosholm   linus.rosholm@ljungbyif.nu
FU-spelare Fredrik Lindblad 0720921885 fredrik-lindblad@hotmail.com
FU-spelare Jakob Gull 0725220454 gull.jakob@gmail.com
FU-spelare Alfons Petersson 0735449411 peterssonalfons@gmail.com
FU-spelare Kim Focic Åberg 0760376444 Komet_kimpa@hotmail.com 
FU-MV spelare + ledare Joakim van Beelen 0707235250 jocke_vb@hotmail.com
FU-ledare Henrik Svensson 0707578756 janhenrikbagare@gmail.com
FU-ledare Daniel Fröström 0704028675 daniel@frostrom.se

Kontakt fotbollsutvecklare ledare:

Kontakt fotbollsutvecklare spelare: